Największe błędy w Google Ads, na które nie możesz sobie pozwolić!

Największe błędy w Google Ads, na które nie możesz sobie pozwolić!

ThisIsEngineering/pexels.com

PPC w Google Ads może okazać się świetnym sposobem na wypromowanie i zwiększenie świadomości Twojej marki. Może okazać się, że samemu nie dajesz rady stworzyć dobrej kampanii marketingowej lub zwyczajnie nie przynosi ona zysków, ponieważ popełniasz błędy, o których nie miałeś pojęcia.

Z pewnością kampanie, które są niepowodzeniem, mogą mieć wiele przyczyn. Większość osób powie, że to przez niskiej jakości treści i się nie mylą. Wszystko to, co bierze pod uwagę algorytm Google, określane jest na podstawie danych z wyników jakości strony WWW. Na wyniki jakości mogą wpłynąć takie czynniki jak: trafność doboru słów kluczowych, współczynnik klikalności, czy sukces firmy w trafności reklam internetowych.

Jednak niska jakość to nie jedyne wyjaśnienie słabej skuteczności Twojej kampanii w Google Ads. Poniżej przedstawiamy 7 największych błędów, które robią właściciele stron internetowych w Google Ads.

Najczęściej popełniane błędy w Google Ads

 1. Zła jakość strony internetowej
 2. Wiele przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes online, skupia się na tworzeniu samych treści, natomiast nie widzi, że błąd leży w samej strukturze witryny. Przyjemność w poruszaniu się po stronie internetowej jest najważniejszym czynnikiem zadowolenia klientów. Sprawdź, czy Twoja witryna ma szybki czas ładowania, ponieważ nikt nie lubi stron, które ładują się zbyt wolno. Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi jest również ważna, ponieważ obecnie największa część użytkowników korzysta z wyszukiwarek mobilnych. Jeżeli strona nie będzie przejrzysta i przyjemna w przeglądaniu, to z pewnością odbiorca nie będzie chciał na nią tracić swojego cennego czasu.

  Dobrze wyglądająca treść na stronie WWW również ma znaczenie. Może ona znacznie wpłynąć na decyzje podejmowane przez potencjalnych klientów. Pamiętaj także o CTA, czyli zamieszczeniu wezwania do działania!

 3. Kierowanie reklam na nieodpowiednią stronę
 4. Musisz stale sprawdzać, czy linki przekierowują odbiorcę do konkretnej strony, którą chciałeś podlinkować. Może okazać się, że zamiast na stronę z kubkami ceramicznymi w Twoim sklepie, przenosi użytkownika do ceramicznych, ale talerzy!

  Może to dla Ciebie nie jest zbyt wielki błąd, ale nie zauważony i nienaprawiony może wyrządzić poważne szkody Twojej stronie internetowej. Z pewnością mocno wpłynie to na wynik jakości Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

  Wystarczy, że zaczniesz od umieszczenia powiązanych słów kluczowych w kategorii reklamy. Następnie utwórz strony docelowe po kliknięciu, a na sam koniec połącz strony docelowe z reklamami w tej samej grupie reklam i gotowe!

 5. Przekierowywania z reklam na stronę główną
 6. Innym poważnym błędem podczas tworzenia kampanii w Google Ads jest kierowanie użytkowników na stronę główną, a nie na konkretny reklamowany produkt na stronie internetowej. Musisz wiedzieć, że obniży to Twoją jakość w witrynie. Z pewnością jest to irytujące dla osób, którym spodobał się konkretny reklamowany produkt, a później nie mogą go znaleźć. Zawsze kieruj użytkowników bezpośrednio na stronę powiązaną z Twoją reklamą w Internecie.

 7. Nieodpowiednie słowa kluczowe w tekście
 8. Musisz wiedzieć, że słowa kluczowe, które mają małą liczbę wyszukiwań i są po prostu nietrafne, negatywnie wpływają na jakość Twojej strony internetowej. Jeżeli widzisz, że Twoja witryna stoi w miejscu i nie generuje ruchu, to musisz zmienić to jak najszybciej!

  Może okazać się, że dużo słów kluczowych, których używasz, nie są ze sobą powiązane. Dlatego spróbuj stale analizować dobór słów kluczowych i wybierać te najbardziej trafne, które oferuje Ci Google Ads.

  Jeżeli już znajdziesz takie słowa, to wprowadź je do swoich tekstów na stronie i zapewnij dobrą liczbę wyszukiwań witryny. Możesz używać również synonimów słów kluczowych, ponieważ przybliżenia również dobrze się pozycjonują!

 9. Brak wykluczających słów kluczowych
 10. Pamiętaj, że Google nie jest pozbawiony wad, on też nie wie wszystkiego. Kiedy myślisz, że masz odpowiednie słowa kluczowe, a jednak okazuje się, że jesteś wyświetlany w wynikach wyszukiwania na inne zapytania. Przykładem może być tutaj termin “marketing”, jest to zbyt ogólne i możesz wyświetlać się np. również pośród zwykłych sklepów internetowych, które nie są związane z Twoją branżą. Wykluczające słowa kluczowe pomogą Ci uniknąć płacenia za nietrafne wyszukiwania.

  Spróbuj dodać do swojej kampanii Google Ads wykluczające słowa kluczowe, na przykład, jeśli chcesz użyć słowa “marketing”, to umieść wykluczające słowa kluczowe, takie jak: “kosmetyki”, “artykuły spożywcze”, czy “warzywa”.

 11. Pomijanie funkcji rozszerzeń reklamy
 12. Musisz pamiętać, aby odpowiednio dopasować wielkość reklamy do stron, na których mają być one wyświetlane. Kiedy reklama jest odpowiednio duża i widoczna, to z pewnością potencjalny klient ją zobaczy i postanowi w nią wejść, jeśli go zainteresuje.

  Poznaj różne typy rozszerzeń reklamy i stosuj je odpowiednio zgodnie ze swoją firmą i celem.

 13. Brak testowania wyglądu i użyteczności reklamy przed publikacją
 14. Jest to najczęstszy powód negatywnego wpływu reklamy i braku zysków z niej. Nieutworzenie różnych wersji dobrej reklamy i nieprzetestowanie ich w celu ustalenia, która przynosi najlepsze wyniki, jest ogromnym błędem. Spróbuj bawić się reklamami i zacznij tworzyć kilka odmian idealnego tekstu, który wpłynie na Twoich potencjalnych klientów. Możesz również przetestować pozycje reklam, aż znajdziesz idealne miejsce dla Twojej kampanii, które zarówno zwiększy skuteczność kampanii, jak i zaoszczędzi Twoje pieniądze.

Sprawdź: Ile kosztuje reklama w Google?

Podsumowanie

Wszystko zależy od tego, co jest Twoim celem podczas tworzenia reklamy w Google Ads. Często bywa tak, że przemyślana i dobrze stworzona reklama jest skuteczniejsza tańsza niż droższa.

Źródło: Prateek Katyal/pexels.com

Z pewnością prowadzenie kampanii Google Ads jest trudne i czasochłonne. Wiele osób, przez to, że nie wie, jak je tworzyć są rozczarowani wynikami. Jednak przy wystarczającej praktyce możesz być na dobrej drodze do opanowania potężnego narzędzia marketingu internetowego.

W przypadku pytań nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: SEM
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 6
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Kampania pay per click – przepis na powodzenie w kilku krokach

  Kampania pay per click – przepis na powodzenie w kilku krokach

  Kampania PPC to nie tylko właściwa struktura i organizacja, która pozwoli uniknąć chaosu i nieporozumień. Sprawdź!
  Kampania Discovery Google Ads

  Kampania Discovery Google Ads

  Discovery Google Ads to nowa forma reklamy, zależna od algorytmu Google. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą liczyć na spore zyski i szerokie grono klientów.
  Jak wykorzystać parametr UTM w kampaniach Google Ads?

  Jak wykorzystać parametr UTM w kampaniach Google Ads?

  Analiza reklam w Google Ads pozwala zebrać ważne dane o ich skuteczności. Jednym ze sposobów śledzenia kluczowych parametrów są znaczniki UTM.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę