Pozycjonowanie a marketing

Pozycjonowanie a marketing

Źródło: muneebfarman/ pixabay.com

Pozycjonowanie stron interesuje dziś niemal każdego, kto chce wybić się przed szereg bądź co bądź dużej konkurencji w sieci. Jest to zabieg zaliczany do marketingu, choć ta jego forma jest reklamą niejawną, która nie trafia bezpośrednio do klienta i nie zachęca do zakupu produktu czy skorzystania z usługi. Jak na tle ogólnych działań zaliczanych do marketingu wypada pozycjonowanie stron internetowych?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron w Google ma za zadanie wznieść je na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwarki pod danym wyrażeniami. Są to pojedyncze słowa kluczowe lub całe frazy long tail, a więc tak zwane długie ogony. Zresztą pozycjonowanie szerokie mocno zyskuje dziś na popularności. Wszystko ze względu na coraz bardziej świadomych klientów, którzy szukając w Google produktu lub usługi są coraz precyzyjniejsi.

Minusem w przypadku pozycjonowania organicznego jest złożoność takiego zabiegu. Wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania uzyskuje się bowiem przez optymalizację SEO takiej witryny, jak również pozyskiwanie linków do niej kierujących. Oczywiście im wyższy jest PageRank witryny, z której kierowany jest odnośnik, tym Google takie przekierowanie ceni sobie wyżej.

Poza tym skuteczne pozycjonowanie naturalne jest zabiegiem czasochłonnym. Przy dużej konkurencji i popularnych frazach kluczowych wypromowanie witryny na czołowe pozycje trwa długie miesiące, a nawet i lata. Dlatego należy być cierpliwym i regularnym, pod żadnym pozorem nie łamiąc reguł stawianych przez Google, co w najlepszym przypadku może skończyć się nałożeniem filtrów, w najgorszym — banem i wykreśleniem z wyników wyszukiwania.

Sprawdź: Wskaźniki SEO poza stroną – na jakie zwrócić uwagę?

Inne formy marketingu

Istnieje wiele sposobów na to, aby reklamować się w sieci, skupiając się nie tylko na wyszukiwarce Google, ale też innych kanałach marketingowych. Na co postawić?

Duże możliwości reklamowe dają między innymi linki sponsorowane, a więc reklamy Google AdWords. W odróżnieniu od działań pozycjonujących, dzięki linkom na szczyty wyszukiwarek pod danymi frazami kluczowymi trafić można od razu po uruchomieniu kampanii. Co istotne takie reklamy można też targetować, dobierając ich odbiorców wedle własnych wytycznych, np. wieku, płci, miejsca zamieszkania czy zainteresowań. Dlatego tak ważne jest poznanie potencjalnych klientów swojej firmy i ich potrzeb.

Wiele korzyści firmie daje też content marketing, przez który rozumiemy merytoryczne i dobre jakościowo przekazy, z jakimi docierać można do szerokiej grupy odbiorców. Istotne, aby treści content marketingowe niosły w sobie pewną wartość i były dla odbiorcy pomocne. Formy takiego przekazu to artykuły, prezentacje, infografiki, wykresy, galerie zdjęć czy nawet materiały wideo.

Do content marketingu zalicza się jednak także działania określane mianem link buildingu, co korzystnie przekłada się na pozycję strony w wyszukiwarce. Artykuły content marketingowe z odnośnikami do promowanej strony znajdują się bowiem na witrynach o mocnym współczynniku PageRank (PR).

Źródło: StartupStockPhotos/pixabay.com

Ze względu na swój zasięg i ogromną popularność, firmy reklamować się powinny także za pośrednictwem kanałów Social Media. Najpopularniejszym portalem SM jest Facebook, ale duże możliwości daje również serwis YouTube, a przecież to nie koniec, ponieważ inne kanały SM to Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn czy cieszący się coraz większą popularnością SnapChat. Ponadto warto zainteresować się ich serwisami reklamowymi. Zwłaszcza Facebook Ads oraz YouTube Ads, które jest częścią Google AdWords.
Inne możliwości reklamowania się przez internet to e-mail marketing czy marketing szeptany. Warto więc na reklamę spojrzeć z wielu różnych płaszczyzn, co pozwoli nie tylko zdobywać nowych klientów, ale też budować wizerunek marki. SEO stron jest więc tylko jedną z możliwości, która rzecz jasna także przynosi firmie mnóstwo korzyści. Form reklamy stosować trzeba jednak możliwie jak najwięcej, badając je i sprawdzając, które są najefektywniejsze.

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SEO.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 13
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Linki zwrotne w SEO – co warto o nich wiedzieć?

  Linki zwrotne w SEO – co warto o nich wiedzieć?

  Czym jest autorytet domeny? Co to jest anchor text? Jakie znaczenie mają linki zwrotne dla SEO i jak ocenić ich wartość? Przyjrzyjmy się temu bliżej!
  Przewodnik po linkowaniu w procesie optymalizacji i pozycjonowania

  Przewodnik po linkowaniu w procesie optymalizacji i pozycjonowania

  Link building to podstawa pozycjonowania. Czym są linki i jak je pozyskiwać? Co zrobić w przypadku niedziałającego linku?
  Migracja PrestaShop

  Migracja PrestaShop

  Migracja sklepu internetowego na platformę PrestaShop to dość wymagający proces. Warto więc wiedzieć, jak powinna wyglądać jego sprawna realizacja!
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę