DARMOWY AUDYT SEO

Najczęstsze błędy w marketingu internetowym i jak ich uniknąć?

5 min czytania
Najczęstsze błędy w marketingu internetowym i jak ich uniknąć?
Kategoria Marketing

Musisz wiedzieć, że samo tworzenie treści nie wystarczy, aby stać się popularnym w wynikach wyszukiwania. Istnieją kroki, które należy podjąć oraz typowe pułapki, których trzeba unikać, aby znaleźć się w rankingu wyszukiwarek i zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej. Dlatego w tym artykule naszym celem jest zarówno wyjaśnienie niektórych z najczęstszych błędów w marketingu internetowym, jak i zaproponowanie rozwiązań najpopularniejszych problemów.

Spis treści:

1. Słaba analiza słów kluczowych lub jej brak

Nawet jeśli treść jest wartościowa i pouczająca, musi być nakierowana na właściwe słowa kluczowe, zwłaszcza w tagach, tytułach, nagłówkach i adresie URL. Mimo że wyszukiwarki stają się coraz bardziej wyrafinowane i potrafią zrozumieć związek między synonimami, coraz częściej sensowne jest kierowanie na słowa, które są częściej wyszukiwane. Krótko mówiąc, staraj się stale analizować słowa kluczowe, aby znaleźć najlepsze, na które będziesz mógł pozycjonować swoją stronę WWW.

Sprawdź: Czym jest thin content?

2. Brak zrozumienia grupy docelowej

Jest to jeden z głównych powodów, dla których Twoje treści nie przyciągają odbiorców. Staraj się zrozumieć kim jest Twój odbiorca i czego potrzebuje od Ciebie. Tylko i wyłącznie wtedy zaczniesz pisać dobre i trafne treści. Musisz dowiedzieć się, czego w danej chwili potrzebuje i jak możesz mu pomóc, czy jest on nowy w danym temacie, czy potrzebuje bardziej szczegółowych opisów, a może jest ekspertem w konkretnej dziedzinie? Pamiętaj, że Twoja treść musi odzwierciedlać wiedzę w temacie, którym się zajmujesz – pokaż, że jesteś autorytetem w branży. Znajomość odbiorców jest niezbędna do stworzenia idealnej strategii marketingowej.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

3. Brak CTA na stronie internetowej, czy w treściach

Brak używania wezwań do działania jest dość powszechnym problemem wśród wszystkich stron internetowych. Nikogo nie interesuje reakcja użytkowników, a to najpoważniejszy błąd, który wpływa negatywnie na Twoją markę. Pamiętaj, że każdy element treści powinien mieć swój konkretny cel i kończyć się wezwaniem do działania. Na przykład:

 

Nie wiesz jak poradzić sobie z pozycjonowaniem strony internetowej? Skontaktuj się z nami już dziś!

Sprawdź: SSL Shoper – co musisz wiedzieć?

4. Brak linków w witrynie

Zdążyłeś już pewnie zauważyć, że wyszukiwarki cenią sobie bogatą zawartość strony internetowej. Wpływają na to również linki zwrotne. Tworząc je, nie zapomnij o takich czynnikach, jak autorytet witryny i konkurencja. Jeśli Twoja witryna jest nowa bez jakichkolwiek linków zwrotnych, może mieć ona trudności z przewagą nad konkurencją w wynikach wyszukiwania.

W tym miejscu ważny jest link building. Pamiętaj, aby generować linki do treści z autorytetem i bez jakiegokolwiek spamu. Takie działanie z pewnością poprawi pozycję Twojej witryny. To samo dotyczy stron internetowych, które mają już wysoki autorytet, ponieważ nawet one potrzebują od czasu do czasu trochę link buildingu.

5. Stawianie na ilość treści zamiast na jakość

Duża część firm myśli, że osiągnie wyniki, regularnym publikowaniem treści. Okazuje się, że to nie ma sensu. Lepiej tworzyć jeden unikalny, dobrze przemyślany wpis miesięcznie, a nie 20, które nie mają za sobą żadnej strategii. Treści niskiej jakości są najczęstszym współczynnikiem generującym odrzucenia strony, ponieważ nie mają żadnego znaczenia i zostały wyprodukowane bez zastanowienia się nad celem.

Pamiętaj, że dotyczy to również długości treści. Chociaż prawdą jest, że dłuższe, bardziej szczegółowe treści mają lepszą pozycję w rankingu, nie oznacza to, że musisz teraz pisać nic niewarte słowa, byle by zapełnić miejsce na stronie. Krótka treść może mieć dobrą pozycję w rankingu, jeśli zostanie napisana poprawnie. Staraj się tworzyć swoje treści na stronie w sposób pomocny dla użytkowników.

Sprawdź: Jaka jest różnica między względnym a bezwzględnym adresem URL?

6. Tworzenie jednorazowych treści

Tworzenie jednorazowych treści mija się z celem, ponieważ chodzi o to, aby były one stale na topie. Niektóre firmy rozwijają się dzięki artykułom i wiadomościom, w których liczy się świeżość treści, jednak nie jest to skuteczna strategia dla większości firm. Jeżeli nie masz stałych odbiorców, którzy wracają do Ciebie po nowe treści, to większość postów, czy artykułów, które są istotne przez krótki czas, później zmienią się w coś bezwartościowego.

Pamiętaj, że pisanie treści wiecznie popularnych i pożądanych będzie zawsze “w modzie”. Ten rodzaj treści nie opiera się na okresie czasu lub zakończonym wydarzeniu, ale raczej na pytaniach lub problemach, które czytelnicy zawsze będą mieli. Oczywiście, może to z czasem wymagać drobnych poprawek lub aktualizacji, ale celem jest stworzenie contentu, który będzie dostarczać informacji przez lata. W połączeniu ze znajomością swojej grupy docelowej, tworzenie wiecznie angażujących treści może być podstawą bardzo udanej strategii marketingowej.

Podsumowanie

Z pewnością już wiesz, czego nie robić w swojej strategii marketingowej. Niestety, wymienione wyżej błędy są dosyć powszechne wśród przedsiębiorców, dlatego czasami warto oddać działania optymalizacyjne w ręce profesjonalistów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO razem z nami! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Kampania online oczami SEO. Jak zaplanować kosztorys dla reklamy online?
Kampania online oczami SEO. Jak zaplanować kosztorys dla reklamy online?
SEM bez tajemnic. Czym jest reklama PPC oraz jej rodzaje? Od czego zależy budżet kampanii online i jak go zaplanować, aby nie być stratnym?
11 najskuteczniejszych kanałów marketingowych – zalety i wady
11 najskuteczniejszych kanałów marketingowych – zalety i wady
Istnieje wiele kanałów marketingowych, dzięki którym możesz zwiększyć sprzedaż i zdobyć nowych klientów. Dowiedz się, które z nich są najlepsze!
TOP 7 narzędzi marketingowych, które musisz znać
TOP 7 narzędzi marketingowych, które musisz znać
Specjaliści przygotowujący strategię kampanii reklamowej koncentrują się na działaniach analitycznych. Potrzebują wówczas odpowiednich narzędzi. Jakich?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę