DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie dietetyka

8 min czytania
Pozycjonowanie dietetyka
Kategoria Branże

Z usług dietetycznych korzysta coraz więcej Polaków. Wszystko ze względu na troskę o swoje zdrowie i sylwetkę. Przy wyborze konkretnego specjalisty konsumenci kierują się nie tylko ceną oferty, ale też wiarygodnością i profesjonalizmem. Nic więc dziwnego, że najchętniej wybierane są marki z wysoką pozycją w wyszukiwarce Google. Na co zatem zwrócić uwagę, aby poprawić pozycjonowanie dietetyka w wynikach wyszukiwania?

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie dietetyka?

Pozycjonowanie dietetyka to proces z zakresu marketingu internetowego mający na celu zwiększenie widoczności danej marki w wynikach wyszukiwania Google. Polega on na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi reklamowych i technik optymalizacyjnych, dzięki którym wzrasta użyteczność strony internetowej, a jej treść dociera do szerszego grona odbiorców.

Pozycjonowanie jest bardzo zróżnicowane. Plan działania powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb danej marki oraz uwzględniać warunki branży czy oczekiwania potencjalnych klientów. Niemniej jednak każda strategia musi obejmować następujące obszary:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizację techniczną.

On-page SEO to zestaw działań związanych z tworzeniem treści i optymalizacją pod kątem odpowiednich słów kluczowych.

Off-page SEO dotyczy z kolei zabiegów promocyjnych podejmowanych poza obszarem strony internetowej, takich jak social media marketing czy link building.

W skład optymalizacji technicznej wchodzą natomiast działania mające na celu zwiększenie użyteczności witryny oraz ułatwienie robotom wyszukiwarki indeksowania jej zawartości.

Dzięki optymalizacji strony we wszystkich tych obszarach pozycjonowanie dietetyka z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, a dany specjalista zyska wielu nowych klientów.

Sprawdź: Pozycjonowanie branży ślubnej

Pozycjonowanie dietetyka – od czego zacząć?

Jako że pozycjonowanie dietetyka jest dość wymagającym i skomplikowanym procesem, ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do wdrażania działań optymalizacyjnych. Dzięki szczegółowemu planu działania znacznie łatwiej będzie osiągnąć zamierzone cele oraz uniknąć wszelkich problemów.

W ramach przygotowań do pozycjonowania należy w pierwszej kolejności zbadać rynek docelowy. Trzeba wówczas zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: oczekiwania, potrzeby, preferencje, zainteresowania, wiek, płeć czy zawód potencjalnych klientów. Dostosowując przekaz do tych czynników, szanse na sukces są bowiem o wiele większe.

Następnie należy przeprowadzić kompleksową analizę konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży oraz znając techniki, które nie przyniosły pożądanych efektów, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania, unikając przy tym wszelkich nieprawidłowości.

Decydując się na pozycjonowanie dietetyka, nie można też zapominać o testach strony internetowej. Doskonale sprawdzi się wówczas szczegółowy audyt SEO, który wskaże wszelkie błędy w witrynie i pozwoli zidentyfikować obszary o słabej skuteczności.

Dzięki takim badaniom podjęte zostaną wyłącznie efektywne działania, a koszt wdrożenia działań SEO z pewnością nie przekroczy zaplanowanego budżetu.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak pozycjonować stronę dietetyka?

Mimo że pozycjonowanie dietetyka w przypadku każdej marki będzie wyglądać nieco inaczej, możemy wyróżnić kilka uniwersalnych metod, które niemal zawsze skutkują większą widocznością w wyszukiwarce Google.

Content marketing

Content marketing to jeden z najważniejszych aspektów procesu pozycjonowania stron internetowych. Opiera się na promowaniu marki za pomocą wysokiej jakości treści, które docierają do odpowiednich odbiorców i skutecznie zachęcają ich do skorzystania z danej oferty.

Aby jednak przekaz trafił bezpośrednio do grupy docelowej, należy zoptymalizować treść pod kątem popularnych w branży słów kluczowych. Doskonale sprawdzą się wówczas profesjonalne narzędzia, takie jak Ahrefs, Google Search Console czy Keyword Tool. Wskażą one nie tylko najczęściej wyszukiwane frazy, ale też zaprezentują ważne statystyki z ich pozycjonowaniem. Dzięki temu opracowanie skutecznego planu SEO będzie jeszcze łatwiejsze.

Po zidentyfikowaniu właściwych słów kluczowych można przejść do tworzenia treści. W przypadku pozycjonowania dietetyka najlepiej sprawdzą się takie formy, jak:

 • kursy i szkolenia,
 • recenzje,
 • infografiki,
 • treści wideo,
 • newslettery,
 • e-booki,
 • materiały do pobrania,
 • eksperckie wpisy blogowe.

Link building

Linki zwrotne to najważniejszy czynnik rankingowy. Sieć łączy bezpośrednio wpływa bowiem na autorytet domeny i jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Warto więc skoncentrować się na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków z wiarygodnych witryn.

Wdrażając działania z zakresu link buildingu, należy za wszelką cenę unikać nieuczciwych technik Black Hat SEO. Google szybko identyfikuje bowiem podstępne metody, obniżając przy tym ranking strony internetowej.

Aby pozycjonowanie dietetyka przyniosło najlepsze efekty, warto wykorzystać następujące techniki pozyskiwania linków zwrotnych:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce dietetycznej czy zdrowotnej,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że najlepszą techniką link buildingu jest naturalne pozyskiwanie łączy. Mowa tu o procesie tworzenia wysokiej jakości treści, które zachęcają innych twórców do linkowania. Niesie to za sobą podwójne korzyści, gdyż strona lepiej pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania, a ruch w witrynie znacznie wzrasta.

Optymalizacja techniczna

Aby pozycjonowanie dietetyka było skuteczne, należy zwrócić szczególną uwagę na użyteczność strony internetowej. Trzeba bowiem pamiętać, że doświadczenia odbiorców bezpośrednio wpływają na ich decyzje zakupowe, co z kolei przekłada się na wyniki danej marki.

Pierwszym aspektem, który powinien zostać poddany kompleksowej optymalizacji, jest szybkość ładowania witryny. Aby przyspieszyć działanie serwisu, wystarczy pozbyć się zbędnych treści, skompresować obrazy lub zmienić usługi hostingu.

Warto też zoptymalizować stronę pod kątem urządzeń mobilnych. Jako że większość współczesnych użytkowników korzysta z sieci z poziomu swoich telefonów komórkowych, każdy projekt powinien być dostosowany zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i smartfonów czy tabletów.

Istnieje wiele innych aspektów technicznych, o które należy zadbać w ramach pozycjonowania dietetyka. Są to między innymi:

 • metadane,
 • pliki multimedialne,
 • linki wewnętrzne,
 • system nawigacji,
 • przekierowania,
 • czytelność treści,
 • intuicyjność menu.
Sprawdź: Ile kosztuje pozycjonowanie? Cena za pozycjonowanie stron, sklepów internetowych oraz na rynkach zagranicznych

Lokalne pozycjonowanie dietetyka – o czym pamiętać?

Lokalne pozycjonowanie dietetyka polega na zwiększaniu świadomości marki wśród lokalnych konsumentów. Proces ten przynosi wyniki nieco szybciej niż standardowe SEO, a jego realizacja często wiąże się z mniejszymi kosztami. Nic więc dziwnego, że małe firmy dietetyczne stawiają na pozycjonowanie swoich stron internetowych. O czym pamiętać podczas realizacji tego procesu?

Lokalne słowa kluczowe

Jednym z najważniejszych aspektów pozycjonowania lokalnego są lokalne słowa kluczowe. Mowa tu o terminach powiązanych z danym miastem, takich jak „dietetyk miasto” czy „usługi dietetyczne w miasto„. Dzięki takim frazom przekaz trafia do użytkowników przebywających w najbliższej okolicy, a szanse na zwiększenie sprzedaży znacznie rosną.

Wizytówka Google

Optymalizacja wizytówki Google to świetny sposób na zwiększenie świadomości marki w sieci. Uzupełnienie jej o najważniejsze informacje, takie jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia lokalu, opis, recenzje czy cennik, zwiększa zaufanie do świadczonych usług oraz buduje zaangażowanie potencjalnych klientów. Co więcej, wizytówka Google wysoko pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu popularność danego dietetyka w sieci znacznie wzrasta.

Mapy Google

Aby maksymalnie ułatwić klientom dojazd do lokalu, warto dodać dokładną lokalizację marki w Mapach Google. Dzięki temu żaden odbiorca nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem adresu firmy, w wyniku czego jej obroty znacznie wzrosną. Warto też pamiętać o udzieleniu wskazówek dojazdu, które dodatkowo ułatwią znalezienie lokalu.

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie dietetyka to świetny sposób na promowanie jego usług w Internecie. Umiejętnie opracowany plan optymalizacyjny sprzyja bowiem zwiększaniu sprzedaży oraz pozyskiwaniu nowych klientów, których pozytywny wizerunek marki zachęca do nawiązania z nią długotrwałej relacji.

Pozycjonowanie dietetyka niesie za sobą wiele istotnych dla rozwoju marki korzyści:

 • większe zaufanie do marki i świadczonych usług,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • wysoki zwrot z inwestycji w działania optymalizacyjne,
 • większa świadomość marki,
 • rozwój firmy zarówno w sieci, jak i stacjonarnie.

Mówiąc o zaletach pozycjonowania stron, warto wspomnieć o istotnej przewadze tego procesu nad tradycyjnymi środkami reklamy. Efekty działań SEO można bowiem zmierzyć i zinterpretować, dzięki czemu optymalizacja wszelkich błędów jest o wiele łatwiejsza. Co więcej, wdrożenie poszczególnych technik jest znacznie tańsze niż reklamy w telewizji, prasie czy radiu.

Warto więc postawić na kompleksowe pozycjonowanie dietetyka, dzięki któremu każdy specjalista w tej branży osiągnie sukces.

Sprawdź: Komu w SEO temu jak najlepsze opinie – dlaczego dobre recenzje prowadzą na szczyt?

Pozycjonowanie dietetyka – samodzielnie czy z agencją?

Pozycjonowanie dietetyka to nieco skomplikowany i czasochłonny proces. Samodzielne prowadzenie strategii optymalizacyjnej często okazuje się zbyt trudne, a nawet nieskuteczne. Nic więc dziwnego, że właściciele stron internetowych coraz częściej decydują się na skorzystanie z profesjonalnych usług agencji SEO.

Zespół specjalistów nie tylko przeprowadzi szczegółowe badania, opracuje efektywny plan i wybierze właściwe techniki optymalizacyjne, ale też trafnie zinterpretuje wyniki poszczególnych działań. Wdroży zmiany, dzięki którym widoczność oferty dietetyka w Google znacznie wzrośnie.

Trzeba pamiętać, że chociaż samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek przynosi pewne korzyści, nigdy nie zagwarantuje spektakularnych efektów. Warto więc skonsultować się z agencją SEO i omówić szczegóły strategii, dzięki której pozycjonowanie dietetyka będzie maksymalnie skuteczne.

FAQ dotyczące pozycjonowania dietetyka

Jakie są zalety pozycjonowania dietetyka?

Pozycjonowanie dietetyka to świetny sposób na promowanie oferty w Internecie. Do najważniejszych zalet tego procesu zaliczamy: wzrost świadomości marki w sieci, lepsze wyniki sprzedażowe, wyższy współczynnik konwersji, większe zaufanie do świadczonych usług oraz nieustanny rozwój biznesu.

Od czego zacząć pozycjonowanie dietetyka?

Aby pozycjonowanie dietetyka przyniosło oczekiwane rezultaty, proces ten warto rozpocząć od przeprowadzenia szczegółowych badań rynku. Znając podstawowe potrzeby potencjalnych klientów oraz wiedząc, co sprawdziło się w przypadku konkurencyjnych marek, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne dietetyka?

Lokalne pozycjonowanie dietetyka to dość czasochłonny proces. Wdrożenie skutecznych technik SEO wymaga bowiem szczegółowych badań i testów. Na pierwsze efekty działań optymalizacyjnych trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest czynnikami, takimi jak konkurencyjność branży czy aktualna pozycja w Google.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie firm transportowych
Pozycjonowanie firm transportowych
Promocja w sieci to klucz do sukcesu wielu współczesnych marek. Warto więc wiedzieć, jak powinno wyglądać skuteczne pozycjonowanie firm transportowych.
Pozycjonowanie firm sprzątających
Pozycjonowanie firm sprzątających
Pozycjonowanie firm sprzątających to nie lada wyzwanie. Warto więc wiedzieć, od czego zacząć i jakie metody wykorzystać, aby proces ten był skuteczny.
Pozycjonowanie restauracji
Pozycjonowanie restauracji
Odpowiednio opracowany plan promocyjny okazać się może kluczem do sukcesu każdej marki. Warto więc wiedzieć, jak pozycjonować restaurację w Google!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie