DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie branży nieruchomości

7 min czytania
Pozycjonowanie branży nieruchomości
Kategoria Branże

Branża nieruchomości rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Jako że firm specjalizujących się w tej dziedzinie stale przybywa, coraz trudniej zaznaczyć swoją obecność na rynku i stale pozyskiwać nowych klientów. Jednym z najlepszych sposobów promocji okazuje się wówczas pozycjonowanie stron internetowych. Na czym polega i jakie efekty może zapewnić w branży nieruchomości? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie branży nieruchomości?

Pozycjonowanie branży nieruchomości to dość złożony proces polegający na zwiększaniu widoczności strony internetowej danej marki na liście wyników wyszukiwania. Obejmuje on szereg działań optymalizacyjnych i zabiegów marketingowych, których celem jest budowanie popularności firmy w sieci oraz pozyskiwanie nowych klientów.

Mimo że w przypadku każdej marki proces ten będzie wyglądał nieco inaczej, dana strategia optymalizacyjna powinna uwzględnić trzy najważniejsze obszary SEO. Są to:

  • on-page SEO,
  • off-page SEO,
  • optymalizacja techniczna.

On-page SEO to zestaw działań obejmujących tworzenie treści i optymalizację stron internetowych pod kątem odpowiednich słów kluczowych.

Off-page SEO polega z kolei na zwiększaniu świadomości marki poza obszarem witryny. Do najważniejszych technik zaliczamy w tym przypadku link building oraz aktywność w mediach społecznościowych.

Optymalizacja techniczna obejmuje procesy mające na celu zwiększenie użyteczności i poprawę funkcjonalności serwisu internetowego, co korzystnie wpływa na doświadczenia odbiorców, gwarantując marce tym samym wiele korzyści.

Umiejętne opracowanie planu uwzględniającego techniki SEO ze wszystkich tych obszarów jest najlepszym sposobem na prowadzenie biznesu online. Od czego jednak zacząć, aby pozycjonowanie branży nieruchomości było maksymalnie skuteczne?

Sprawdź: Marketing wielokanałowy – wszystko, co musisz wiedzieć w 2022 roku!

Pozycjonowanie branży nieruchomości – od czego zacząć?

Tak jak wybór mieszkania czy analiza jego warunków prawnych pozycjonowanie branży nieruchomości wymaga kilku szczegółowych badań. Przed podjęciem jakichkolwiek działań z zakresu SEO należy więc skupić się na pozyskaniu rzetelnych informacji o rynku docelowym i sytuacji w danej branży.

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić kompleksowe badanie potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów. Wiedząc, jakie wymagania ma rynek docelowy, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan optymalizacyjny, unikając przy tym niepotrzebnych błędów.

Następnie warto przeprowadzić analizę konkurencji. Umożliwia ona łatwą identyfikację skutecznych technik optymalizacyjnych, a także wyznaczanie tych mniej efektywnych metod. Dzięki temu koszty wdrożenia kampanii SEO będą znacznie niższe, a ryzyko niepowodzenia spadnie do absolutnego minimum.

Kiedy już wiadomo, czego oczekują docelowi odbiorcy, a także, jak prezentują się warunki w branży nieruchomości, można przejść do pracy nad strategią optymalizacyjną. W tym celu należy przeprowadzić badanie słów kluczowych. Pomocne okażą się wówczas narzędzia, takie jak Google Search Console, Ahrefs, Google Analytics czy Keyword Tool, które nie tylko wskażą popularne wśród potencjalnych klientów frazy, ale też zaprezentują ich konkurencyjność i trendy wyszukiwania, dzięki czemu kampania SEO przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Skuteczne pozycjonowanie branży nieruchomości

Mimo że każda strategia optymalizacyjna powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb danej firmy, wyróżnić można kilka uniwersalnych technik, dzięki którym pozycjonowanie branży nieruchomości przyniesie spektakularne efekty. Oto najważniejsze z nich.

Content marketing

Content marketing jest jednym z najważniejszych elementów każdej strategii marketingowej online. Warto więc stworzyć wartościowe treści, które zachęcą docelowych odbiorców do zapoznania się z ofertą marki i skorzystania z jej usług. Od czego wówczas zacząć?

Po przeprowadzeniu badań słów kluczowych oraz zidentyfikowaniu odpowiednich fraz należy ustalić, jakich treści oczekują konsumenci w danej branży. Mimo że w przypadku każdej firmy strategia content marketingu będzie wyglądać nieco inaczej, istnieje kilka skutecznych metod, które sprawdzą się w przypadku niemal wszystkich przedsiębiorstw. Są to:

  • prowadzenie eksperckiego bloga,
  • tworzenie newsletterów,
  • udostępnianie e-booków i innych plików do pobrania,
  • publikowanie treści wideo,
  • tworzenie infografik,
  • udostępnianie recenzji i poradników.

Link building

Sieć linków zwrotnych jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych, które w znacznym stopniu wpływają na pozycjonowanie branży nieruchomości. Wartościowe linki zwiększają bowiem ruch w witrynie oraz rozszerzają świadomość marki w sieci, dzięki czemu szanse na sprzedaż są znacznie wyższe.

Gdzie jednak szukać wiarygodnych łączy? Doskonale sprawdzą się w tym przypadku następujące metody:

  • blogowanie gościnne,
  • udzielanie się na forach internetowych o tematyce związanej z branżą nieruchomości,
  • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
  • sponsorowanie eventów,
  • aktywność w social mediach.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to bardzo ważny aspekt każdej strategii digital marketingu. Użyteczność stron internetowych ma bowiem bezpośredni wpływ na decyzje konsumentów, którzy usatysfakcjonowani funkcjonalnością witryny są bardziej skłonni do konwersji. Co więcej, stan techniczny serwisu przekłada się także na pozycjonowanie branży nieruchomości. Na jakie elementy należy zatem zwrócić szczególną uwagę, aby zdobyć zaufanie docelowych odbiorców i zwiększyć widoczność strony w Google? Oto najważniejsze z nich:

  • szybkość ładowania strony internetowej,
  • dostępność dla urządzeń mobilnych,
  • poprawność metadanych,
  • struktura linków wewnętrznych,
  • intuicyjność nawigacji,
  • system przekierowań,
  • czytelność treści,
  • jakość plików multimedialnych.

Lokalne SEO

Lokalne SEO opiera się na promowaniu marki wśród konsumentów znajdujących się w najbliższej okolicy. Aby przyciągnąć odbiorców z miasta czy regionu, należy przede wszystkim skupić się na optymalizacji treści pod kątem lokalnych słów kluczowych. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku frazy, takie jak „biuro nieruchomości miasto” czy „agent nieruchomości w miasto„.

Kolejnym aspektem lokalnego SEO jest optymalizacja wizytówki Google. Aby skutecznie zachęcała użytkowników do skorzystania z danej oferty, powinny znaleźć się na niej informacje, takie jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia lokalu, opis działalności, kategoria, a nawet recenzje innych klientów.

Sprawdź: Jak wykupić i zareklamować swój produkt na Facebooku?

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie branży nieruchomości to świetny sposób na promowanie swojej oferty w Internecie. Umiejętnie opracowany plan optymalizacyjny zapewnia agentom specjalizującym się w tej dziedzinie szereg korzyści, dzięki którym mogą stale rozwijać swoją markę i zwiększać przychody.

Decydując się na pozycjonowanie branży nieruchomości, warto mieć na uwadze kilka najważniejszych zalet tego procesu. Są to:

  • lepsza widoczność w wyszukiwarce sprzyjająca budowaniu popularności danej marki,
  • większy ruch w witrynie,
  • lepsze wyniki sprzedażowe,
  • stale rosnąca konwersja,
  • wysoki zwrot z inwestycji,
  • większa świadomość oferty firmy w Internecie,
  • gwarancja dynamicznego rozwoju marki zarówno w sieci, jak i offline.

Pozycjonowanie branży nieruchomości może okazać się kluczem do sukcesu wielu firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Warto więc przeprowadzić szczegółowe badania, zidentyfikować skuteczne metody SEO oraz wdrożyć kompleksowy plan optymalizacyjny, dzięki któremu pozyskanie nowych klientów nie będzie żadnym problemem.

Podsumowanie

Regularne modyfikacje algorytmów wyszukiwarek, rosnące oczekiwania konsumentów oraz postęp w obszarze digital marketingu sprawiają, że pozycjonowanie branży nieruchomości nie należy do najłatwiejszych zadań. Samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek często kończy się niestety niepowodzeniem. Aby więc uniknąć wszelkich problemów w tym zakresie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Agencja SEO to zespół ekspertów, dzięki którym budowanie widoczności marki w sieci jest o wiele łatwiejsze. Warto więc umówić się na konsultację i ustalić metody, za pomocą których agencja zadba o rentowność danego biznesu.

FAQ dotyczące pozycjonowania branży nieruchomości

Jakie są zalety pozycjonowania branży nieruchomości?

Pozycjonowanie branży nieruchomości to proces, którego umiejętne przeprowadzenie niesie za sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zalet zaliczamy: większe zainteresowanie marką i jej ofertą, lepsze wyniki sprzedażowe, większą świadomość marki w sieci oraz rozwój firmy na wielu płaszczyznach.

Od czego zacząć pozycjonowanie branży nieruchomości?

Pozycjonowanie branży nieruchomości warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań branży i rynku docelowego. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku konkurencyjnych marek, a także, czego oczekują potencjalni klienci, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan optymalizacyjny i uniknąć wszelkich błędów.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne w branży nieruchomości?

Pozycjonowanie lokalne w branży nieruchomości to dość wymagający i czasochłonny proces, na którego efekty nierzadko trzeba czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Czas ten zależny jest wówczas od czynników, takich jak: konkurencyjność branży, trudność słów kluczowych, aktualny stan witryny czy bieżąca pozycja w wyszukiwarce.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 18

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie branży fotograficznej
Pozycjonowanie branży fotograficznej
Każdy współczesny fotograf powinien pozycjonować swoją stronę w Google. Warto więc wiedzieć, na czym polega ten proces i jakie zapewnia efekty.
Pozycjonowanie dietetyka
Pozycjonowanie dietetyka
Promowanie oferty w Google to bardzo ważny aspekt każdego planu marketingowego. Warto więc wiedzieć, jak powinno wyglądać pozycjonowanie dietetyka!
Pozycjonowanie stron z ofertami pracy
Pozycjonowanie stron z ofertami pracy
Konkurencyjność internetowego rynku nieustannie wzrasta. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie wypozycjonować w Google swoją stronę z ofertami pracy!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę
    Umów spotkanie