DARMOWY AUDYT SEO

Marketing na rynku nieruchomości

6 min czytania
Marketing na rynku nieruchomości
Kategoria Marketing

Każdy współczesny przedsiębiorca wie, że wysoka jakość produktu nie wystarczy, aby zachęcić konsumentów do jego zakupu. Ważne są bowiem skuteczne działania promocyjne, dzięki którym oferta trafi do wielu nowych konsumentów i skłoni ich do nawiązania z marką długotrwałej relacji. Aspekt ten jest szczególnie ważny na rynku nieruchomości, gdyż atrakcyjna cena czy dobra lokalizacja nie wystarczą, aby pozyskać najemców lub nabywców. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wówczas skuteczny marketing. Jakie narzędzia wykorzystać, aby promocja na rynku nieruchomości przyniosła oczekiwane rezultaty?

Spis treści:

Marketing nieruchomości – dobry plan to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu każdej strategii marketingowej jest kompleksowy plan działania. Podczas promowania marki w branży nieruchomości jest to szczególnie ważne, gdyż w całym procesie chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku marki i rozszerzanie świadomości firmy, co skutkuje zwiększeniem zainteresowania ofertą oraz faktyczną sprzedażą.

Najważniejszymi aspektami strategii marketingowej są holistyczne podejście, dokładny plan oraz czynności dostosowane do grupy docelowej. Pierwszym krokiem powinno być więc określenie celu działań reklamowych. Może być nim na przykład zwiększenie sprzedaży, pozyskanie nowych odbiorców, rozszerzenie świadomości marki lub wejście na nowy rynek. Trzeba jednak pamiętać, że cele powinny być przede wszystkim mierzalne, osiągalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Po określeniu celu działań marketingowych należy zbadać potrzeby rynku docelowego. Znając oczekiwania potencjalnych nabywców oraz wiedząc, jakie mają problemy czy zainteresowania, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania i uniknąć wszelkich błędów.

W ramach przygotowań do realizacji kampanii marketingowej na rynku nieruchomości warto też przeprowadzić analizę konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży oraz co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, stworzenie rentownej strategii reklamowej będzie o wiele łatwiejsze, a ryzyko popełnienia błędów spadnie do absolutnego minimum.

Przygotowując się do wdrażania strategii marketingowej na rynku nieruchomości, warto zwrócić uwagę na słabe i mocne strony swoich ofert. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie je zoptymalizować oraz kontynuować rozwiązania przynoszące oczekiwane rezultaty.

Sprawdź: Jakie elementy tworzą strategię SEO? Sprawdź, jak zadbać o widoczność swojej strony

Kampania marketingowa na rynku nieruchomości – o czym pamiętać?

Nie ulega wątpliwościom, że najskuteczniejszym sposobem reklamowania marki jest marketing internetowy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej współczesnych przedsiębiorców rezygnuje z tradycyjnych środków reklamy, stawiając na kompleksowe działania online. Trzeba jednak pamiętać, że Internet to bardzo konkurencyjne środowisko. Coraz trudniej więc sprostać stawianym przez niego wymaganiom. Ważne jest zatem, aby wykorzystywać wyłącznie skuteczne i sprawdzone metody, dzięki którym rozszerzanie świadomości marki oraz pozyskiwanie nowych klientów nie będzie żadnym problemem. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym sposobom promowania firmy na rynku nieruchomości.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najskuteczniejszych sposobów promowania marki w Internecie. Polega na zwiększaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google poprzez zastosowanie różnorodnych metod optymalizacyjnych i narzędzi marketingowych. Do najważniejszych technik zaliczamy między innymi optymalizację treści pod kątem popularnych słów kluczowych, link building czy budowanie użyteczności serwisu.

Pozycjonowanie bardzo korzystnie wpływa na świadomość marki w Internecie, gdyż klienci zazwyczaj klikają najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google. Warto więc upewnić się, że firmowa strona zajmuje wysokie lokaty w rankingu SERP.

Social media marketing

Z popularnych serwisów społecznościowych każdego dnia korzystają setki tysięcy użytkowników. Wśród nich z pewnością znajdują się osoby zainteresowane branżą nieruchomości. Warto więc wdrożyć strategię marketingową na popularnych kanałach, takich jak Facebook, Instagram czy YouTube.

Warto też wspomnieć, że największym zaangażowaniem cieszą się oferty z elementami multimedialnymi. Publikując treści w mediach społecznościowych, warto więc uwzględnić wysokiej jakości zdjęcia czy filmiki przedstawiające daną nieruchomość z jak najkorzystniejszej strony.

Świetnym sposobem na przedstawienie odbiorcom walorów dalej nieruchomości jest wirtualny spacer. Nie tylko jest on szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia potencjalnych nabywców, ale też pozwala im dogłębniej poznać charakterystykę danego lokalu, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji związanej z zakupem lub wynajmem.

Google Ads

Płatne kampanie reklamowe w wyszukiwarce to świetne uzupełnienie pozycjonowania stron internetowych. Domy na sprzedaż czy mieszkania na wynajem najlepiej więc promować za pośrednictwem Google Ads.

Ważną zaletą tego rozwiązania jest możliwość bieżącej analizy efektywności poszczególnych rozwiązań oraz wdrażania niezbędnych modyfikacji. Co więcej, reklamy tego typu wyświetlane mogą być nie tylko w przeglądarce, ale też w partnerskich witrynach Google czy YouTube.

Content marketing

Content marketing to jeden z najlepszych sposobów promowania oferty w Internecie. Wysokiej jakości treści docierają bowiem do docelowych odbiorców, skutecznie zachęcając ich przy tym do zapoznania się z usługami danej marki.

W przypadku marketingu nieruchomości najlepiej sprawdzą się eksperckie artykuły podkreślające profesjonalizm firmy i jej usług. Trzeba jednak pamiętać, że wysoka jakość treści to nie wszystko. Aby przekaz dotarł do odpowiednich odbiorców i wysoko pozycjonował się w wyszukiwarce Google, należy zoptymalizować go pod kątem popularnych słów kluczowych. Można je zidentyfikować na wiele sposobów, jednak najlepszym jest bez wątpienia skorzystanie z profesjonalnych narzędzi, takich jak: Google Search Console, Ahrefs, Google Analytics czy Keyword Tool.

Tworzenie merytorycznych treści zachęca do odwiedzenia witryny, ale też buduje zaufanie do świadczonych przez markę usług, co korzystnie wpływa na obroty przedsiębiorstwa.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Czy marketing nieruchomości jest trudny?

Wymienione wyżej techniki to tylko niewielki ułamek wszystkich działań, jakie można podjąć w ramach promowania nieruchomości w Internecie. Trzeba też dodać, że proces ten jest dość wymagający i czasochłonny, gdyż jego skuteczność uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Co więcej, aby uzyskać najlepsze efekty, trzeba przeprowadzić szczegółowe badania, wybrać właściwe techniki, opracować skuteczny plan działania, a także na bieżąco analizować ich efektywność.

Jako że marketing internetowy nieustannie się rozwija, a algorytmy wyszukiwarek ulegają regularnym modyfikacjom, właściciele firm z branży nieruchomości coraz częściej zlecają promowanie swoich marek profesjonalistom. Współpraca z doświadczoną agencją SEO to świetny sposób na pełne wykorzystanie potencjału strategii marketingowej oraz szybkie pozyskanie nowych klientów. Warto więc skonsultować się z zespołem specjalistów, dzięki któremu osiągnięcie sukcesu w Internecie będzie o wiele łatwiejsze.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Kampanie marketingowe na Facebooku jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży
Kampanie marketingowe na Facebooku jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży
Chcesz rozkręcić swój biznes? Wykorzystaj kampanie marketingowe na Facebooku! Sprawdź, jakie działania najskuteczniej przyciągają nowych klientów.
Co to jest Facebook Marketplace i czy warto się nim zainteresować?
Co to jest Facebook Marketplace i czy warto się nim zainteresować?
Ze sprzedaży online mogą skorzystać nie tylko firmy i przedsiębiorstwa, ale także osoby prywatne. Facebook Marketplace to miejsce dla każdego. Jak działa?
Jak generować leady na Linkedin?
Jak generować leady na Linkedin?
Współcześnie sprzedawcy wykorzystują wszelkie dostępne kanały komunikacji, pozwalające na generowanie leadów. Czy LinkedIn powinien być jednym z nich?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę