Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

22 czerwca 2020

Jak w praktyce wykorzystać monitoring internetu do pozyskiwania klientów?

Wiedza o klientach to dzisiaj niezbędny element do skutecznej komunikacji. Znane wszystkim persony to w tej chwili za mało – dzięki zaawansowanym narzędziom możemy pozyskać bardzo wartościowe dane, które pomogą w prowadzeniu efektywniejszych działaniach marketingowych. W poznaniu naszych klientów ważna jest wiedza o czym mówią, a także, o co pytają w sieci. Słuchanie głosu internautów jest świetnym sposobem na identyfikację możliwości biznesowych, a merytoryczne rozmowy mogą pomóc pozwolić poznać oczekiwania i potrzeby naszych odbiorców. W tym pomagają narzędzia służące do monitoringu internetu, które mogą być wykorzystywane do działań sprzedażowych, jaki i wizerunkowych. 

Czy ktoś o mnie mówi?

Śledzenie wypowiedzi o własnej firmie to aktualnie konieczność. Monitoring mediów pozwala zarządzać wizerunkiem marki co jest obowiązkowym działaniem w czasach, kiedy klient znacznie częściej mówi „sprawdzam”. Oprócz kontroli marki w sieci, podstawowymi funkcjami narzędzia służącego do monitoringu internetu jest budowanie relacji z odbiorcami oraz wzmacnianie sprzedaży. Dzięki takim narzędziom możemy dowiedzieć się kto, gdzie i kiedy oraz jak wypowiada się o nas w internecie. Jest to bardzo praktyczne, gdyż pozwala na szybkie reagowanie i włączenie się w dyskusję, co pokazuje ludzką twarz firmy oraz buduje pozytywny wizerunek.

Co jest bardzo istotne, to fakt, że internet jest zalany pytaniami o rekomendację. Badania wskazują, że w ostatnim czasie najbardziej ufamy poleceniom, natomiast warto zauważyć, że mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Polowanie na takich „szukających klientów” poprzez monitoring mediów może być nowym kanałem zdobywania klientów, którzy kupią akurat u nas. Według badań SalesForLife, strategia social selling może wygenerować blisko 40% więcej klientów niż cold calling, w którym lubują się niektórzy handlowcy. Pozwala również na budowę relacji, które są skuteczniejsze w dzisiejszym szumie reklam, który nas otacza. Klient poczuje się wyjątkowo, w przypadku bezpośredniego kontaktu od marki np. po zapytaniu na forum, gdy odpowiada mu bezpośrednio firma. Dodatkowo komunikacja tego typu jest widoczna dla innych, co może bezkosztowo zwiększać świadomość naszej marki wśród innych odbiorców.

Jak to działa i w jaki sposób wykorzystać?

Samo śledzenie wzmianek nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć tę wiedzę wykorzystać, aby skuteczniej prowadzić działania marketingowe w swoim biznesie. Przykładowo śledzenie konkurencji pozwala uzyskać informację o tym co jest trendy, a co dopiero będzie. Dzięki czemu z wyprzedzeniem możemy zaplanować najbardziej trafną kampanię reklamową. W momencie, gdy kończą Ci się pomysły na interesujące oraz angażujące treści, wtedy warto skorzystać z narzędzia do monitoringu mediów, które może być niekończącym się źródłem inspiracji. W tego rodzaju działaniach trzeba zadbać o odpowiednią konfigurację słów kluczowych, aby móc obserwować tematy popularne w danej branży. Analiza występowania konkretnych wypowiedzi/wzmianek pozwala wyciągnąć wnioski, jakie tematy są chętnie podejmowane w dyskusji. Na tej podstawie mamy do dyspozycji całą plejadę interesujących zagadnień dla odbiorców, które mogą być chętnie czytane w naszych kanałach.

Podsumowanie

W dobie, gdy klienci najbardziej ufają sprawdzonym opiniom oraz chętnie pytają innych o ocenę produktu/usługi, z jakiej chcą skorzystać trzeba zadbać o każdy aspekt obecności w sieci, również taki, na który mamy kontrolę w pośredni sposób. Wiemy, że w dzisiejszych czasach za wizerunkiem idzie sprzedaż dlatego każdy powinien wypróbować i przekonać się, jakie korzyści dla jego biznesu przyniesie wykorzystanie monitoringu mediów. Odpowiednia analiza danych to niepowtarzalna baza do planowania działań marketingowych, dlatego właśnie wśród partnerów Grupy iCEA powitaliśmy Brand24! Jest to narzędzie, które kumuluje wszystkie dane pozyskane z mediów społecznościowych, blogów czy forów w jednym miejscu. Nasza współpraca umożliwi klientom monitorowanie kondycji wizerunkowej firm w sieci na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Nasi Klienci, w przypadku zainteresowania, będą mogli skorzystać z wydłużonego okresu próbnego, a Ci, którzy zdecydują się na wykupienie abonamentu, otrzymają specjalną ofertę oraz możliwość zmniejszenia miesięcznych zobowiązań. Warto inwestować w narzędzia, które ułatwią nadążanie za dynamicznie zmieniającym się środowiskiem online oraz za większym zaangażowaniem odbiorców.

Odbierz rabat dla siebie

    Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Grupę iCEA S.A. z siedzibą na ul. Polska 114, 60-401 Poznań, w celu realizacji zgłoszenia i zgodnie z jego zakresem oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności i cookies.