DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie branży zoologicznej

10 min czytania
Pozycjonowanie branży zoologicznej
Kategoria Branże

Pozycjonowanie stron internetowych zyskuje coraz większą popularność. Powodem tego zjawiska jest szereg korzyści, jakie gwarantuje umiejętnie opracowany plan optymalizacyjny. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku każdej branży proces ten wygląda nieco inaczej. W tym artykule omówimy pozycjonowanie branży zoologicznej. Na czym polega i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Spis treści:

Branża zoologiczna – co warto o niej wiedzieć?

Z badań wynika, że ponad 50% Polaków posiada zwierzęta domowe, a odsetek ten z roku na rok dynamicznie wzrasta. Co więcej, aż 70% mieszkańców wsi ma zwierzęta, natomiast w przypadku osób zamieszkujących tereny miejskie jest to 40%.

Mimo że odsetek właścicieli zwierząt w miastach jest mniejszy, warto uwzględnić takie osoby w swojej strategii marketingowej, gdyż to właśnie one najczęściej dokonują zakupów online. Na uwagę zasługuje też fakt, iż większość osób posiadających zwierzęta ma także dzieci, a wiek właścicieli to zwykle 40-49 lat.

Nie jest zaskoczeniem, że w polskich domach królują psy i koty. Tworząc kampanię reklamową, uwzględnij więc przede wszystkim produkty dla tych czworonogów, nie zapominając jednocześnie o innych zwierzętach, takich jak papugi, chomiki, króliki czy rybki akwariowe.

Sprawdź: Dlaczego pozycjonowanie czasem nie przynosi efektów? Najczęstsze błędy

Na czym polega pozycjonowanie branży zoologicznej?

Pozycjonowanie branży zoologicznej to zestaw działań marketingowych mających na celu zwiększenie widoczności marki w wynikach wyszukiwania Google. Proces ten obejmuje wykorzystanie wielu narzędzi reklamowych i technik optymalizacyjnych ukierunkowanych na budowanie użyteczności strony internetowej oraz pozycjonowanie nowych klientów.

Jako że z usług branży zoologicznej korzysta wiele osób z różnych segmentów rynku, pozycjonowanie firm specjalizujących się w tej dziedzinie jest dość trudne. Skuteczność tego procesu zależy w głównej mierze od wykorzystywanych praktyk SEO, które powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak każda firma z branży zoologicznej, której zależy na zwiększeniu sprzedaży i wypromowaniu marki w sieci, powinna uwzględniać trzy kluczowe obszary:

 • on-page SEO – działania związane z tworzeniem contentu i optymalizacją treści pod kątem popularnych w branży słów kluczowych;
 • off-page SEO – procesy reklamowe realizowane poza obszarem strony internetowej, takie jak link building i social media marketing;
 • optymalizację techniczną – zestaw praktyk mających na celu zwiększenie użyteczności serwisu i ułatwienie robotom wyszukiwarki indeksowania jego zawartości.
Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie branży zoologicznej – dlaczego jest ważne?

Pozycjonowanie branży zoologicznej to jeden z najlepszych sposobów na promowanie firmy zajmującej się sprzedażą produktów dla zwierząt. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, musisz wiedzieć, że bez działań optymalizacyjnych z zakresu SEO nigdy nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania sprzyja bowiem pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu sprzedaży. Wielu przedsiębiorców sądzi jednak, że płatne reklamy w wyszukiwarce są wystarczającym źródłem ruchu na stronie. Niestety, w praktyce wygląda to nieco inaczej. Kampania Google Ads przynosi oczekiwane efekty tylko wtedy, gdy w nią inwestujesz. Co więcej, rezultaty nie są długotrwałe, a koszty realizacji strategii mogą przekroczyć budżet małych i początkujących firm. Rozwiązaniem tego problemu jest skuteczne pozycjonowanie branży zoologicznej. Umiejętnie opracowana strategia gwarantuje szereg ważnych dla rozwoju marki korzyści. Efekty SEO są ponadto długotrwałe, co napędza sprzedaż w dłuższej perspektywie. Oto kilka najważniejszych zalet tego procesu:

 • większa widoczność marki w Internecie,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • większy ruch na stronie internetowej,
 • stale rosnąca świadomość marki w sieci,
 • większe zaufanie do firmy i świadczonych przez nią usług,
 • wysoki zwrot z inwestycji.
Sprawdź: W jaki sposób wycenić usługi SEO?

Skuteczne SEO, czyli jak pozycjonować branżę zoologiczną?

Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie branży zoologicznej w przypadku każdej marki wygląda nieco inaczej. Na strukturę tego procesu wpływają takie czynniki, jak: konkurencyjność rynku, oczekiwania potencjalnych klientów, działania konkurencji, cele danego przedsiębiorstwa czy aktualne trendy. Ważne jest więc, aby przed przystąpieniem do realizacji kampanii przeprowadzić dokładne badania.

Zwróć wówczas uwagę na potrzeby, oczekiwania, zainteresowania, preferencje, problemy i cechy demograficzne docelowych odbiorców. Dzięki takim informacjom znacznie łatwiej będzie wybrać skuteczne techniki i stworzyć przekaz, który skutecznie zachęci ich do podjęcia określonych działań.

W ramach przygotowań do pozycjonowania zbadaj też działania konkurencyjnych marek. Wiedząc, jakie techniki sprawdziły się w przypadku innych firm z branży, a jakie nie przyniosły pożądanych efektów, opracowanie skutecznej strategii będzie o wiele łatwiejsze, a koszty realizacji pozycjonowania spadną do absolutnego minimum.

Content marketing

Content marketing to jeden z najważniejszych aspektów pozycjonowania stron internetowych. Treść jest bowiem bezpośrednim nośnikiem przekazu reklamowego, który wpływa na decyzje zakupowe konsumentów. Skup się więc na tworzeniu wartościowego contentu, który podkreśli jakość Twoich usług i wypromuje je na wielu obszarach w sieci.

Pamiętaj wówczas o wykorzystaniu słów kluczowych popularnych wśród docelowych odbiorców. Możesz je zidentyfikować za pomocą takich narzędzi, jak: Google Search Console, Ahrefs, Keyword Tool czy Senuto. Wskażą one nie tylko skuteczne frazy, ale też przedstawią ważne statystyki, dzięki którym pozycjonowanie branży zoologicznej będzie o wiele łatwiejsze.

popularność frazy karma dla psa app.senuto.com

O skuteczności content marketingu decydują zarówno słowa kluczowe, jak i forma treści. Oto publikacje cieszące się największym zainteresowaniem wśród współczesnych użytkowników:

 • blog,
 • newsletter,
 • recenzje i poradniki,
 • treści wideo,
 • infografiki,
 • e-booki.

Optymalizacja UX

Na decyzje użytkowników wpływa wiele czynników. Jednym z najważniejszym jest jednak użyteczność strony internetowej. Kompleksowo zoptymalizowana witryna nie tylko zachęca do zakupu, ale też ułatwia robotom wyszukiwarki indeksowanie zawartości, dzięki czemu marka ma szansę na wyższą pozycję w wyszukiwarce Google.

Aby zoptymalizować doświadczenia użytkowników, popraw czas ładowania strony internetowej. W tym celu pozbądź się zbędnych treści, skompresuj obrazy lub zmień dostawcę hostingu.

Upewnij się też, że Twoja witryna jest funkcjonalna na urządzeniach mobilnych. Uwzględniając fakt, iż większość użytkowników korzysta z sieci z poziomu swoich telefonów komórkowych, stwórz responsywny projekt, popraw czytelność treści oraz zoptymalizuj przyciski CTA.

Link building

Linki zwrotne mają bezpośredni wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Realizując pozycjonowanie branży zoologicznej, skoncentruj się więc na pozyskiwaniu wartościowych łączy z witryn o wysokim autorytecie w sieci. Pamiętaj, że Google zwraca szczególną uwagę na jakość linków, dlatego wykorzystuj w tym celu wyłącznie wiarygodne źródła.

Jedną z najpopularniejszych technik link buildingu jest naturalne pozyskiwanie łączy. Polega ona na tworzeniu oryginalnych treści zachęcających innych twórców do linkowania. Niestety, zwykle metoda ta nie jest wystarczająca. Warto wówczas wzbogacić strategię o kilka innych praktyk, takich jak:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce zwierząt,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • influencer marketing,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych.

Social media marketing

Z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok, każdego dnia korzystają tysiące użytkowników, wśród których z pewnością znajdują się osoby zainteresowane produktami z branży zoologicznej.

Aby wypromować swój biznes w mediach społecznościowych, przeprowadź dokładne badania rynku i zidentyfikuj oczekiwania społeczności danego portalu. Pamiętaj też o regularnej analizie skuteczności kampanii, aby w razie potrzeby wdrożyć konieczne zmiany oraz zlikwidować ewentualne błędy.

Lokalne pozycjonowanie branży zoologicznej

Lokalne pozycjonowanie stron polega na budowaniu popularności marki na danym obszarze geograficznym. Proces ten szczególnie sprawdzi się w przypadku małych przedsiębiorstw, które kierują swoją ofertę do osób przebywających w najbliższej okolicy.

Lokalne pozycjonowanie branży zoologicznej to przede wszystkim słowa kluczowe powiązane z danym miastem czy regionem. Zidentyfikuj więc skuteczne frazy, dzięki którym dotrzesz do potencjalnych klientów i zyskasz popularność w sieci.

W ramach lokalnego SEO zoptymalizuj też wizytówkę Google. Powinny się w niej znaleźć najważniejsze informacje o firmie, czyli: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia lokalu czy recenzje klientów. Dzięki temu osoby zainteresowane ofertą bez problemu zlokalizują Twój sklep.

Pamiętaj o udostępnieniu dokładnego adresu firmy w Mapach Google. W ten sposób maksymalnie ułatwisz klientom dojazd do lokalu oraz zwiększysz szanse na sprzedaż.

Pozycjonowanie lokalne to świetny sposób na promocję małych i początkujących biznesów. Koszty jego realizacji są nieco niższe niż pozycjonowania ogólnokrajowego, a mniejsza konkurencyjność słów kluczowych sprawia, że pierwsze efekty pojawiają się nieco szybciej. Jeśli więc chcesz wypromować swój stacjonarny biznes i zdobyć nowych klientów z najbliższej okolicy, lokalne pozycjonowanie branży zoologicznej jest najlepszym rozwiązaniem.

Screen wyników wyszukiwania dla farzy sklep zoologiczny Screen wyników wyszukiwania

Sprawdź: Poważna zmiana, nie jakaś kosmetyka – migracja witryny a SEO

Czy pozycjonowanie jest trudne?

Stale rosnąca konkurencyjność rynku, wysokie oczekiwania konsumentów oraz regularne modyfikacje algorytmów Google to dość wymagające warunki, nawet dla doświadczonych twórców internetowych. Coraz trudniej uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania i zdobyć nowych klientów.

Istotną przeszkodą jest też ryzyko wykorzystania technik z zakresu Black Hat SEO. Mowa tu o nieuczciwych praktykach mających na celu oszukiwanie algorytmów wyszukiwarek i podstępne wypromowanie marki w Internecie. Google szybko identyfikuje jednak takie zagrania, a nawet niecelowe zastosowanie technik Black Hat SEO może doprowadzić do spadku pozycji i utraty ruchu.

Pamiętaj, że pozycjonowanie branży zoologicznej to dość czasochłonny proces. Na pierwsze efekty SEO trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek wymaga ponadto szerokiej wiedzy i umiejętności z zakresu marketingu internetowego. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę ze specjalistami.

Pozycjonowanie – samodzielnie czy z agencją SEO?

Prawda jest taka, że samodzielne pozycjonowanie branży zoologicznej nie zapewni Ci efektów, jakie gwarantuje doświadczona agencja SEO. Specjaliści dostosują bowiem działania do indywidualnych potrzeb Twojej firmy, wdrożą skuteczne praktyki optymalizacyjne oraz zadbają o rozwój marki w długiej perspektywie.

Agencja SEO dysponuje nie tylko szeroką wiedzą i umiejętnościami, ale też przydatnymi narzędziami, dzięki którym pozycjonowanie stron jest o wiele łatwiejsze. Decydując się na taką współpracę, warto znać podstawowe usługi realizowane w ramach strategii marketingowej. Są to:

 • pozycjonowanie stron i sklepów internetowych,
 • lokalne SEO,
 • content marketing,
 • link building,
 • badanie rynku i analiza konkurencji,
 • identyfikacja słów kluczowych,
 • optymalizacja UX,
 • audyt SEO,
 • social media marketing.

Jednym z najważniejszych aspektów współpracy ze specjalistami jest jednak gwarancja bieżącej analizy efektywności podejmowanych działań. Dzięki niej wszelkie błędy będą szybko usuwane, a Twoja firma utrzyma pozytywny wizerunek w sieci. Jeśli więc chcesz pozyskać nowych klientów, pokonać konkurencję i poprawić wyniki sprzedażowe, postaw na skuteczne pozycjonowanie branży zoologicznej z doświadczoną agencją SEO!

FAQ dotyczące pozycjonowania branży zoologicznej

Jakie są zalety pozycjonowania branży zoologicznej?

Pozycjonowanie branży zoologicznej to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm, którym zależy na pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu sprzedaży. Do najważniejszych zalet tego procesu zaliczamy: wzrost świadomości marki w sieci, wyższy współczynnik konwersji, większe zaufanie do świadczonych usług oraz nieustanny rozwój biznesu.

Od czego zacząć pozycjonowanie branży zoologicznej?

Pozycjonowanie branży zoologicznej warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań rynku. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku konkurencyjnych marek oraz znając oczekiwania potencjalnych klientów, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania i uniknąć wszelkich problemów.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne w branży zoologicznej?

Pozycjonowanie lokalne w branży zoologicznej, mimo że nieco mniej wymagające niż standardowe SEO, jest dość czasochłonnym procesem. Na pierwsze efekty trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest takimi czynnikami, jak konkurencyjność rynku, trudność słów kluczowych czy bieżący stan witryny.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami
Pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami
Małym sklepom z oświetleniem trudno konkurować z marketami budowlanymi. Warto więc wiedzieć, jaką rolę w tym procesie odgrywa pozycjonowanie!
Pozycjonowanie firm z branży fitness
Pozycjonowanie firm z branży fitness
Pozycjonowanie firm z branży fitness to świetny sposób na promocję tego typu przedsiębiorstw. Warto więc wiedzieć, jak powinien wyglądać ten proces!
Pozycjonowanie stron z branży turystycznej
Pozycjonowanie stron z branży turystycznej
Branża turystyczna nieustannie się rozwija. Podpowiemy Ci, jak wyróżnić się na tle konkurencji dzięki pozycjonowaniu stron internetowych w Google!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę