DARMOWY AUDYT SEO

Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO

5 min czytania
Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO
Kategoria Pozycjonowanie

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby jego witryna była widoczna w pierwszej kolejności przez użytkownika. Źle dzieje się wtedy, kiedy odbiorca zwyczajnie nie potrafi Ciebie znaleźć. Jest to największy problem każdej firmy, która chce poprawić SEO witryny. Niestety często może być trudno rozpocząć swoje działania marketingowe, dlatego postaramy się przybliżyć Ci trochę bardziej termin mapowania słów kluczowych.

Mapowanie słów kluczowych polega na dopasowaniu konkretnych fraz, które są stosowane przez użytkowników do stron w Twojej witrynie. Zanim jednak przejdziesz do mapowania słów kluczowych, najlepiej przeprowadzić najpierw analizę tych słów.

Spis treści:

Dlaczego mapowanie słów kluczowych się opłaca?

Twoja strategia marketingowa bez odpowiedniego podejścia do mapowania słów kluczowych, nie będzie miała sensu. Zanim wyznaczysz cele swojej kampanii pod kątem SEO, najpierw wybierz odpowiednie frazy, na które chcesz kierować reklamy oraz zastanów się nad tym, gdzie chcesz pozycjonować swoje treści i ile chcesz osiągnąć wyświetleń na stronie. Dopiero wtedy będziesz mógł lepiej określić oczekiwania względem swojej kampanii SEO, a także wdrożyć konkretne działania marketingowe.

Mapowanie słów kluczowych pomoże wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twoją stronę internetową.

Sprawdź: Jak zoptymalizować gęstość słów kluczowych w treści?

Jak właściwie wybrać słowa kluczowe?

Istnieje kilka głównych zasad, o których należy pamiętać podczas wyboru odpowiednich słów kluczowych. Musisz pamiętać, że dobrze dobrane słowa kluczowe uwzględniają konkretny cel, wysoką liczbę wyszukiwań oraz zdolność Twojej witryny do wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Powinieneś przeprowadzić kompleksowe i bardzo dokładne badania słów kluczowych, aby przygotować się do najlepszych możliwych możliwości mapowania. Upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi hasłami, na które są kierowani Twoi konkurenci, bądź także otwarty na wyrażenia, których sam możesz nie używać, ale okazują się szczególnie ważne dla innych użytkowników.

Jest to szczególnie ważne, kiedy wprowadzasz nowe produkty na rynek. Jeśli nikt nie słyszał o tym, co sprzedajesz, musisz wykazać się kreatywnością i wyszukać takie słowa kluczowe, które są używane przez potencjalnych klientów. Mówiąc inaczej, musisz starać się rozwiązywać problemy odbiorców, a przy tym umieszczać swój nowy produkt lub usługę. Możesz analizować intencję wyszukiwania użytkowników i przypisywać do nich konkretne słowa kluczowe w swoich treściach na stronie WWW.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Mapowanie słów kluczowych - jak to zrobić?

Gdy zaczniesz tworzyć już mapę słów kluczowych, zacznij od stron znajdujących się aktualnie w Twojej witrynie. Musisz być świadomy swoich treści w witrynie, ponieważ tylko wtedy możesz zastosować odpowiednie słowa kluczowe i pozbyć się zbędnego bałaganu na stronie.

Najlepiej, jak na samym początku swojej przygody z mapowaniem odpowiesz sobie na następujące pytania:

 • Co chcę przekazać swoją stroną innym?
 • W jaki sposób użytkownicy znajdują moją witrynę?

Z pewnością te dwa pytania pomogą ci zawęzić grono słów kluczowych w Twoich badaniach i dopasują je do treści strony. Użyj tych fraz, aby skutecznie napisać tag tytułowy, nagłówki i opisy dla każdej strony.

Warto również stale analizować swoją konkurencję. Zobaczysz wtedy, co mogłeś pominąć w swojej strategii oraz co warto dodać. Z pewnością pozwoli Ci się to wyróżnić w branży i przyciągnąć klientów do siebie.

Sprawdź: Jak prawidłowo dobierać frazy dla klienta?

Jak mapowanie wpływa na kampanię?

Celem mapowania jest uporządkowanie słów kluczowych wyszukiwanych przez użytkowników Internetu i umieszczenie ich w swoich treściach na stronie WWW w taki sposób, aby mogli znaleźć Twoją witrynę. Pomaga to z pewnością również wypełnić puste miejsce witryny oraz znaleźć pomysł na artykuł blogowy. Kiedy już masz prawidłowo napisaną treść, to ponowne uporządkowanie strony może zająć algorytmom Google od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Kiedy już roboty wyszukiwarki zaindeksują Twoje treści, będziesz mógł sprawdzić swoje rankingi dla tych słów kluczowych w narzędziach do mapowania słów kluczowych, takich jak Google Webmaster Tools. Zobaczysz, które słowa kluczowe są w stanie od razu wpłynąć na wysoką pozycję w rankingu wyników wyszukiwania, a które wymagają na to więcej czasu.

Pamiętaj, że po przeprowadzeniu dokładnych badań i zastosowaniu mapy słów kluczowych w witrynie określisz swoją główną strategię SEO. Wtedy nowe możliwości słów kluczowych i obecne rankingi pomogą ustrukturyzować bieżącą strategię treści, która wspiera Twoją kampanię SEO.

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, mapowanie słów kluczowych jest ważne w każdej strategii SEO. Jeżeli jeszcze nie wdrożyłeś tych działań w swojej firmie, może czas to zmienić? Pamiętaj, że mapowanie zbliża Twoją stronę internetową do sukcesu, dlatego nie możesz tego bagatelizować. Jeżeli nadal nie wiesz, jak stworzyć swoją mapę słów kluczowych, to może warto poprosić o pomoc doświadczony zespół ekspertów SEO? Oni z pewnością będą wiedzieli, jak Ci pomóc!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Optymalizacja SEO poprzez panel administracyjny SOTE
Optymalizacja SEO poprzez panel administracyjny SOTE
Sklep SOTESHOP umożliwia internautom intuicyjne wyszukiwanie produktów. Wraz z optymalizacją panelu administracyjnego to klucz do sprzedażowego sukcesu.
Frazy pomocnicze – czy warto je stosować?
Frazy pomocnicze – czy warto je stosować?
Słowa kluczowe to fundament skutecznego pozycjonowania stron. Nie od dziś wiadomo, że przy pomocy fraz można wygenerować oczekiwany ruch w witrynie.
Koszt utrzymania sklepu internetowego
Koszt utrzymania sklepu internetowego
Rozważasz prowadzenie sklepu internetowego? W artykule przedstawiamy, co warto wiedzieć o kosztach jego założenia i utrzymania. Koniecznie czytaj dalej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie