DARMOWY AUDYT SEO

Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

Jak w praktyce wykorzystać monitoring internetu do pozyskiwania klientów?

Wiedza o klientach to dzisiaj niezbędny element do skutecznej komunikacji. Znane wszystkim persony to w tej chwili za mało – dzięki zaawansowanym narzędziom możemy pozyskać bardzo wartościowe dane, które pomogą w prowadzeniu efektywniejszych działaniach marketingowych. W poznaniu naszych klientów ważna jest wiedza o czym mówią, a także, o co pytają w sieci. Słuchanie głosu internautów jest świetnym sposobem na identyfikację możliwości biznesowych, a merytoryczne rozmowy mogą pomóc pozwolić poznać oczekiwania i potrzeby naszych odbiorców. W tym pomagają narzędzia służące do monitoringu internetu, które mogą być wykorzystywane do działań sprzedażowych, jaki i wizerunkowych.

Sprawdź: Czy lazy loading może pomóc witrynie w optymalizacji?

Czy ktoś o mnie mówi?

Śledzenie wypowiedzi o własnej firmie to aktualnie konieczność. Monitoring mediów pozwala zarządzać wizerunkiem marki co jest obowiązkowym działaniem w czasach, kiedy klient znacznie częściej mówi „sprawdzam”. Oprócz kontroli marki w sieci, podstawowymi funkcjami narzędzia służącego do monitoringu internetu jest budowanie relacji z odbiorcami oraz wzmacnianie sprzedaży. Dzięki takim narzędziom możemy dowiedzieć się kto, gdzie i kiedy oraz jak wypowiada się o nas w internecie. Jest to bardzo praktyczne, gdyż pozwala na szybkie reagowanie i włączenie się w dyskusję, co pokazuje ludzką twarz firmy oraz buduje pozytywny wizerunek.

Co jest bardzo istotne, to fakt, że internet jest zalany pytaniami o rekomendację. Badania wskazują, że w ostatnim czasie najbardziej ufamy poleceniom, natomiast warto zauważyć, że mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Polowanie na takich „szukających klientów” poprzez monitoring mediów może być nowym kanałem zdobywania klientów, którzy kupią akurat u nas. Według badań SalesForLife, strategia social selling może wygenerować blisko 40% więcej klientów niż cold calling, w którym lubują się niektórzy handlowcy. Pozwala również na budowę relacji, które są skuteczniejsze w dzisiejszym szumie reklam, który nas otacza. Klient poczuje się wyjątkowo, w przypadku bezpośredniego kontaktu od marki np. po zapytaniu na forum, gdy odpowiada mu bezpośrednio firma. Dodatkowo komunikacja tego typu jest widoczna dla innych, co może bezkosztowo zwiększać świadomość naszej marki wśród innych odbiorców.

Jak to działa i w jaki sposób wykorzystać?

Samo śledzenie wzmianek nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć tę wiedzę wykorzystać, aby skuteczniej prowadzić działania marketingowe w swoim biznesie. Przykładowo śledzenie konkurencji pozwala uzyskać informację o tym co jest trendy, a co dopiero będzie. Dzięki czemu z wyprzedzeniem możemy zaplanować najbardziej trafną kampanię reklamową. W momencie, gdy kończą Ci się pomysły na interesujące oraz angażujące treści, wtedy warto skorzystać z narzędzia do monitoringu mediów, które może być niekończącym się źródłem inspiracji. W tego rodzaju działaniach trzeba zadbać o odpowiednią konfigurację słów kluczowych, aby móc obserwować tematy popularne w danej branży. Analiza występowania konkretnych wypowiedzi/wzmianek pozwala wyciągnąć wnioski, jakie tematy są chętnie podejmowane w dyskusji. Na tej podstawie mamy do dyspozycji całą plejadę interesujących zagadnień dla odbiorców, które mogą być chętnie czytane w naszych kanałach.

Sprawdź: Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?

Podsumowanie

W dobie, gdy klienci najbardziej ufają sprawdzonym opiniom oraz chętnie pytają innych o ocenę produktu/usługi, z jakiej chcą skorzystać trzeba zadbać o każdy aspekt obecności w sieci, również taki, na który mamy kontrolę w pośredni sposób. Wiemy, że w dzisiejszych czasach za wizerunkiem idzie sprzedaż dlatego każdy powinien wypróbować i przekonać się, jakie korzyści dla jego biznesu przyniesie wykorzystanie monitoringu mediów. Odpowiednia analiza danych to niepowtarzalna baza do planowania działań marketingowych, dlatego właśnie wśród partnerów Grupy iCEA powitaliśmy Brand24! Jest to narzędzie, które kumuluje wszystkie dane pozyskane z mediów społecznościowych, blogów czy forów w jednym miejscu. Nasza współpraca umożliwi klientom monitorowanie kondycji wizerunkowej firm w sieci na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Nasi Klienci, w przypadku zainteresowania, będą mogli skorzystać z wydłużonego okresu próbnego, a Ci, którzy zdecydują się na wykupienie abonamentu, otrzymają specjalną ofertę oraz możliwość zmniejszenia miesięcznych zobowiązań. Warto inwestować w narzędzia, które ułatwią nadążanie za dynamicznie zmieniającym się środowiskiem online oraz za większym zaangażowaniem odbiorców.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Partnerzy
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Narzędzia e-commerce w czasie pandemii – edrone
  Narzędzia e-commerce w czasie pandemii – edrone
  Lockdown spowodował, że nasze życie przeniosło się do sieci. Sprawdź, jak dobrze wykorzystać ten moment z korzyścią dla Twojego biznesu!
  5 sposobów na obniżenie kosztów graficznych w marketingu
  5 sposobów na obniżenie kosztów graficznych w marketingu
  Zastanawiasz się, jak zoptymalizować wykorzystanie grafiki, zachowując jakość? Czytaj dalej i poznaj 5 sposobów na obniżenie kosztów graficznych w marketingu.
  Jak samodzielnie przetestować hosting – praktyczny poradnik
  Jak samodzielnie przetestować hosting – praktyczny poradnik
  Czujesz się zagubiony w gąszczu dostępnych rozwiązań hostingowych i wciąż nie wiesz, na który pakiet postawić? Mam dla Ciebie dobrą […]

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę