DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie firm z branży fitness

8 min czytania
Pozycjonowanie firm z branży fitness
Kategoria Branże

Każdej marce zależy na pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu sprzedaży. Doskonałym na to sposobem okazuje się marketing internetowy. Pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zachęcić ich do skorzystania z oferowanych usług. W tym artykule omówimy zatem jedną z najskuteczniejszych form promocji cyfrowej, jaką jest pozycjonowanie stron internetowych. Jak wygląda to w branży fitness?

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie firm z branży fitness?

Pozycjonowanie firm z branży fitness polega na zwiększaniu widoczności strony WWW w wynikach wyszukiwania Google. Jest to proces z zakresu marketingu internetowego nastawiony na wykorzystywanie różnorodnych narzędzi promocyjnych i technik optymalizacyjnych mających na celu zwiększenie użyteczności strony oraz wypromowanie jej zawartości w Internecie.

Pozycjonowanie firm z branży fitness jest dość złożone. SEO w przypadku każdej marki wygląda nieco inaczej, gdyż techniki dobierane są na podstawie indywidualnych potrzeb marki i jej odbiorców. Niemniej jednak każda strategia powinna uwzględniać metody z następujących obszarów:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacja techniczna.

On-page SEO polega na tworzeniu treści i optymalizacji contentu pod kątem słów kluczowych popularnych w branży fitness.

Off-page SEO dotyczy z kolei działań promocyjnych przeprowadzanych poza obszarem strony internetowej. Wśród najważniejszych wyróżniamy między innymi link building i social media marketing.

W skład optymalizacji technicznej wchodzą natomiast praktyki, których zadaniem jest zwiększenie użyteczności witryny, aby zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki nie mieli żadnych problemów z eksplorowaniem jej zawartości.

Dzięki zastosowaniu technik optymalizacyjnych ze wszystkich tych obszarów pozycjonowanie firm z branży fitness z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, a marka zyska wielu nowych klientów. Trzeba jednak pamiętać, że gwarancją sukcesu jest wówczas prawidłowe przygotowanie się do realizacji kampanii marketingowej. Od czego zacząć?

Sprawdź: Interaktywne treści – jak zachęcić konsumentów do działania?

Pozycjonowanie firm z branży fitness – od czego zacząć?

Pozycjonowanie firm z branży fitness nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby maksymalnie ułatwić sobie jego realizację i uniknąć błędów, warto przeprowadzić szczegółowe badania rynku docelowego.

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest charakterystyka docelowych odbiorców. Kluczowe informacje, jakie warto wówczas zdobyć, to między innymi: potrzeby, oczekiwania, zainteresowania, problemy, wiek, płeć, zawód czy miejsce zamieszkania potencjalnych klientów. Dzięki takiej wiedzy znacznie łatwiej będzie stworzyć skuteczny plan SEO i opracować treści, które spotkają się z zainteresowaniem odbiorców.

W ramach przygotowań do pozycjonowania strony internetowej warto też przeprowadzić dokładną analizę konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży, a co nie przyniosło pożądanych efektów, stworzenie skutecznej strategii marketingowej nie będzie żadnym problemem, a ryzyko wystąpienia wszelkich problemów spadnie do minimum.

Mając już niezbędne informacje dotyczące rynku docelowego, można przystąpić do weryfikacji wydajności strony internetowej. Aby wybrać właściwe metody SEO i maksymalnie wykorzystać potencjał strategii marketingowej, należy zidentyfikować wszelkie błędy w witrynie i ustalić, które obszary wymagają uwagi. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas przeprowadzenie szczegółowego audytu SEO, który polega na badaniu użyteczności i funkcjonalności poszczególnych rozwiązań zastosowanych w serwisie.

Dzięki tak dokładnym informacjom o branży stworzenie skutecznej strategii optymalizacyjnej nie powinno przysporzyć problemów. Pojawia się jednak pytanie: jakie techniki wykorzystać w swoich działaniach, aby pozycjonowanie firm z branży fitness przyniosło najlepsze rezultaty?

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak skutecznie pozycjonować branżę fitness?

Pozycjonowanie firm z branży fitness to dość złożony proces, którego skuteczność zależy przede wszystkim od rodzaju wykorzystywanych technik optymalizacyjnych. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na skuteczność poszczególnych praktyk i zastosować tylko te najbardziej rentowne.

Trzeba pamiętać, że każda firma jest inna. Trudno więc wskazać metody, które sprawdzą się w przypadku danego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak możemy wyróżnić kilka uniwersalnych praktyk, które powinny znaleźć się w poszczególnych planach marketingowych online. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Content marketing

Treść to najważniejszy element każdej strategii marketingowej online. Umiejętnie opracowany przekaz trafia bowiem bezpośrednio do docelowych odbiorców i zachęca ich do skorzystania z oferowanych usług.

Tworząc treści, nie można zapominać o wykorzystaniu słów kluczowych popularnych w branży fitness. To właśnie dzięki nim oferta zostanie zaprezentowana osobom faktycznie zainteresowanym, a pozycjonowanie firm z branży fitness przyniesie pożądane efekty.

Skuteczne frazy najlepiej zidentyfikować za pomocą profesjonalnych narzędzi, takich jak: Ahrefs, Google Analytics, Keyword Tool czy Google Search Console. Wskazują one bowiem nie tylko popularne wśród potencjalnych klientów terminy, ale też prezentują ważne statystyki związane z ich pozycjonowaniem, dzięki czemu opracowanie skutecznej strategii marketingowej jest o wiele łatwiejsze.

Mając już właściwe frazy kluczowe, można przystąpić do tworzenia treści. W przypadku pozycjonowania firm z branży fitness najlepiej sprawdzą się następujące formy:

 • newsletter,
 • eksperckie wpisy blogowe,
 • materiały do pobrania,
 • e-booki,
 • poradniki i recenzje,
 • treści wideo,
 • infografiki.

Link building

Linki zwrotne to bardzo ważny czynnik rankingowy, bezpośrednio wpływający na pozycjonowanie firm z branży fitness. Ważne jest zatem, aby uwzględnić w swojej strategii skuteczny link building. Trzeba pamiętać, że wyszukiwarka bardzo dokładnie weryfikuje wartość poszczególnych łączy, dlatego wszelkiego rodzaju podstępne zagrania nie tylko nie przyniosą pożądanych efektów, ale też zmniejszą autorytet domeny.

Aby poprawić pozycjonowanie swojej strony, warto skupić się na sprawdzonych metodach pozyskiwania linków zwrotnych. Oto kilka przykładów:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce fitness,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych.

Optymalizacja techniczna

Użyteczność serwisu ma bezpośredni wpływ na konwersję i wyniki sprzedażowe. Aby więc zachęcić użytkowników do podejmowania określonych działań, warto zoptymalizować stronę pod kątem technicznym.

Jednym z najważniejszych aspektów jest wówczas przyspieszenie serwisu. Im szybciej użytkownicy uzyskają dostęp do jego zasobów, tym większe szanse, że zdecydują się na konwersję.

W ramach optymalizacji technicznej warto też zadbać o dostępność strony dla urządzeń mobilnych. Jako że większość odbiorców korzysta z sieci z poziomu swoich telefonów komórkowych, każda witryna powinna być użyteczna zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i smartfonach czy tabletach.

Sprawdź: Na czym polega recykling treści?

Pozycjonowanie firm z branży fitness – dlaczego warto?

Pozycjonowanie firm z branży fitness jest jednym z najlepszych sposobów promowania marki specjalizującej się w tej dziedzinie. Osoby zainteresowane usługami trenerów personalnych czy entuzjaści aktywności fizycznej poszukujący zajęć fitness najczęściej korzystają z wyszukiwarek internetowych. Ważne jest zatem, aby zbudować widoczność swojej firmy w Google, rozszerzając przy tym jej świadomość na wielu innych obszarach w sieci.

Zaletą marketingu cyfrowego jest możliwość bieżącej analizy efektywności podejmowanych działań. Korzystając z prostych w obsłudze narzędzi, takich jak Google Search Console czy Google Analytics, można kontrolować skuteczność poszczególnych rozwiązań w czasie rzeczywistym, co daje możliwość szybkiego wprowadzenia niezbędnych poprawek i niezwłocznego reagowania na zmiany.

Marketing internetowy jest ponadto bardzo skuteczny. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców ze świata sportu rezygnuje z tradycyjnych środków reklamy, takich jak prasa, telewizja czy radio, inwestując wyłącznie w pozycjonowanie firm z branży fitness.

Warto wspomnieć, że SEO niesie za sobą wiele istotnych dla rozwoju marki korzyści. Oto najważniejsze z nich:

 • większa widoczność strony w wynikach wyszukiwania Google,
 • większa świadomość marki w Internecie,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • większe zaufanie do marki i świadczonych przez nią usług,
 • wysoki zwrot z inwestycji,
 • dynamiczny rozwój biznesu zarówno online, jak i stacjonarnie.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Pozycjonowanie firm z branży fitness to proces, któremu podołać uda się tylko najwytrwalszym. Przeprowadzenie dokładnych badań, wybór odpowiednich technik, opracowanie skutecznego planu działania oraz trafna interpretacja wyników SEO to działania nie tylko trudne i wymagające, ale też bardzo czasochłonne.

Regularne modyfikacje algorytmów wyszukiwarek sprawiają, że niegdyś skuteczne metody dziś mogą okazać się zupełnie nieefektywne. Trzeba ponadto uważać na techniki Black Hat SEO, takie jak: upychanie słów kluczowych, maskowanie, ukrywanie treści czy kupowanie linków. Tego typu metody nie tylko nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, ale też poważnie szkodzą reputacji marki w Internecie.

Pozycjonowanie firm z branży fitness może okazać się dość trudnym procesem. Nic więc dziwnego, że właściciele przedsiębiorstw specjalizujących się w tej dziedzinie coraz częściej decydują się na wsparcie specjalistów. Dzięki doświadczonej agencji SEO znacznie łatwiej wypromować markę w sieci i uniknąć wszelkich błędów.

Sprawdź: Jaki wpływ ma TF IDF na pozycjonowanie strony internetowej?

Zgłoś się po profesjonalne wsparcie!

Agencja SEO Grupa iCEA to zespół doświadczonych ekspertów świadczących usługi marketingowe na niemal wszystkich obszarach w sieci. Specjaliści nie tylko przeprowadzają szczegółowe badania i tworzą skuteczne strategie promocyjne, ale też na bieżąco śledzą efektywność podejmowanych działań oraz wdrażają modyfikacje mające na celu wykorzystanie pełnego potencjału firmy.

Jeśli więc chcesz wypromować swoją ofertę online, pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż, postaw na skuteczne pozycjonowanie firm z branży fitness z Grupa iCEA!

FAQ dotyczące pozycjonowania firm z branży fitness

Jakie są zalety pozycjonowania firm z branży fitness?

Pozycjonowanie firm z branży fitness to jeden z najlepszych sposobów na promowanie marek specjalizujących się w tej dziedzinie. Do najważniejszych korzyści wynikających z tego procesu zaliczamy: wzrost świadomości marki, lepsze wyniki sprzedażowe, większe zaufanie do świadczonych usług oraz nieustanny rozwój biznesu na wielu płaszczyznach.

Od czego zacząć pozycjonowanie firm z branży fitness?

Aby pozycjonowanie firm z branży fitness przyniosło oczekiwane efekty, warto zacząć od przeprowadzenia szczegółowych badań rynku docelowego. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży oraz znając potrzeby potencjalnych klientów, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczną strategię optymalizacyjną.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne w branży fitness?

Pozycjonowanie lokalne w branży fitness jest dość wymagające i czasochłonne. Jako że składa się z wielu technik, a opracowanie skutecznej strategii wymaga przeprowadzenia dokładnych badań rynku docelowego, na pierwsze efekty działań optymalizacyjnych trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie stron z branży turystycznej
Pozycjonowanie stron z branży turystycznej
Branża turystyczna nieustannie się rozwija. Podpowiemy Ci, jak wyróżnić się na tle konkurencji dzięki pozycjonowaniu stron internetowych w Google!
Pozycjonowanie branży EKO
Pozycjonowanie branży EKO
Branża EKO nieustannie się rozwija. Warto więc wiedzieć, na czym polega jej pozycjonowanie i jakie techniki wykorzystać, aby było skuteczne!
Pozycjonowanie mechanika samochodowego
Pozycjonowanie mechanika samochodowego
Konkurencyjność w branży warsztatów samochodowych nieustannie wzrasta. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie pozycjonować stronę internetową mechanika!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie