DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie przyszłościowe – co to jest i dlaczego warto się na nie zdecydować?

5 min czytania
Pozycjonowanie przyszłościowe – co to jest i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Kategoria Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najlepszych sposobów promowania marki w Internecie. Dzięki skutecznym praktykom SEO i działaniom z zakresu UX możemy stale zwiększać użyteczność witryny i pozyskiwać nowych odbiorców. Trzeba jednak pamiętać, że koncepcja pozycjonowania nieustannie się rozwija, a proces ten przyjmuje coraz bardziej złożone struktury. W tym artykule omówimy zatem pozycjonowanie przyszłościowe. Czym jest i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Spis treści:

Pozycjonowanie przyszłościowe – co to takiego?

Z pewnością zastanawiasz się, pozycjonowanie przyszłościowe co to jest? Nietrudno się temu dziwić. Jest bowiem stosunkowo nową koncepcją, z którą wielu właścicieli stron internetowych nie miało jeszcze do czynienia. Niemniej jednak stanowi bardzo ważny element działań optymalizacyjnych, w związku z czym każdy przedsiębiorca powinien znać charakterystykę tego procesu.

Pozycjonowanie przyszłościowe to zestaw działań SEO opierających się na budowaniu skutecznej rywalizacji z innymi markami w ujęciu długoterminowym. Koncepcja ta jest niezwykle korzystna z punktu widzenia właścicieli witryn, gdyż pozwala konkurować nawet z największymi firmami w branży, realizując przy tym długofalowe cele.

Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie przyszłościowe wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale też niemałej cierpliwości. Realizując tę strategię, należy bowiem na bieżąco śledzić warunki na rynku, a wyciągnięte wnioski wykorzystywać w procesie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Niezbędna jest także znajomość trendów i algorytmów wyszukiwarek, gdyż to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie przyszłościowe opiera się na wdrażaniu praktyk, których celem jest uzyskanie zamierzonych rezultatów w przyszłości. Okazuje się bowiem, że bieżące działania nie wystarczają, aby osiągnąć sukces w zakresie marketingu internetowego. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał SEO, warto postawić na kompleksową analizę konkurencji oraz zastosować działania, dzięki którym pozycjonowanie przyszłościowe przyniesie pożądane efekty.

Sprawdź: SEO PR: Marketingowe collabo

Od czego zacząć pozycjonowanie przyszłościowe?

Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie przyszłościowe to niełatwe zadanie. Regularne modyfikacje algorytmów wyszukiwarek, rosnące oczekiwania konsumentów oraz postęp technologiczny sprawiają, że opracowanie skutecznego planu uwzględniającego długoterminowe działania jest coraz trudniejsze. Niemniej jednak proces ten może okazać się kluczem do sukcesu niejednego przedsiębiorstwa, dlatego warto zaangażować się w jego realizację. Od czego zacząć?

Definicja celów

Podstawą każdej strategii marketingowej jest ustalenie najważniejszych celów jej realizacji. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wybrać skuteczne działania oraz wdrożyć techniki, które przyniosą oczekiwane efekty.

Niezależnie od wybranego celu należy zadbać, aby SEO dążyło do rozwoju firmy na wielu płaszczyznach w ujęciu długoterminowym.

Audyt strony internetowej

Audyt SEO to kompleksowa analiza strony internetowej pod kątem użyteczności. Jego celem jest zidentyfikowanie wszelkich błędów oraz zlokalizowanie obszarów o dość małej skuteczności.

Audyt strony internetowej jest nieodłącznym elementem procesu pozycjonowania, gdyż bardzo korzystnie wpływa na jego efektywność. Aby uzyskać miarodajne wyniki, warto posłużyć się narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Search Console, Google Analytics czy SEMrush.

Analiza działań konkurencji

Pozycjonowanie przyszłościowe to przede wszystkim działania mające na celu pokonanie konkurencji w ujęciu długoterminowym. Warto więc dokładnie zbadać strategie rywali, ustalić, które ze stosowanych przez nich metod przynoszą oczekiwane rezultaty, a które są zupełnie nieskuteczne. Dzięki takim informacjom opracowanie efektywnego planu SEO będzie o wiele łatwiejsze, a ryzyko wystąpienia wszelkich błędów spadnie do minimum.

Słowa kluczowe

W ramach przygotowań do pozycjonowania przyszłościowego trzeba też znaleźć słowa kluczowe, na które witryna ma pozycjonować się w Google. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie fraz long tail, czyli nieco dłuższych terminów o znacznie mniejszej konkurencyjności.

Dzięki kompleksowej strategii słów kluczowych efekty SEO pojawią się znacznie szybciej, a marka zyska popularność w swojej branży.

Działania SEO

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań można przejść do wdrażania skutecznych praktyk SEO. To właśnie na tym etapie pojawia się pozycjonowanie przyszłościowe. Należy zastosować działania, których efekty, mimo że niewidoczne od razu, przyniosą marce spektakularny sukces w przyszłości. Do takich metod zaliczamy: optymalizację treści pod kątem odpowiednich słów kluczowych, link building, budowanie użyteczności serwisu czy content marketing.

Analiza efektywności działań SEO

Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie przyszłościowe to nie tylko przeprowadzenie szczegółowych badań i wdrożenie praktyk SEO. Aby uzyskać pożądane, długotrwałe efekty, należy regularnie analizować skuteczność podejmowanych działań, wprowadzać niezbędne poprawki oraz likwidować błędy mogące zaważyć o sukcesie w zakresie SEO.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie przyszłościowe – dlaczego warto?

Pozycjonowanie przyszłościowe, mimo że dość wymagające i czasochłonne, jest coraz częściej wybierane do promowania marki w Internecie. Wynika to z wielu korzyści, jakie można osiągnąć dzięki umiejętnie opracowanej strategii optymalizacyjnej. Jedną z najważniejszych zalet tego procesu jest możliwość rozwijania marki, zwiększania konwersji oraz budowania widoczności strony w Google w długofalowej perspektywie.

Nie można jednak zapominać o standardowych zaletach SEO, dla których warto podjąć się tego wyzwania. Są to:

 • większa świadomość marki w sieci,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • lepsza widoczność w wynikach wyszukiwania Google,
 • większy ruch na stronie internetowej,
 • rozwój marki na wielu płaszczyznach.
Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Znaczenie użyteczności w SEO
Znaczenie użyteczności w SEO
Współcześnie proces optymalizacji skupia się nie tylko na czynnikach rankingowych, ale i zachowaniach użytkowników. Dlaczego użyteczność jest tak ważna?
Jak zainstalować WordPress na serwerze?
Jak zainstalować WordPress na serwerze?
Zainstalowanie strony WordPress na serwerze to konieczność, jeśli chcesz, aby była ona widoczna dla innych użytkowników. Podpowiadamy, jak to zrobić!
Podstawowe aspekty witryny, które należy zbadać przed opracowaniem strategii SEO
Podstawowe aspekty witryny, które należy zbadać przed opracowaniem strategii SEO
Chcesz rozpocząć przygodę z optymalizacją treści? Koniecznie zbadaj podstawowe elementy swojej witryny. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie