DARMOWY AUDYT SEO

Na czym polega pozycjonowanie stron?

4 min czytania
Na czym polega pozycjonowanie stron?
Kategoria Pozycjonowanie

Wielu internautów prowadzących własne strony internetowe interesuje ich optymalizacja. Duża część z nich nie wie jednak, na czym opiera się SEO. Oczywiście wszystkim zająć się może dobra agencja, ale przed nawiązaniem współpracy warto zrozumieć, na czym polega pozycjonowanie stron WWW.

Spis treści:

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to w dłuższej perspektywie czasu najtańszy sposób na to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Przez ten termin rozumiemy szereg działań, których celem jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania pod kątem wyszukiwarek internetowych. Skuteczne pozycjonowanie strony WWW odbywa się na wiele różnych sposobów, m.in. poprzez techniczną optymalizację SEO strony, budowanie wartościowych linków (link building) czy rozbudowę treści (content marketing). Celem każdej strony internetowej powinna być pozycja w TOP 3 lub przynajmniej TOP 10 wyników w wyszukiwarkach internetowych (w tym w wyszukiwarce Google). Wówczas strona znajdzie się na pierwszej stronie w Google pod konkretne słowa kluczowe, co zagwarantuje jej większy ruch, a tym samym umożliwi maksymalizację zysków.

Sprawdź: Czy istnieje tanie pozycjonowanie stron?

Frazy long tail, czyli tzw. długi ogon

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych na frazy kluczowe long tail jest coraz częściej stosowaną techniką, mającą na celu poprawę pozycji w Google. Ta metoda pozycjonowania stron potrafi przynieść dużo większy poziom konwersji aniżeli pozycjonowanie SEO na frazy ogólne. Nastawianie się na bardziej szczegółowe słowo kluczowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza że internauci są dziś coraz dokładniejsi i formułują coraz bardziej precyzyjne zapytania. Z jednej strony pozycjonowanie strony long tail jest tańsze, z drugiej natomiast wypozycjonowanie takiej witryny trwa krócej, gdyż konkurencja jest mniejsza.

Zdarza się, że agencja SEM w dalszym ciągu pozycjonuje stronę internetową na kilka fraz kluczowych. Specjaliści zajmujący się pozycjonowaniem strony internetowej od takich praktyk już odeszli. Algorytmy Google wciąż ulegają zmianom, odchodząc też od możliwości szybkiego i skutecznego wypromowania strony za pomocą słów kluczowych, gdzie konkurencja jest ogromna. Oczywiście istnieją jeszcze praktyki nielegalne, ale takie pozycjonowanie stron internetowych grozi usunięciem danej witryny z wyników, jakie daje wyszukiwarka Google.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie SEO a marketing treści

Agencja SEM dla każdej pozycjonowanej strony wykona audyt SEO. Wskaże również elementy, które są do poprawy oraz zaproponuje strategię rozbudowy treści na stronie. Tak zwany marketing treści jest niezwykle istotny. Google bardzo lubi artykuły merytoryczne, które zawierają w sobie jakąś wartość. Dlatego trudno jest rywalizować ze stroną, która ma regularnie aktualizowanego i wzbogacanego o nowe treści bloga (lub profil w mediach społecznościowych). Niezbędne jest wówczas tworzenie wartościowych artykułów, które przyciągną i zatrzymają internautę. Google takie działania widzi i odnotowuje, następnie oceniając, czy taka witryna jest ciekawa, co również ma wpływ na pozycję strony i wyniki wyszukiwania.

Sprawdź: Reklama dźwignią handlu. Jak powinny się reklamować małe firmy w sieci?

Optymalizacja strony SEO nie polega jednak tylko na wzbogacaniu strony o merytoryczne treści. Content marketing jest ważny, ale właścicielowi strony zależeć powinno także na pozyskiwaniu prowadzących do strony linków. Wyróżnia się więc linkowanie wewnętrzne i zdobywani linków zewnętrznych. Budując bazę linków, odnośniki prowadzące do produktów umieszczać można na firmowym blogu. Ogromną wartość dla usługi pozycjonowania mają jednak linki pochodzące z innych stron. Tutaj warto zwrócić uwagę na Page Rank takich witryn. Jeśli linki będą pochodzić z mało wartościowych stron, niekiedy w budowaniu pozycji mogą nawet zaszkodzić. W praktyce budowanie zaplecza linków to proces długotrwały, który wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Najczęściej są to linki sponsorowane.

Jak długo trwa pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony internetowej (podobnie zresztą jak pozycjonowanie sklepów internetowych) jest dość skomplikowane i lepiej, aby zajęła się tym doświadczona agencja SEO. Oczywiście samodzielne pozycjonowanie także jest możliwe, ale wszelkie działania SEO należy wówczas wykonywać bardzo ostrożnie (pomocne mogą być narzędzia Google Search Console oraz Planer słów kluczowych). Mówiąc o pozycjonowaniu stron internetowych, należy sobie uświadomić, że jest to proces długotrwały, niezależnie od wyboru wykonawcy. Dlatego nie wolno wierzyć zapewnieniom osiągnięcia wysokiej pozycji (zwłaszcza w konkurencyjnych frazach) w ciągu kilku tygodni. To niewykonalne i niebezpieczne, gdyż niezgodne z prawem Google działania na pewno zostaną odnotowane, a dana strona internetowa przestanie istnieć w wynikach wyszukiwania.

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Optymalizacja treści na blogu – jak przyciągnąć uwagę odbiorców?
Optymalizacja treści na blogu – jak przyciągnąć uwagę odbiorców?
Tworzysz bloga? Chcesz przyciągnąć nowych odbiorców i zyskać uznanie wyszukiwarek? SEO Ci w tym pomoże! Więcej dowiesz się w naszym artykule.
Klient nasz Pan, czyli SEO z wzbogaconą obsługą konsumenta
Klient nasz Pan, czyli SEO z wzbogaconą obsługą konsumenta
Dążąc do jak najlepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, musimy pamiętać o użytkowniku – sprawmy, aby kontakt z naszą witryną był doświadczeniem komfortowym.
Czy warto rozpocząć pozycjonowanie zagraniczne?
Czy warto rozpocząć pozycjonowanie zagraniczne?
Pozycjonując swoją stronę na kraje zagraniczne, można zwiększyć sprzedaż swoich produktów, jednak nie zawsze jest to opłacalne. W tym artykule przedstawiamy, kiedy warto pozycjonować na zagranicę, a kiedy lepiej skupić się na krajowym rynku.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę