Niewidzialność, której nie chcemy – czy strona spełnia standardy SEO?

Niewidzialność, której nie chcemy – czy strona spełnia standardy SEO?

FreeBoilerGrants/pexels.com

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – tworząc stronę, której priorytetowym celem jest sprzedaż usług, oczywistą jest konieczność należytego jej zoptymalizowania pod kątem wyszukiwarek. Przemyślana struktura informacji zwróci nam się w postaci zadowalającego współczynnika konwersji.

Marka, w której rozwój wkładasz całe swoje serce, nie osiągnie sukcesu, mając “kulę u nogi”, w postaci strony internetowej odbijającej potencjalnych klientów. Nie bacząc na wymogi i standardy SEO, wydajemy na siebie wyrok, ostatecznie stając się niezauważalnymi w morzu konkurencji, która swoim serwisom poświęciła zwyczajnie więcej troski.

Jak pozycjonować stronę, to z głową!

Wystarczy krótka chwila w rzeczywistości SEO, aby zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla pozycjonowania stron mają słowa kluczowe. Miejsce na nie znajdziemy zarówno w litym tekście, jak i nagłówkach, przy czym te drugie stanowią podstawę wykorzystywaną przez Google do określenia wartości zawartego na stronie contentu. Musimy brać pod uwagę spójność wykorzystywanych nagłówków w odniesieniu do kryjących się pod nimi treści. Prawidłowo przygotowany nagłówek posiadać będzie słowo kluczowe, tak samo zresztą, jak zaopatrzony w nie lub w jego pochodne tekst – nie należy jednak traktować tej sugestii, jako nawoływania do nadmiernego pakowania kluczowych fraz w każde zdanie. Wystarczy znaleźć kompromis. Dla Google jak i użytkowników, z chwilą, gdy “mówisz” na swoich stronach o tym, czego odbiorcy chcą słuchać, stajesz się bardziej wartościowy.

Sprawdź: Jak prawidłowo zaplanować swój budżet na działania SEO?

Optymalizacja - ilość czy jakość?

Oczywiście jest to pytanie retoryczne – nawet mając na uwadze, że Google kocha treść, nie powinniśmy interpretować tego jako zachęty do publikowania jej zbyt dużej ilości. W teorii możemy przyjąć, że ilość jest wyznacznikiem wartości, jednak w praktyce w pierwszej kolejności pod uwagę brana jest jakość treści i jej użyteczność dla odbiorcy. Staraj się udzielić odpowiedzi na wszystkie prawdopodobne wątpliwości Twoich klientów, ale również sam sobie odpowiedz na pytanie – Czy to nie aby za dużo/mało? Z lekkim piórem i w tej kwestii odnajdziesz złoty środek, my jednak podkreślamy, że determinantem jakości jest wartość merytoryczna i pozostawienie klienta w świadomości, że uzyskał wszelkie niezbędne informacje.

Źródło: CoWomen/pexels.com

Content marketing a kwestia dostępności

Zasadniczo oferowane usługi powinny determinować grupę odbiorców; nie jest tak jednak zawsze. Wykorzystywanie specjalistycznego żargonu zauważalnie zredukuje grupę docelową odbiorców i tu przychodzi pora na kolejne pytanie – Komu chcesz oferować usługi? Internet to zróżnicowane środowisko, konwersja budowana jest zarówno przez pasjonatów, amatorów oraz specjalistów. Nawet mając na uwadzę sektor handlu, w którym specjalizuje się Twój biznes, staraj się mieć na uwadzę kwestię dostępności. Serwis przyjazny dla każdego to clue konwersji!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Podstawy edukacyjne SEO dla firm

  Podstawy edukacyjne SEO dla firm

  Nawet prężnie rozwijająca się firma, potrzebuje pomocy w pozycjonowaniu strony. Dowiedz się, czym jest SEO i jakie ma znaczenie dla Twojej działalności.
  Trudna sztuka link buildingu. Co warto wiedzieć o backlinkach, aby nie wpaść w ich pułapkę?

  Trudna sztuka link buildingu. Co warto wiedzieć o backlinkach, aby nie wpaść w ich pułapkę?

  Budowanie autorytetu online to długotrwały proces. Wpływa na niego strategia link buildingu, która wymaga sporej wiedzy. Co warto wiedzieć na ten temat?
  Pozycjonowanie branży gastronomicznej

  Pozycjonowanie branży gastronomicznej

  Konkurencyjność branży gastronomicznej stale wzrasta. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie promować firmę poprzez pozycjonowanie stron internetowych.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę