DARMOWY AUDYT SEO

Najlepsze metody marketingowe, dzięki którym zwiększysz ruch na swojej stronie internetowej

5 min czytania
Najlepsze metody marketingowe, dzięki którym zwiększysz ruch na swojej stronie internetowej
Kategoria Marketing

W obecnym świecie prowadzenie biznesu online jest zarówno łatwe, jak i pod wieloma względami trudne. Istnieje bowiem wiele przydatnych i skutecznych narzędzi, takich jak Shopify Plus, które umożliwiają szybkie tworzenie nowych sklepów internetowych. Jednakże jest to bardzo konkurencyjny obszar, w którym nie każda firma jest w stanie sobie poradzić.

Aby zwiększyć przychody i rozwinąć markę w Internecie, sprzedawcy detaliczni muszą opracować dobrą strategię marketingową, czyli zbiór taktyk promocyjnych, które przyciągają odbiorców, zachęcą do zakupów i sprawiają, że konsumenci wrócą po więcej.

Najskuteczniejsze strategie marketingowe obejmują metody skierowane do użytkowników, gdy są na stronie i po jej opuszczeniu. Musisz przyciągnąć uwagę nowych konsumentów, gdy tylko dotrą do Twojego sklepu.

Jeśli więc chcesz zbudować ruch na swojej stronie i zwiększyć liczbę klientów, wypróbuj te cztery skuteczne strategie marketingowe, aby zmaksymalizować przychody i stać się liderem w swojej branży.

Spis treści:

Spersonalizuj swój przekaz

Według raportu BCG personalizacja daje możliwość zwiększenia przychodów nawet o 10 procent. Poza tym, aż 60% klientów uważa, że personalizacja ma zauważalny wpływ na decyzje zakupowe. Mimo to wielu sprzedawców wciąż zapomina o tej metodzie, przez co nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału.

Jeśli sprzedawcy detaliczni chcą pokonać konkurencję i stworzyć bazę zaangażowanych użytkowników, konieczne jest zapewnienie kupującym jak najlepszego doświadczenia zakupowego, które jest dostosowane do ich potrzeb, zainteresowań i preferencji. Jeśli zatem Twój sklep internetowy starannie dobiera swoje produkty, oferty i sposoby ich promocji, realnie zwiększa szansę na to, że konsumenci coś kupią. Wcześniejsze badania wykazały, że ponad 70 procent kupujących woli przeprowadzać transakcje z markami, które wykorzystują ich dane osobowe w celu zwiększenia trafności wyświetlanych wyników.

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał swojej firmy, możesz wziąć pod uwagę dane dotyczące ich zainteresowań, preferencji, historii przeglądania itd., gdyż pomoże Twojej marce stworzyć spersonalizowany obszar zakupowy, który z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje wyniki. Pamiętaj o tym, gdyż aż 50 procent konsumentów przyznało, że ukierunkowane doświadczenia skutkowały zakupami przedmiotów, których kupować nie zamierzali.

Nie zapominaj jednak, że nadmierna personalizacja może również skutkować odwrotnym efektem. Nie możesz bowiem dopuścić, aby użytkownik pomyślał, że naruszasz jego prywatność.

Sprawdź: Linkowanie z zapleczy a wpływ na rozwój strony

Wykorzystaj marketing e-mail

Automatyzacja jest koniecznością, aby firmy mogły rozwijać się w Internecie. Jednym z najważniejszych aspektów strategii marketingowej jest więc zautomatyzowanie komunikacji e-mail. Może to pomóc markom e-commerce przyciągnąć konsumentów za pomocą wiadomości internetowych w odpowiednim czasie.

Badania wykazały, że prawie 90 procent firm uważa, że e-mail jest ich najskuteczniejszym sposobem generowania leadów i zwiększania sprzedaży.

Oznacza to, że automatyzując komunikację e-mailową na przykład w kierunku klientów, którzy porzucili swoje koszyki, sklepy internetowe mogą zachęcić ich do ponownego odwiedzenia strony i dokończenia zakupów. Tym sposobem zwiększana jest również lojalność wobec marki.

Należy jednak wspomnieć, że ta strategia jest możliwa tylko dzięki wykorzystaniu usług automatyzacji marketingu e-mailowego, takich jak MailChimp, gdyż ręczne wysyłanie wiadomości do poszczególnych klientów jest po prostu niewykonalne, zwłaszcza jeśli prowadzisz stosunkowo duży sklep.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Użyj treści generowanych przez użytkowników

Treści generowane przez użytkowników (UGC) są bardzo dobrym generatorem ruchu, sprzedaży i lojalności klientów, ponieważ zapewniają zaangażowanie obecnych klientów.

Kiedy konsumenci widzą, że inni ludzie dokonują transakcji i korzystają z zakupionych produktów, są znacznie bardziej skłonni do skorzystania z oferty Twojego sklepu. Wynika to z faktu, że prawie 85 procent konsumentów ufa recenzjom w internecie tak samo, jak rekomendacjom od przyjaciół i rodziny.

UGC można wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli recenzje produktów w Twojej witrynie są rzeczywiście pochlebne, najlepszym ich elementem są zdjęcia klientów korzystających z produktów dostępnych w Twoim sklepie.

Sprawdź: Co to jest ROAS?

Generuj zaangażowanie i lojalność

Badania wykazały, że prawie 85 procent konsumentów z całego świata wybiera robienie zakupów u sprzedawców detalicznych, którzy oferują programy lojalnościowe. Ponadto prawie 70 procent użytkowników stwierdziło, że potrzebują dowodów w postaci nagród, aby pozostać lojalnym wobec marki.

Wynika z tego, że wykorzystanie programu lojalnościowego jest niezbędną strategią pozyskiwania i zatrzymywania nowych klientów. Okazuje się być to kluczowym zadaniem, ponieważ zgromadzenie nowych odbiorców wymaga dziesięciokrotnie większego zaangażowania, niż generowanie sprzedaży z obecnych już klientów.

Zdecyduj więc, które działania kwalifikują się do nagród. Dla przykładu, Twój sklep może posiadać system punktów, które wymieniane są na bezpłatną wysyłkę, kody rabatowe, a nawet drobne prezenty.

Pamiętaj również, że program lojalnościowy to ważne narzędzie do utrzymania klientów. W ten sposób zachęcasz bowiem nowych odwiedzających i angażujesz obecnych odbiorców do dokonania kolejnego zakupu.

Podsumowanie

Zadbanie o to, aby sklep generował większy ruch i maksymalizował zyski sprzedażowe to proces, który wymaga czasu i niemałego poświęcenia. Musisz być aktywny i stale wdrażać nowe strategie marketingowe. Wykorzystaj więc wyżej wymienione metody, aby pomóc swojej marce się rozwinąć i stać się liderem w branży.

Masz pytania? Agencja SEO Poznań Grupa iCEA chętnie na nie odpowie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Reklama to podstawa handlu. Jak połączyć techniki SEO ze strategią marketingową?
Reklama to podstawa handlu. Jak połączyć techniki SEO ze strategią marketingową?
Handel elektroniczny to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Jak odnajduje się w nim SEO? Musisz poznać kluczowe aspekty.
Sposoby na reklamę produktu w Internecie
Sposoby na reklamę produktu w Internecie
Reklama usług bądź oferowanych produktów w Internecie to codzienność dla rozwijających się firm. Jakie zatem są patenty na wzrost rozpoznawalności marki?
Jak wykorzystać LinkedIn do działań z zakresu Employer Brandingu?
Jak wykorzystać LinkedIn do działań z zakresu Employer Brandingu?
Twoja marka potrzebuje lepszego Employer Brandingu? LinkedIn to jeden z najlepszych kanałów do prowadzenia tego typu działań. Jak go wykorzystać?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie