DARMOWY AUDYT SEO

Mieszana zawartość – jak poradzić sobie z niezabezpieczonymi stronami internetowymi?

Mieszana zawartość – jak poradzić sobie z niezabezpieczonymi stronami internetowymi?

Sora Shimazaki / pexels.com

Jeśli przeprowadziłeś migrację witryny z HTTP na HTTPS, aby sprawić, że będzie bezpieczniejsza, nie możesz uznać, że zadanie zostało wykonane i nic więcej nie trzeba w tej sprawie robić. Niestety, proces ten może wywołać problem o nazwie „mieszana treść”, który negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo strony i zaszkodzi jej zawartości. Jest to bardzo często występująca nieścisłość, gdyż wielu twórców stron nie sprawdza witryn po ich migracji.

Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów, dzięki którym można szybko uporać się z mieszaną treścią i sprawić, że witryna będzie ponownie bezpieczna. Ale zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się bliżej podstawom tego problemu.

Czym jest zawartość mieszana?

Treść mieszana to sytuacja, gdy strona internetowa wyświetla jednocześnie zawartość HTTP i HTTPS. Dzieje się tak, gdy witryna sieci HTTP została nieprawidłowo przeniesiona do formy HTTPS. Jeśli migracja będzie źle przeprowadzona, część zawartości zostanie załadowana przez nowy certyfikat HTTPS, podczas gdy reszta przez stare połączenie HTTP. Zawartość mieszana oznacza, że strona internetowa wyświetla treść z dwóch różnych źródeł jednocześnie.

Sprawdź: Znaczenie użyteczności w SEO

Wady zawartości mieszanej

Mieszana treść negatywnie wpływa na bezpieczeństwo strony internetowej. Połączenie HTTPS sprawia, że witryna jest znacznie bardziej odporna na utratę danych, podczas gdy połączenie HTTP naraża ją na liczne ataki. Wynika z tego, że ktoś może wykorzystać niezabezpieczoną zawartość HTTP, aby zniszczyć Twoją stronę internetową, a nawet całkowicie ją sobie podporządkować.

Warto również wspomnieć, że przeglądarki mogą zablokować stronę internetową zawierającą mieszane treści w celu ochrony danych użytkowników. Niestety, dla Ciebie oznaczać to będzie utratę klientów. Może się również zdarzyć, że Google wyświetli ostrzeżenie dla odwiedzających, które zawiera informację, że strona nie jest bezpieczna, przez co użytkownicy ją opuszczą. Innymi słowy, należy unikać mieszanych treści, ponieważ tworzą zarówno wiele problemów z zabezpieczeniem witryny, jak i negatywnie wpływają na postrzeganie jej przez wyszukiwarki i użytkowników.

Połączenie HTTPS kluczem do sukcesu

Połączenie HTTPS zapewnia większe bezpieczeństwo strony i osób ją odwiedzających. Niektóre przeglądarki rezygnują z ładowania treści, które nie mają protokołu HTTPS. Wynika to z faktu, że gwarantuje on stronie internetowej i jej użytkownikom następujące korzyści:

Uwierzytelnianie – połączenie HTTPS to między innymi weryfikacja, czy witryna odwiedzana przez użytkownika jest autentyczna. Hakerzy często przekierowują użytkowników na kopię strony internetowej w celu uzyskania dostępu do ich danych osobowych. Połączenie HTTPS uniemożliwia takie działania, ponieważ uwierzytelnia witrynę, dzięki czemu odwiedzający ma pewność, że znajduje się na właściwej stronie internetowej, a jego dane są bezpieczne.

Integralność danych – dzięki połączeniu HTTPS przeglądarka może wykryć, czy ktoś próbuje zmienić jakiekolwiek dane w witrynie lub usiłuje przekierować pewne informacje lub transakcje na inne konto. Ogólnie rzecz biorąc, HTTPS utrudnia hakerom kradzież pieniędzy lub pozyskiwanie tajnych informacji.

Bezpieczeństwo – oznacza to, że nikt nie może przechwycić żadnych informacji wysyłanych za pośrednictwem Twojej strony internetowej, dzięki czemu wszystkie dane są bezpieczne.

Sprawdź: Kiedy skonsultować projekt strony z agencją SEO? Przed czy po starcie?

Naprawianie mieszanej zawartości

W celu naprawienia mieszanej zawartości, musisz przede wszystkim ją zlokalizować. Postępuj według poniższych kroków:

 • kliknij prawym przyciskiem myszy podejrzaną stronę, a następnie wybierz polecenie “Sprawdź element”. Potem znajdź kartę, która pokaże Ci wszelkie mieszane treści i zaznaczy je na czerwono, dzięki czemu będzie można je łatwo zidentyfikować,
 • utwórz listę z adresami URL stron z mieszaną zawartością, aby móc je zlokalizować i naprawić.,
 • następnie sprawdź, czy adres URL jest dostępny w połączeniu HTTPS. Aby to zrobić, otwórz nową kartę w przeglądarce i wejdź na stronę, której dotyczy problem. Potem zmień adres URL na HTTPS zamiast HTTP. Jeśli witryna ładuje się normalnie, możesz kontynuować. W przeciwnym wypadku musisz pobrać problemowy zasób. Jeżeli to również nie jest wykonalne, należy po prostu pozostawić zasób, którego dotyczy problem, poza witryną,
 • po zidentyfikowaniu stron przejdź do każdej z nich i zmień adres URL z HTTP na HTTPS. Następnie zapisz plik źródłowy i ponownie załaduj zaktualizowany plik,
 • na koniec sprawdź, czy strona ładuje się poprawnie i czy nie zawiera żadnych błędów i ostrzeżeń.

Trzymaj się z dala od mieszanych treści

Połączenie HTTPS jest bardzo ważne, gdyż wpływa na bezpieczeństwo witryny, w szczególności, gdy prowadzone są w niej transakcje lub odbiorcy podają dane personalne. Aktualizacja HTTP do połączenia HTTPS jest więc niezbędna, jeśli chcesz być uznawany za wiarygodne źródło. Poświęć zatem trochę czasu na poprawne przeniesienie witryny, aby uniknąć wielu problemów, zatrzymać potencjalnych klientów i pozbyć się mieszanych treści. Zadbaj o ten aspekt, gdyż bezpośrednio wpływa on na Twoje wyniki.

Jeśli chciałbyś otrzymać więcej informacji w danym temacie wystarczy skontaktować się z grupa-icea.pl poprzez formularz kontaktowy lub czat.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 6

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Pozycjonowanie księgarni
  Pozycjonowanie księgarni
  Skuteczność pozycjonowania zależy od wielu czynników. Warto więc wiedzieć, jakie techniki wykorzystać, aby wypromować księgarnię w Internecie!
  Ruch organiczny w Google Analytics – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Ruch organiczny w Google Analytics – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Skąd pochodzi ruch organiczny? Jakie ma znaczenie i w jaki sposób go optymalizować? Mamy odpowiedzi na te istotne pytania!
  Co to jest content marketing?
  Co to jest content marketing?
  W ramach pozycjonowania strony internetowej podejmuje się wiele aktywności. Techniczne SEO nie obędzie się jednak bez towarzystwa wartościowych treści.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę