Mecz na szczycie, czyli iCEA Futsal Poznań vs Pracownicy Grupy iCEA

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Przemysław Jankowski

CMO w Grupie iCEA. Antropolog kulturowy, dr nauk humanistycznych, wykładowca, dziennikarz technologiczny z ponad 10-lenim doświadczeniem, dawniej związany z największymi redakcjami technologicznymi... Więcej

29 listopada 2019

W połowie listopada bieżącego roku odbył się towarzyski mecz dwóch wyróżniających się drużyn. Zespół iCEA Futsal Poznań, złożony z doświadczonych graczy futsalowych podjął u siebie reprezentację Pracowników Grupy iCEA, złożoną z… pracowników. Spotkanie było wyrównane i pełne emocji, a końcowy wynik nie oddaje tego, co faktycznie działo się na boisku*.

Naszą krótką relację zaczniemy od równie krótkiego podsumowania meczu, którym podzielił się z nami strzelec jedynej, a przy tym honorowej bramki dla Pracowników Grupy iCEA – Daniel Wolszon. Gwoli ścisłości, zwlekaliśmy nieco z napisaniem relacji, gdyż nasz najlepszy strzelec musiał zebrać myśli, przeanalizować przebieg spotkania i zastanowić się nad tym, co należy poprawić w grze naszej drużyny.

Musiałem zebrać myśli, przeanalizować przebieg spotkania i zastanowić się nad tym, co należy poprawić w grze naszej drużny. Do jakich wniosków doszedłem? iCEA Futsal Poznań to doskonała drużyna, której zawodnicy potraktowali naszych reprezentantów wyjątkowo ulgowo, jednocześnie dając nam lekcję futsalu. Jako starcie profesjonalistów z dwóch różnych dziedzin, ze światów sportu i biznesu trzeba przyznać, że to był dobry mecz! – powiedział Daniel Wolszon.

Przebieg spotkania

Przed pierwszym gwizdkiem nastąpiło symboliczne przywitanie kapitanów obu drużyn oraz wymiana drobnych upominków. iCEA Futsal Poznań otrzymało od Grupy iCEA, swojego głównego sponsora, certyfikat drużyny #dobrzewypozycjonowanej, zaś zespół Pracowników Grupy iCEA otrzymał koszulkę z podpisami zawodników na co dzień grających w II Lidze PLF. Po wymianie uprzejmości i wspólnym pozowaniu do zdjęć, rozpoczął się towarzyski mecz, nie odbiegający zaangażowaniem graczy od potyczek w ligowych rozgrywkach.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod dyktando gospodarzy, czyli drużyny iCEA Futsal Poznań. Zawodnicy grający na co dzień w II Lidze PLF dominowali fizycznie oraz taktycznie, choć pierwsze 10 minut, a może nawet i 15 minut nie zwiastowało, że mecz zakończy się wynikiem 12:1. Pracownicy Grupy iCEA bronili się dzielnie, wyprowadzali groźne kontrataki, z których kilka prawie skończyło się strzałem na bramkę gospodarzy.

Druga połowa meczu to już popis graczy iCEA Futsal Poznań, którzy zachowali więcej sił na tę część spotkania i systematycznie zwiększali swoją przewagę nad zespołem złożonym ze specjalistów w branży SEO/SEM. Pracownicy Grupy iCEA wprowadzili system hokejowych zmian i kilka razy prawie zagrozili bramce gospodarzy. Dowodem na hart ducha niech będzie bramka zdobyta przez Daniela Wolszona, która nie zmieniła obrazu gry, ale była miłym i jakże pożądanym akcentem, pokazującym, że chcieć – znaczy móc.

Podsumowanie

Choć mecz zakończył się wynikiem wyraźnie podkreślającym różnicę w poziomie sportowym, rozbudził w pracownikach Grupy iCEA ducha sportowej rywalizacji. W naszej firmie pracuje wielu miłośników różnych dyscyplin sportowych, od piłki nożnej czy koszykówki, po biegi ekstremalne, tenis, a nawet sporty motorowe. Aktywność fizyczna jest dla nas niezwykle ważna, pokazuje bowiem, że doskonale rozumiemy ideę work-life balance, a przy tym integruje zespół. W końcu wspólna praca i wspólne spędzanie czasu wolnego pozwalają na zacieśnianie więzi międzyludzkich.

– Dziś możemy z całą pewnością stwierdzić, że poziom i profesjonalizm sponsorowanej przez naszą firmę drużyny iCEA Futsal Poznań równa do poziomu naszych specjalistów, ich wiedzy, kompetencji oraz doświadczenia. Zasługują na to, by posługiwać się hasłem #dobrzewypozycjonowani! – powiedział anonimowy pracownik Grupy iCEA.

* spotkanie nie było wyrównane, a wynik 12:1 dla iCEA Futsal Poznań faktycznie nie oddaje tego, co działo się na boisku 😉