DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie branży produkcyjnej, przemysłowej

8 min czytania
Pozycjonowanie branży produkcyjnej, przemysłowej
Kategoria Branże

Każdemu współczesnemu przedsiębiorcy zależy na budowaniu obecności marki w sieci. Internetowy oferuje bowiem niezmierzony zasób możliwości marketingowych, które, odpowiednio wykorzystane, mogą okazać się kluczem do sukcesu danego biznesu. Pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych technik promocyjnych, stosowana przez firmy z różnych środowisk. Na skuteczność tej strategii wpływa między innymi konkurencyjność danej dziedziny. Jak zatem powinno wyglądać SEO dla branży przemysłowej, w której nie brakuje zdeterminowanych konkurentów?

Spis treści:

Co warto wiedzieć o branży produkcyjnej?

Do branży produkcyjnej należą wszystkie firmy zajmujące się wytwarzaniem określonych produktów. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo działa na terenie Polski, poza jej granicami, czy specjalizuje się w produkcji jednostkowej lub masowej, jeśli jest nastawione na rozwój i zwiększanie sprzedaży, musi podejmować skuteczne działania marketingowe. Nawet najwyższej jakości produkty nie przyciągną szerokiego grona klientów, jeśli wieść o nich nie dotrze do różnych obszarów w sieci. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie pozycjonowaniem stron internetowych nieustannie wzrasta. SEO dla branży produkcyjnej to świetny sposób na rozszerzanie świadomości marki oraz pomnażanie zysków. Na czym jednak polega ta strategia?

Sprawdź: Techniczne SEO – 5 najistotniejszych błędów

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to złożony proces budowania widoczności marki w sieci. Strategia ta opiera się na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi optymalizacyjnych i marketingowych w celu umieszczenia witryny na najwyższej pozycji listy wyników wyszukiwania Google. Umiejętne wdrożenie SEO gwarantuje szereg istotnych dla rozwoju biznesu korzyści, takich jak zwiększony ruch na stronie, większa rozpoznawalność marki, satysfakcjonująca konwersja oraz pozytywne relacje z grupą docelowych odbiorców.

Pozycjonowanie to proces, który może okazać się najlepszym sposobem na promowanie każdej marki w sieci. Podejmując się tego wyzwania, trzeba jednak pamiętać, że zabiegi optymalizacyjne powinny być w pewien sposób dostosowane do charakterystyki danej branży oraz oczekiwań sektora docelowych klientów. Optymalizacja witryny marki sportowej będzie się więc nieco różnić od SEO dla branży produkcyjnej. Jak zatem powinna wyglądać strategia marketingowa ukierunkowana na sektor przemysłowy?

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie branży przemysłowej?

Z uwagi na fakt, że branża przemysłowa nieustannie się rozwija, pokonanie licznych konkurentów oraz wyraźne zaznaczenie swojej obecności na rynku mogą okazać się dość trudnym zadaniem. Odpowiednio skomponowana strategia SEO pozwala jednak wyróżnić się wśród wielu podobnych firm, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Jakie techniki warto więc wykorzystać, aby pozycjonowanie branży produkcyjnej przyniosło pożądane efekty?

Content marketing

Marketing treści to jeden z najskuteczniejszych sposobów na promowanie marki online. Stworzenie wartościowych tekstów nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wdrażając SEO dla branży przemysłowej, należy pamiętać o doborze odpowiednich słów kluczowych. Każda fraza powinna być nie tylko powiązana z daną specjalizacją, ale też popularna wśród grupy docelowych odbiorców. Dzięki wykorzystaniu właściwych terminów możliwe jest lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania oraz prezentowanie oferty osobom faktycznie nią zainteresowanym. Warto więc poświęcić temu zabiegowi szczególną uwagę.

W ramach strategii content marketingu należy również zadbać o interesującą tematykę treści. Doskonałym rozwiązaniem jest założenie firmowego bloga oraz regularne publikowanie treści na temat nowinek w branży produkcyjnej, najnowszych produktów czy innowacyjnych technik wytwórczych. Warto wspomnieć, że największym zainteresowaniem wśród współczesnych odbiorców cieszą się poradniki, recenzje oraz treści instruktażowe w formie krótkich filmów. Dzięki tego typu artykułom łatwo zaznaczyć swoją pozycję w branży produkcyjnej, a także przedstawić się jako ekspert w danej dziedzinie. Oto kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę, aby pozycjonowanie branży przemysłowej zapewniło miejsce w gronie najpopularniejszych marek na rynku:

 • oryginalne oraz przyciągające uwagę tytuły i opisy stron;
 • umiejętnie skomponowana organizacja nagłówków wyposażonych w najważniejsze słowa kluczowe;
 • czytelna struktura treści (podział na akapity, odpowiedni rozmiar i kolor czcionki, właściwe metadane, interesujące obrazy);
 • rozbudowana sieć linków wewnętrznych oraz intuicyjny system nawigacji.

Content marketing to dość wymagające i czasochłonne przedsięwzięcie. Dobrze opracowana strategia okazać się jednak może kluczem do rozwoju biznesu online. Z tego względu warto znaleźć skuteczne słowa kluczowe i opracować treści, które zachwycą docelowych odbiorców.

Link building

Strategia linków zewnętrznych to jeden z najważniejszych czynników rankingowych. Łączenie się z witrynami o wysokim autorytecie w branży nie tylko korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony, ale też zwiększa ruch w serwisie, dzięki czemu szanse na satysfakcjonującą konwersję są znacznie wyższe.

Aby wzmocnić swoją obecność na rynku, warto wybierać źródła cieszące się sporym zainteresowaniem grupy docelowej oraz witryny wyróżniające się dużym zaufaniem ze strony klientów. Dzięki temu połączone witryny będą utożsamiane w oczach konsumentów, a konwersja każdej z nich znacznie wzrośnie. Gdzie jednak szukać skutecznych linków? Oto kilka obszarów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

 • firmowe katalogi,
 • specjalistyczne fora internetowe,
 • social media,
 • ogłoszenia branżowe,
 • strony biznesowych partnerów.

Wdrażając SEO dla branży przemysłowej, warto również skorzystać z potencjału wpisów gościnnych czy artykułów sponsorowanych na portalach o tematyce produkcyjnej. Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać podczas budowania linków, jest przewaga jakości nad ilością. Większą skutecznością wykaże się bowiem profil kilku wysokiej jakości łączy niż rozbudowana sieć mało wartościowych linków.

SEO on-site

Pozycjonowanie branży produkcyjnej to nie tylko wysokiej jakości linki i skuteczne treści. Aby ułatwić botom Google indeksowanie witryny oraz poprawić doświadczenia użytkowników, należy zadbać o kilka istotnych aspektów związanych z jej funkcjonalnością. Do najważniejszych czynników SEO zaliczyć można następujące procesy:

 • optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych,
 • poprawa szybkości ładowania strony,
 • dbałość o strukturę metadanych,
 • opracowanie czytelnego projektu treści,
 • stworzenie przyjaznych adresów URL,
 • zabezpieczenie strony internetowej,
 • likwidacja zbędnych przekierowań oraz ewentualnych błędów,
 • zastosowanie znaczników schematów,
 • optymalizacja obrazów i innych plików multimedialnych.

Skupienie się na tych elementach nie tylko umożliwi Google dokładne zrozumienie zawartości strony internetowej, ale też poprawi jej użyteczność, co korzystnie wpłynie na wrażenia odbiorców. Konsumenci poszukujący informacji na temat określonych produktów, chcą znaleźć szybkie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. SEO dla branży produkcyjnej obejmować więc powinno maksymalne udoskonalenie funkcjonalności witryny oraz wszelkich powiązanych z nią obszarów.

Wizytówka Google

Stworzenie wizytówki Google oraz wyposażenie jej w najważniejsze informacje, takie jak numer telefonu, adres czy godziny otwarcia, to świetny sposób na wzbudzenie zaufania odbiorców i zaznaczenie swojej pozycji na rynku. Pozycjonowanie branży produkcyjnej to złożony proces, który w wielu przypadkach wymaga skorzystania z przydatnych narzędzi. Google Moja Firma jest jednym z najczęściej wybieranych platform do zarządzania informacjami o marce, której używa znaczna część współczesnych przedsiębiorców. Warto też zaznaczyć, że wizytówkę Google posiadać powinna każda firma, niezależnie od tego, czy prowadzi sprzedaż online, czy oferuje swoje produkty wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Większość konsumentów poszukuje bowiem interesujących ich ofert w sieci, a obecność wizytówki na liście wyników wyszukiwania z pewnością korzystnie wpłynie na skłonność do faktycznych zakupów, dlatego jej optymalizacja powinna znaleźć się w każdej strategii SEO dla branży przemysłowej.

Sprawdź: Klient nasz Pan, czyli SEO z wzbogaconą obsługą konsumenta

Czy pozycjonowanie branży produkcyjnej jest trudne?

Pozycjonowanie branży przemysłowej to nie lada wyzwanie. Przeprowadzenie dokładnych badań, wybór odpowiednich technik marketingowych, opracowanie skutecznego planu optymalizacyjnego oraz kontrola uzyskiwanych efektów to zadania wykraczające poza możliwości wielu współczesnych przedsiębiorców.

Duża konkurencyjność rynku produkcyjnego dodatkowo utrudnia swobodne prowadzenie działań promocyjnych w sieci. Nic więc dziwnego, że firmy coraz częściej decydują się na współpracę z profesjonalnymi pozycjonerami. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zdobycie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania oraz pozyskanie nowych klientów z pewnością okaże się o wiele łatwiejszym, szybszym w realizacji zadaniem.

Nie oznacza to jednak, że SEO dla branży przemysłowej nie można wdrożyć samodzielnie. Istnieje kilka sprawdzonych technik, takich jak tworzenie wartościowych treści czy budowanie relacji z konsumentami, które z powodzeniem można zastosować bez pomocy ekspertów. Niemniej jednak wsparcie specjalistów zapoczątkować może drogę do uzyskania miana lidera w branży, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie.

Skuteczna agencja SEO kluczem do sukcesu!

Wiedząc, że pozycjonowanie branży produkcyjnej wymagać może pomocy specjalistów, pojawia się pytanie: jaką agencję SEO wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług obejmujących kompleksowy marketing online. Jedną z firm specjalizujących się w tej dziedzinie jest Grupa iCEA. Zespół poznańskich ekspertów nie tylko opracuje skuteczny plan działania, ale też zadba o jego stałą efektywność oraz satysfakcjonujące wyniki. Jeśli więc chcesz wzmocnić swój internetowy biznes oraz zaistnieć w branży przemysłowej, Grupa iCEA z pewnością Ci w tym pomoże!

FAQ dotyczące pozycjonowania branży produkcyjnej, przemysłowej

Jakie są zalety pozycjonowania branży produkcyjnej, przemysłowej?

Pozycjonowanie branży produkcyjnej to niezwykle skuteczny sposób promowania marki w sieci, który niesie za sobą wiele istotnych korzyści. Zaliczamy do nich między innymi stały rozwój biznesu online, szanse na pozyskiwanie nowych klientów, zwiększanie sprzedaży oraz rozszerzanie świadomości marki.

Od czego zacząć pozycjonowanie branży produkcyjnej, przemysłowej?

Pozycjonowanie branży przemysłowej warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań. Należy wówczas prześledzić działania konkurencji, zbadać użyteczność strony internetowej oraz przeanalizować potrzeby i oczekiwania rynku docelowego, a zebrane informacje wykorzystać w kolejnych etapach działań SEO.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne w branży produkcyjnej, przemysłowej?

Pozycjonowanie lokalne w branży produkcyjnej, przemysłowej to dość długotrwały proces. Mimo że jest nieco mniej czasochłonne niż standardowe, ogólnokrajowe SEO, na wyniki działań optymalizacyjnych trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie biura projektowego
Pozycjonowanie biura projektowego
Coraz trudniej uzyskać widoczność w Google. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby skutecznie wypozycjonować swoje biuro projektowe!
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego (dentysty)
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego (dentysty)
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego to bardzo skuteczny sposób zdobywania nowych klientów. Warto więc wiedzieć, jak powinien wyglądać ten proces.
Pozycjonowanie stron notariusza
Pozycjonowanie stron notariusza
Pozycjonowanie zawodów zaufania publicznego to wymagające zadanie. W tym artykule przedstawiamy branżę notarialną i ograniczenia, które ją obowiązują. Czytaj dalej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę