DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie sklepu CStore

Budowanie obecności marki w sieci internetowej to priorytet wielu współczesnych przedsiębiorców. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania gwarantuje bowiem szereg ważnych dla rozwoju biznesu korzyści, takich jak wzrost konwersji czy pozyskiwanie nowych klientów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli firm stawia na pozycjonowanie sklepu w Google. Na skuteczność tego procesu wpływa jednak wiele czynników. Jednym z nich jest wybrany system do zarządzania treścią. W tym artykule omówimy zatem, jak powinna wyglądać optymalizacja sklepu na CStore oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy!

Chcesz być pierwszy w Google?
Dowiedz się, jak to zrobić podczas bezpłatnej konsultacji z analitykiem SEO. Zostaw kontakt i umów się.

Czym jest CStore?

Platforma CStore to polskie oprogramowanie dedykowane małym i średnim serwisom e-commerce w dość niewygórowanej cenie. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest stosunkowo prosta obsługa, która nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym w środowisku digital marketingu.

Oprogramowanie CStore zyskuje wielu zwolenników wśród osób mało doświadczonych w SEO i e-commerce, gdyż oferuje ułatwioną podstawową optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Dostęp do wielu przydatnych funkcji oraz przystępny w obsłudze interfejs sprawiają, że wdrażanie podstawowych technik optymalizacyjnych jest nie tylko proste, ale też niezwykle skuteczne.

Platforma CStore wyróżnia się dobrą integracją systemu oraz łatwą obsługą klientów, co bez wątpienia jest jednym z najważniejszych aspektów. Co więcej, oprogramowania można używać na dwa sposoby:

 • SaaS (Software as a Service) – korzystanie z platformy na zasadzie opłacania miesięcznego abonamentu.
 • Open Source – jednorazowy zakup licencji z możliwością budowania sklepu internetowego na serwerze firmowym lub producenta.

Warto też dodać, że zarówno w przypadku modelu SaaS, jak i Open Source koszty związane z użytkowaniem CStore są dość niskie. Na wykorzystanie tego oprogramowania mogą więc pozwolić sobie nawet małe i początkujące firmy o dość ograniczonym budżecie, uniemożliwiającym inwestycję w droższe platformy.

Dlaczego warto postawić na CStore?

Oprogramowanie CStore oferuje swoim użytkownikom wiele ważnych korzyści, dzięki którym prowadzenie sklepu internetowego jest łatwe i przynosi satysfakcjonujące efekty.

Do najważniejszych zalet tego narzędzia zaliczamy przede wszystkim łatwość obsługi. Jest to szczególnie ważne dla początkujących przedsiębiorców, którym nierzadko trudno korzystać z zaawansowanych platform do zarządzania treścią.

Kolejną cechą CStore jest szeroki wybór szablonów, dzięki czemu opracowanie skutecznego projektu witryny e-commerce jest o wiele łatwiejsze. Co więcej, platforma oferuje bezpośrednie zarządzanie kategoriami i produktami, w wyniku czego wprowadzenie niezbędnych poprawek nie stanowi żadnego problemu.

Aspektem, który z punktu widzenia niemal wszystkich sprzedawców odgrywa najważniejszą rolę w procesie optymalizacji sklepów online, jest dostępność wielu statystyk wspierających sprzedaż i działania SEO. Warto też dodać, że oprogramowanie CStore można łatwo zintegrować z innymi platformami, takimi jak Allegro, systemy płatności, narzędzia księgowe czy porównywarki cenowe. Znacznie usprawnia to prowadzenie działań marketingowych, gwarantując przy tym dynamiczny wzrost sprzedaży.

Zaletą CStore, o której nie można zapomnieć, jest znacznie ułatwiony proces pozycjonowania sklepu internetowego. Samo oprogramowanie nie zagwarantuje jednak spektakularnych efektów. Aby uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, konieczna jest kompleksowa optymalizacja treści pod kątem SEO.

Pozycjonowanie CStore – na czym polega?

Pozycjonowanie sklepu to proces zwiększania widoczności marki w wynikach wyszukiwania Google. Odbywa się to za pośrednictwem różnorodnych technik i narzędzi marketingowych, których zadaniem jest zwiększenie użyteczności witryny e-commerce oraz rozszerzenie świadomości oferty danego przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach w sieci internetowej.

Proces pozycjonowania sklepu internetowego obejmuje kompleksową optymalizację serwisu zarówno pod kątem algorytmów wyszukiwarek, jak i oczekiwań docelowych odbiorców. Zabiegi SEO stosowane są wówczas w zakresie trzech kluczowych obszarów:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO polega w głównej mierze na tworzeniu wysokiej jakości treści, zachęcających użytkowników do skorzystania z danej oferty oraz ponownych odwiedzin witryny. Działania optymalizacyjne ukierunkowane są wówczas na wykorzystanie właściwych słów kluczowych, dzięki którym przekaz dotrze do osób faktycznie nim zainteresowanych.

Off-page SEO obejmuje z kolei szereg działań marketingowych odbywających się poza obszarem witryny. Mowa tu w szczególności o technikach budowania linków zwrotnych, które, zwiększając ruch w witrynie, korzystnie wpływają na pozycjonowanie CStore.

Optymalizacja techniczna to zestaw metod mających na celu zwiększenie użyteczności serwisu oraz poprawę jego funkcjonalności. Dzięki temu wyszukiwarki nie mają problemu z indeksowaniem witryny, a użytkownicy mogą bez problemu wykorzystywać pełen jej potencjał.

Strategia optymalizacyjna uwzględniająca wszystkie wymienione obszary przyniosła sukces wielu współczesnym firmom, które prowadzą swój sklep na CStore. Aby jednak uzyskać najlepsze efekty, konieczne jest wykorzystanie kilku sprawdzonych technik optymalizacyjnych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu na CStore

Umiejętne zarządzanie sklepem internetowym to niełatwe zadanie. Aby dotrzeć do wielu potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż, konieczne jest zastosowanie kilku sprawdzonych technik optymalizacyjnych zarówno z zakresu on-page, off-page, jak i SEO technicznego.

Najważniejszą zasadą, jakiej należy przestrzegać, aby skutecznie budować widoczność witryny e-commerce w wynikach wyszukiwania, jest zupełna rezygnacja z wszelkich praktyk Black Hat SEO. Nie tylko nie przynoszą one pożądanych efektów, ale też negatywnie wpływają na autorytet domeny, co może doprowadzić do znacznych spadków w rankingu lub całkowitego wykluczenia sklepu internetowego z indeksu Google.

Aby kompleksowo zadbać o pozycjonowanie CStore, warto opracować plan SEO uwzględniający wyłącznie skuteczne i uczciwe techniki optymalizacyjne. Oto najważniejsze z nich.

Content marketing

Skuteczne pozycjonowanie strony stworzonej na CStore to przede wszystkim przemyślany content marketing. Wysokiej jakości treści docierają bowiem do odbiorców, którzy są nimi faktycznie zainteresowani, poprawiając przy tym pozycjonowanie strony CStore.

Aby jednak content był skuteczny, należy zoptymalizować treści pod kątem odpowiednich słów kluczowych i fraz long tail. Istnieje wiele sposobów na identyfikację właściwych terminów. Jednym z najlepszych okazuje się jednak skorzystanie z łatwych w obsłudze narzędzi, takich jak Ahrefs, Google Analytics, Keyword Tool czy Google Search Console. W takim przypadku zgromadzone zostaną informacje nie tylko na temat trafnych fraz, ale też ich konkurencyjności czy trendów wyszukiwania. Strategia marketingowa opierająca się na tak dokładnych danych z pewnością przyniesie spektakularne efekty, a ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów spadnie do absolutnego minimum.

Mając już właściwe słowa kluczowe, można przejść do tworzenia oryginalnych publikacji. Oto kilka sprawdzonych form cieszących się największym zainteresowaniem współczesnych użytkowników:

 • newsletter,
 • treści wideo,
 • infografiki,
 • eksperckie wpisy blogowe,
 • kursy i szkolenia,
 • e-booki i audiobooki,
 • poradniki i recenzje.

Link building

Platforma CStore oferuje wiele funkcji ułatwiających optymalizację pod kątem właściwych słów kluczowych. Przeprowadzając pozycjonowanie strony CStore, trzeba jednak pamiętać o wypromowaniu jej zawartości na wielu innych obszarach w sieci. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku skuteczny link building.

Linki zwrotne z witryn o wysokim autorytecie są bardzo ważnym czynnikiem rankingowym, który wpływa nie tylko na pozycjonowanie strony CStore, ale też zwiększa ruch w witrynie. W przypadku serwisów e-commerce jest to szczególnie istotne, gdyż liczba odwiedzających zwykle bezpośrednio przekłada się na wyniki sprzedażowe.

Najlepszą techniką link buildingu jest naturalne pozyskiwanie łączy. Polega ona na tworzeniu wysokiej jakości treści, które zachęcą innych twórców do linkowania. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jedynym sposobem budowania obecności marki w Internecie. Oto kilka innych metod pozyskiwania linków zwrotnych:

 • blogowanie gościnne,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych,
 • aktywność w social mediach,
 • influencer marketing,
 • sponsorowanie eventów.

Optymalizacja techniczna

Dobrym sposobem na pozyskiwanie nowych odbiorców jest dbałość o ich pozytywne wrażenia podczas korzystania z danej strony. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku zestaw działań optymalizacyjnych z zakresu technicznego SEO.

Proces ten ma na celu maksymalne udoskonalenie użyteczności sklepu internetowego CStore, co bezpośrednio wpływa na doświadczenia użytkowników. Warto więc wdrożyć kilka sprawdzonych technik optymalizacyjnych, które znacznie poprawią UX danej strony. Należy wówczas:

 • wypełnić dane i wszystkie wymagane pola ułatwiające użytkownikom korzystanie z serwisu;
 • zoptymalizować metadane, w tym title tag i meta description;
 • zadbać o szybkość ładowania strony na CStore;
 • poprawić komfort użytkowania serwisu na urządzeniu mobilnym;
 • poprawić czytelność treści,
 • zoptymalizować obrazy i inne pliki multimedialne;
 • udoskonalić strukturę linków wewnętrznych.

Pozycjonowanie sklepu internetowego na CStore – dlaczego warto?

Proces pozycjonowania sklepu na CStore to gwarancja istotnych dla rozwoju marki korzyści. Umiejętnie opracowany plan optymalizacyjny zapewnia bowiem wysoką pozycję strony w wyszukiwarce, która okazać się może kluczem do sukcesu niejednego współczesnego przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że właściciele firm coraz częściej decydują się na wdrożenie we własnym zakresie działań marketingowych z zakresu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek lub zlecają ten proces doświadczonej agencji SEO.

SEO (Search Engine Optimization) jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw z niemal każdej branży. Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto wdrożyć techniki optymalizacyjne w swoim sklepem internetowym:

 • lepsze pozycjonowanie strony stworzonej na CStore w wyszukiwarce;
 • większe zainteresowanie marką i jej ofertą;
 • dynamiczny wzrost ruchu w sklepie online;
 • wyższy współczynnik konwersji;
 • wysoki zwrot z inwestycji we wdrażanie działań marketingowych;
 • stały rozwój biznesu na wielu obszarach w sieci.

Warto też dodać, że system do zarządzania treścią dedykowany małym i średnim witrynom e-commerce dodatkowo wspiera zarządzanie sklepem internetowym. Platforma CStore oferuje bowiem kompleksowe wsparcie techniczne oraz nieograniczony dostęp do wielu przydatnych funkcji, dzięki którym pozycjonowanie CStore jest o wiele łatwiejsze.

Pozycjonowanie e-commerce – samodzielnie czy z agencją SEO?

Zarządzanie sklepem internetowym na CStore to niełatwe zadanie. Okazuje się, że budowanie grona zadowolonych klientów na bardzo konkurencyjnym w obecnych czasach rynku wykracza poza możliwości wielu współczesnych właścicieli firm e-commerce. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na pozycjonowanie za wsparciem ekspertów SEO.

O ile samodzielne wdrożenie prostych praktyk SEO nie powinno sprawić większego problemu nawet niedoświadczonym twórcom, zastosowanie zaawansowanych narzędzi i technik optymalizacyjnych wymaga obszernej wiedzy, jak również specjalistycznych umiejętności, które z reguły posiadają wyłącznie specjaliści.

Agencja SEO Grupa iCEA to zespół profesjonalnych pozycjonerów, którzy kompleksowo zoptymalizują stronę internetową oraz zadbają o pozycjonowanie marki w Google. Przed rozpoczęciem współpracy przedstawią wszelkie zamierzone działania, dzięki czemu upewnisz się, że powierzasz swój biznes w dobre ręce. Jeśli więc chcesz zwiększyć wydajność swojego sklepu na CStore, pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż, koniecznie skontaktuj się z nami!

FAQ dotyczące pozycjonowania sklepu CStore

Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu na CStore?

Pozycjonowanie sklepu na CStore to dość złożony proces, którego koszty zależne są od: konkurencyjności branży, trudności słów kluczowych czy rodzaju wykorzystanych technik optymalizacyjnych. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy skonsultować się z profesjonalną agencją SEO.

Czy długo trzeba czekać na rezultaty pozycjonowania na CStore?

Pozycjonowanie sklepu CStore to dość czasochłonny i wymagający proces. Na pierwsze efekty trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten zależy między innymi od: charakterystyki branży, rodzaju wykorzystanych słów kluczowych, zastosowanych technik SEO czy aktualnego stanu witryny.

Od czego zacząć pozycjonowanie na CStore?

Pozycjonowanie na CStore warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań branży i rynku docelowego. Mając informacje na temat potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów oraz wiedząc, co sprawdziło się w przypadku konkurencyjnych marek, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczną strategię i uniknąć niepożądanych błędów.

Jakie są korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces gwarantujący szereg korzyści dla marek z niemal każdej branży. Umiejętnie przeprowadzone SEO prowadzi bowiem do: wzrostu konwersji, większego ruchu w witrynie, większej świadomości marki oraz rozwoju firmy na wielu płaszczyznach zarówno w sieci, jak i offline.

Sprawdź również naszą ofertę na:
Oceń tekst

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie