Nowoczesne formy reklamy w Internecie – jak wyglądają?

Nowoczesne formy reklamy w Internecie – jak wyglądają?

Alejandro Escamilla/unsplash.com

Przedsiębiorcy prężnie rozwijający firmę w sieci coraz chętniej porzucają tradycyjne formy promowania własnej działalności, tym samym stawiając na nowoczesne formy reklamy. Działania promocyjne umożliwia rozrastająca się dziedzina e-marketingu, która koncentruje się na efektywności i celowości wdrażanych czynności. Na czym polega innowacja reklam? Sprawdź sam, przeczytaj nasz artykuł!

Zacznijmy od podstaw

Zastanawiasz się, jak nowe formy reklamy w sieci mogą wspomóc promocję Twojej marki? Ich nowatorski charakter opiera się na użyciu zaawansowanego oprogramowania oraz pracy algorytmów. To wszystko pozwala na skierowanie sporządzonego komunikatu do określonego grona adresatów, tym samym zwiększając szansę na nabycie produktu bądź skorzystanie przez nich z proponowanej oferty usług. Mówiąc o współczesnych przekazach reklamowych, mówimy jednocześnie o skrupulatnie przygotowanych strategiach promocyjnych, uwzględniających działania Internetu oraz indywidualne preferencje użytkowników.

Inbound marketing – jak wygląda jedna z nowoczesnych form promocji marki w sieci?

Im mniej nachalne formy reklamy w Internecie, tym lepiej. Subtelny sposób promowania usług bądź produktów jest charakterystyczny dla nowatorskich komunikatów reklamowych. Ich przyjemna percepcja sprawia, że są znacznie bardziej efektywne niż tradycyjne przekazy. Nowoczesne taktyki reklamowe nazywane są inbound marketingiem. Co więcej powinieneś wiedzieć?

Całe clou inbound marketingu (inaczej marketingu przychodzącego) bazuje na tym, aby konsumenci sami znaleźli określoną firmę w sieci. Misją nowej formy reklamy jest zaciekawienie przyszłego klienta w taki sposób, aby odpowiednio pobudzić go do nawiązania relacji z przedsiębiorstwem oraz finalnej finalizacji zakupowej. Dobrą metodą wzmożenia zainteresowania u wymagającego odbiorcy jest stworzenie przejrzystej, atrakcyjnej witryny internetowej dla prowadzonej działalności. Nie ulega wątpliwości, że w obecnych czasach strona WWW to poniekąd wizytówka firmy, więc, aby pozyskać uwagę konsumenta XXI wieku, należy mieć na względzie zarówno względy estetyczne witryny, jak i merytorykę czy wartość tworzonego contentu.

Przez treść do serca – nieco o content marketingu

Wielokrotnie powtarzane sformułowanie “Content is the King” nie jest bez znaczenia. Kwintesencją marketingu treści jest pozyskanie zainteresowania użytkownika z zaimplementowaniem konkretnych fraz kluczowych oraz pozycjonowania. Tworzone przekazy powinny być zoptymalizowane pod kątem wymogów, które stawia SEO . Coraz większe znaczenie ma ich merytoryka i użyteczność względem rozwiązywania potrzeb współczesnego klienta. W najprostszym ujęciu: wdrożony na stronie internetowej bądź firmowym blogu content powinien rozwiązywać dylematy internautów oraz przekazywać cenne porady. Takie działania powodują wzrost zaufania użytkowników do brandu, umacniają jego pozycję na konkurencyjnym rynku oraz korzystnie oddziałują na wizerunek firmy.

Z jakich narzędzi w zakresie content marketingu można skorzystać w rozwoju prowadzonej działalności? Mowa o rekomendacjach konsumentów określonych produktów bądź usług, wszelkich poradnikach udostępnionych w sieci oraz kursach internetowych.

Co nieco o artykule natywnym

Trudno mówić o sile perswazji przy okazji sztucznie wykreowanych przekazów promocyjnych. Nie sprawdzają się artykuły sponsorowane, a ich miejsce zastępują reklamy natywne. Od tradycyjnej formy odróżnia je sposób promowania marki. Reklamodawca nie nakłania bezpośrednio do zakupu, lecz wspomina o produkcie bądź usłudze, tym samym nie jest postrzegany jako nachalny sprzedawca.

Wartościowe reklamy natywne to takie, które odznaczają się wiarygodnością oraz przykuwają uwagę najbardziej wymagającego odbiorcy.

Influencer marketing – moc autorytetu

Nowoczesna forma reklamy obejmuje działania promocyjne znanych osób bądź specjalistów w danym obszarze. Często za sprawą wskazówek ze strony autorytetów konsumenci decydują się na zakup określonego produktu bądź pakietu usług. Ten rodzaj marketingu obejmuje współpracę z twórcami, którzy często są rozpoznawalni w branży. Pozytywnie wpływają na wizerunek marki, jednocześnie docierając do odpowiednio zainteresowanej grupy konsumentów.

Sprawdź: Co to jest digital marketing?

4 cechy nowoczesnej reklamy

Pula zalet dotycząca kreowania nowoczesnych przekazów promocyjnych jest naprawdę pokaźna. Dotyczą one skutecznego, indywidualnego podejścia do konsumenta, wartościowych komunikatów, rozwoju świadomości klienta względem marki oraz dostosowania budżetu do finansowych możliwości przedsiębiorcy. Jakie argumenty przemawiają za ich wykorzystaniem w budowaniu kampanii firmy?

Źródło: Alejandro Escamilla/unsplash.com

 • Duża skuteczność. Docierają do określonego targetu, zwiększając możliwości konwersyjnego e-marketingu. Podejmowane czynności, takie jak optymalizacja witryn czy tworzenie reklam natywnych, powodują, że użytkownikom pokazują się treści, na których im rzeczywiście zależy.
 • Szansa na pozyskanie każdego klienta. Bez względu na preferencje posiadany budżet czy witryny przeglądane przez internautę, nowatorskie przekazy promocyjne docierają do wszystkich korzystających z zasobów sieci internetowej.
 • Sugerowanie, a nie napieranie na decyzję. Dużym atutem jest brak nachalnego nakłaniania do nabywania oferowanego asortymentu. Nowe rozwiązania reklamowe przekonują o korzyściach, jednak daleko im od nachalnego przekonywania do własnych racji.
 • Dla małych i dużych firm. Plusem jest możliwość dopasowania nowatorskich reklam do dysponowanego budżetu. Z potencjału promocyjnego mogą korzystać przedsiębiorstwa, które nie cieszą się wielkimi nakładami finansowymi, jak i korporacje, które mogą pozwolić sobie na szereg działań reklamowych.

Wybór nowoczesnej formy reklamy wiąże się z przemyślanymi wyborami, ponieważ niewłaściwie dobrany target bądź źle wdrożony rodzaj marketingu może skutkować tym, że inwestycje okażą się strzałem w kolano, a zainteresowanie ofertą wcale nie ulegnie poprawie. Zanim podejmiesz dobrą decyzję dla prowadzonej przez Ciebie działalności, zastanów się nad celami oraz weź pod uwagę budżet, którym dysponujesz.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 10
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Największe błędy w marketingu treści B2B – jak je naprawić?
  Największe błędy w marketingu treści B2B – jak je naprawić?
  Zajmujesz się marketingiem treści B2B? Nie jesteś zadowolony ze swoich efektów? Sprawdź, jakie błędy mogą być tego przyczyną!
  Jaką formę reklamy wybrać jako najskuteczniejszą?
  Jaką formę reklamy wybrać jako najskuteczniejszą?
  Prowadzisz własną działalność, ale nie wiesz jak najskuteczniej się zareklamować? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, co warto zrobić, aby osiągnąć sukces!
  Co to jest newsletter?
  Co to jest newsletter?
  Masz do dyspozycji bardzo skuteczne narzędzie do zwiększania zysków ze sprzedaży, ale z niego nie korzystasz. Zobacz, jak wygląda skuteczny newsletter.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę