DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie stron Chorzów

Celem każdego przedsiębiorcy jest stałe pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży. Jako że standardowe środki promocji, takie jak prasa czy telewizja, nie przynoszą już satysfakcjonujących efektów, właściciele firm z Chorzowa coraz częściej stawiają na marketing internetowy. Jednym z najchętniej wykorzystywanych wówczas rozwiązań jest pozycjonowanie stron WWW. W tym artykule omówimy zatem, jak wypromować swój biznes w tym mieście i na co zwrócić uwagę, aby zająć najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Chcesz być pierwszy w Google?
Dowiedz się, jak to zrobić podczas bezpłatnej konsultacji z analitykiem SEO. Zostaw kontakt i umów się.

Pozycjonowanie w Chorzowie – dlaczego się opłaca?

Pozycjonowanie stron internetowych to dość złożony proces, wymagający wiele cierpliwości i zaangażowania. Wielu właścicieli firm z Chorzowa często zastanawia się więc, czy jest on w ogóle opłacalny. Na podstawie licznych doświadczeń i obserwacji możemy zagwarantować, że SEO Chorzów jest jednym z najlepszych sposobów na promowanie marki w tym mieście. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów:

 • większa świadomość marki zarówno w sieci, jak i offline,
 • większe zainteresowanie firmą i jej usługami,
 • większe zaufanie do marki,
 • wyższy współczynnik konwersji i lepsze wyniki sprzedażowe,
 • większy ruch na stronie internetowej,
 • wysoki zwrot z inwestycji w działania mające na celu wypromowanie marki w Internecie.

Ważną zaletą pozycjonowania stron jest też fakt, iż wyniki tego procesu można łatwo zmierzyć i zinterpretować. Mając dostęp do wielu przydatnych narzędzi analitycznych, bardzo łatwo określić skuteczność podejmowanych działań, rezygnując jednocześnie z mało rentownych technik oraz rozwijając szczególnie efektywne koncepcje.

Nic więc dziwnego, że popularność SEO objęła nie tylko Chorzów, ale też wiele innych miast w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że uzyskanie wyżej wymienionych efektów możliwe jest tylko po spełnieniu kilku kluczowych warunków. Na czym zatem polega pozycjonowanie stron w Chorzowie? Podpowiadamy!

Pozycjonowanie stron Chorzów – na czym polega?

Pozycjonowanie Chorzów to proces budowania widoczności marki w wynikach wyszukiwania. Opiera się on na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi marketingowych i technik optymalizacyjnych, których celem jest maksymalne zwiększenie użyteczności serwisu oraz zaprezentowanie oferty szerokiemu gronu potencjalnych klientów.

Mimo że skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w przypadku poszczególnych firm będzie wyglądać nieco inaczej, każda kampania optymalizacyjna powinna opierać się na trzech kluczowych obszarach:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO to nic innego, jak tworzenie wysokiej jakości treści zoptymalizowanych pod kątem odpowiednich słów kluczowych. Dzięki właściwym frazom content dociera bowiem do potencjalnych klientów, a strona sukcesywnie zbliża się do najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google.

Off-page SEO dotyczy z kolei wszelkich działań mających na celu promocję marki poza obszarem witryny internetowej. Mowa tu w głównej mierze o link buildingu, czyli pozyskiwaniu linków zwrotnych ze stron o wysokim autorytecie w danej branży, które budują ruch w witrynie i poprawiają jej pozycjonowanie w Google.

Optymalizacja techniczna obejmuje natomiast zabiegi zmierzające do stworzenia w pełni funkcjonalnej witryny, która reprezentuje profesjonalizm marki oraz skutecznie zachęca użytkowników do podjęcia określonych działań.

Pozycjonowanie strony internetowej to dość złożony proces, wymagający szerokiej wiedzy i umiejętności w zakresie marketingu internetowego. Nic więc dziwnego, że właściciele firm z Chorzowa coraz częściej zlecają wdrożenie kampanii optymalizacyjnej profesjonalnym agencjom interaktywnym. Od czego jednak zacząć, aby samodzielnie zbudować solidną podstawę, dzięki której pozycjonowanie stron Chorzów będzie skuteczne? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Pozycjonowanie Chorzów – jak zacząć?

Niełatwo zaistnieć w branży e-commerce. Stale rosnące wymagania konsumentów oraz regularne modyfikacje algorytmów wyszukiwarki Google sprawiają, że pozycjonowanie stron spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Niemniej jednak stosując się do kilku istotnych wskazówek, można uzyskać wiele kluczowych dla firmy korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Badanie rynku

Najważniejszym aspektem podczas promowania danej strony internetowej w wyszukiwarce Google jest przeprowadzenie kompleksowych badań. Pierwszym z nich powinna być kompleksowa analiza rynku docelowego. Znając podstawowe potrzeby, oczekiwania, preferencje i cechy potencjalnych klientów, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan pozycjonowania stron.

Istotna jest również analiza konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku branżowych rywali, a co nie przyniosło satysfakcjonujących efektów, stworzenie rentownej kampanii nie będzie żadnym problemem, a ryzyko popełnienia ewentualnych błędów spadnie do absolutnego minimum.

Content marketing

Jedną z najważniejszych technik obejmujących pozycjonowanie Chorzów jest content marketing, w którym to pierwsze skrzypce grają słowa kluczowe. Dzięki nim treść dociera do docelowych odbiorców, a strona uzyskuje dobrą widoczność w Google.

Skuteczne frazy można zidentyfikować na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest jednak wykorzystanie sprawdzonych narzędzi, takich jak Ahrefs, Google Search Console czy Keyword Tool, które nie tylko pomogą w ustaleniu odpowiedniej frazy, ale też wskażą wiele ważnych dla jej pozycjonowania statystyk.

Wdrażając skuteczną strategię treści, trzeba też zwrócić uwagę na formę publikacji. Wśród współczesnych odbiorców największym zainteresowaniem cieszą się między innymi poradniki, infografiki, treści wideo czy newslettery.

Link building

Linki zwrotne to jeden z najważniejszych czynników rankingowych, który bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie Chorzów. Warto więc skoncentrować się na pozyskiwaniu dobrej jakości łączy z witryn o wysokim autorytecie w branży.

Wśród najskuteczniejszych technik link buildingu wyróżniamy:

 • sponsorowanie eventów,
 • blogowanie gościnne,
 • publikowanie wpisów w lokalnych serwisach informacyjnych,
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to bardzo ważny element każdej strategii marketingowej. Tylko w pełni funkcjonalne strony skutecznie angażują bowiem docelowych odbiorców, zachęcając ich przy tym do konwersji.

Aby maksymalnie poprawić wrażenia użytkowników, należy skupić się na wielu elementach witryny. Oto najważniejsze z nich:

 • szybkość ładowania strony,
 • optymalizacja mobilna,
 • poprawność metadanych,
 • czytelność treści,
 • struktura nawigacji,
 • jakość plików multimedialnych.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych

Lokalne pozycjonowanie Chorzów to najlepsze rozwiązanie, jeśli kierujemy ofertę do osób z najbliższej okolicy. Mimo że proces ten jest nieco mniej wymagający niż standardowe SEO, wciąż pomocna może okazać się agencja SEO, która kompleksowo zoptymalizuje stronę WWW pod kątem lokalnych wyszukiwań.

Najważniejszym aspektem w zakresie lokalnego SEO Chorzów jest optymalizacja wizytówki Google. Należy wówczas uzupełnić ją o istotne informacje o firmie, takie jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia, recenzje czy cennik. Dzięki temu wiarygodność marki znacznie wzrośnie, a pozycjonowanie stron WWW przyniesie spektakularne efekty.

Pozycjonowanie lokalne Chorzów – dla kogo?

Skuteczne pozycjonowanie lokalne w Chorzowie to świetny sposób na rozszerzenie świadomości marki wśród okolicznych konsumentów. Proces ten opiera się przede wszystkim na optymalizacji treści pod kątem haseł kluczowych popularnych na rynku lokalnym. Jeśli dana firma świadczy na przykład usługi krawieckie, świetnie sprawdzą się frazy kluczowe, takie jak „krawiec w Chorzowie” czy „usługi krawieckie Chorzów”.

Pozycjonowaniu lokalnemu można przypisać wiele zalet. Jedną z najważniejszych są jednak dość niskie koszty w porównaniu z wydatkami związanymi z pozycjonowaniem stron internetowych na terenie całej Polski. Co więcej, efekty pozycjonowania lokalnego widoczne są znacznie szybciej niż w przypadku standardowych technik SEO.

Proces pozycjonowania lokalnego polecany jest więc wszystkim małym i początkującym firmom, których budżet nie pozwala na podjęcie ogólnokrajowych działań marketingowych. Do tego typu firm zaliczamy przede wszystkim przedsiębiorstwa funkcjonujące na lokalnym rynku, takie jak: kawiarnie, hotele, restauracje, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie czy studia tatuażu.

Niemniej jednak pozycjonowanie lokalne rozważyć powinien każdy właściciel firmy, który chce dotrzeć do nowych klientów i zachęcić ich do odwiedzenia stacjonarnego punktu swojego biznesu w Chorzowie.

Agencja SEO Chorzów

Pozycjonowanie Chorzów to złożony i wymagający proces. Samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek często wykracza poza możliwości współczesnych przedsiębiorców. Na rynku istnieje jednak wiele agencji interaktywnych oferujących kompleksowe usługi pozycjonowania lokalnego.

Agencja SEO Chorzów to zespół specjalistów, którzy dzięki pozycjonowaniu stron zapewnią danej firmie realne efekty, takie jak wartościowy ruch w witrynie czy wyższy współczynnik konwersji.

Przed podjęciem współpracy z agencją SEO warto jednak zapoznać się z podstawowymi technikami, jakie niemal każda firma z branży SEO powinna wdrożyć na stronie. Są to:

 • pozycjonowanie lokalne;
 • pozycjonowanie stron w Chorzowie i każdym innym mieście;
 • analiza konkurencji i badanie rynku docelowego;
 • promocja marki za pośrednictwem Internetu;
 • kompleksowe wsparcie biznesu na każdym etapie strategii marketingowej;
 • szczegółowy audyt SEO.

Postaw na profesjonalizm i zgłoś się do nas!

Jeśli chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż online, koniecznie skontaktuj się z nami! Grupa iCEA to zespół doświadczonych specjalistów, którzy kompleksowo zadbają o widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google. Nie tylko dostosujemy Twoją witrynę do oczekiwań grupy docelowej, ale też przeprowadzimy skuteczne pozycjonowanie stron Chorzów.

Skontaktuj się z nami już dziś i poznaj szczegóły strategii, dzięki której Twoja firma osiągnie sukces!

FAQ dotyczące pozycjonowania stron w Chorzowie

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w Chorzowie?

Pozycjonowanie stron internetowych w Chorzowie to proces, który w przypadku każdej firmy będzie wyglądał nieco inaczej. W związku z tym trudno ustalić jego dokładne koszty. Aby uzyskać indywidualną wycenę, należy skonsultować się z wybraną agencją SEO.

Jak długo trwa pozycjonowanie lokalne na Chorzów?

Pozycjonowanie lokalne na Chorzów to dość czasochłonny proces. Na pierwsze efekty kampanii optymalizacyjnej zwykle trzeba czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest czynnikami, takimi jak konkurencyjność branży czy aktualna pozycja strony w wyszukiwarce.

Jakie są zalety pozycjonowania stron w Chorzowie?

Pozycjonowanie stron może przynieść sukces każdej firmie z Chorzowa. Do najważniejszych zalet SEO zaliczamy: wzrost ruchu w witrynie, wyższy współczynnik konwersji, lepsze wyniki sprzedażowe oraz większe zaufanie do firmy i oferowanych przez nią usług.

Sprawdź również naszą ofertę na:
Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę