DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych

8 min czytania
Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych
Kategoria Branże

Osobom decydującym się na zakup auta zależy przede wszystkim na wiarygodności i rzetelności sprzedawcy. Nic więc dziwnego, że właściciele salonów oraz komisów samochodowych stawiają na kompleksowy marketing internetowy. Dzięki niemu są w stanie skutecznie wypromować swoją ofertę, a przy tym zdobyć wielu nowych klientów. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wówczas pozycjonowanie stron internetowych. Na czym polega ten proces i jak wykorzystać go w strategii reklamowej salonów i komisów samochodowych?

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych?

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych to złożony proces zwiększania widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Opiera się on na wykorzystywaniu różnorodnych technik optymalizacyjnych i narzędzi marketingowych, dzięki którym strona budzi zainteresowanie wśród docelowych odbiorców, a jej przekaz dociera do wielu nowych osób.

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych obejmuje wiele ważnych technik oraz praktyk promocyjnych. Mimo że strategia każdej firmy wygląda nieco inaczej, powinna opierać się na trzech kluczowych filarach:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO obejmuje techniki z zakresu tworzenia treści i optymalizacji pod kątem odpowiednich słów kluczowych.

Off-page SEO dotyczy z kolei procesów promocyjnych realizowanych poza obszarem strony internetowej. Zaliczamy do nich między innymi link building czy social media marketing.

Optymalizacja techniczna polega natomiast na dbałości o doświadczenia użytkowników poprzez tworzenie funkcjonalnej, prostej w obsłudze witryny.

Umiejętne połączenie technik ze wszystkich tych obszarów to najlepszy sposób na skuteczne pozycjonowanie. Trzeba jednak pamiętać, że do działań SEO trzeba się właściwie przygotować. Od czego wówczas zacząć?

Sprawdź: Pozycjonowanie branży bieliźnianej

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych – od czego zacząć?

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych to dość wymagający, czasochłonny proces. Aby uzyskać najlepsze efekty i maksymalnie wykorzystać potencjał strategii optymalizacyjnej, należy przeprowadzić szereg kompleksowych badań.

Pierwszym z nich powinna być analiza rynku docelowego. Warto wówczas zbadać aspekty, takie jak: preferencje, potrzeby, oczekiwania, zainteresowania, wiek, płeć czy zawód potencjalnych klientów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania, unikając przy tym wszelkich nieprawidłowości.

W ramach przygotowań do pozycjonowania warto też przeprowadzić kompleksową analizę konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży, a co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, ryzyko wystąpienia wszelkich błędów spadnie do absolutnego minimum, a koszty związane z realizacją SEO nie będą zbyt wysokie.

Nie można też zapominać o audycie SEO. Mowa tu o szczegółowej analizie użyteczności strony internetowej, której zadaniem jest wskazanie wszystkich błędów oraz niedociągnięć mogących negatywnie wpływać na wrażenia odbiorców. Warto wówczas posłużyć się profesjonalnymi narzędziami, takimi jak Google Search Console czy Google Analytics. Dzięki nim wykrycie usterek będzie o wiele łatwiejsze.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie stron – skuteczne praktyki SEO

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych w przypadku każdej marki będzie wyglądać nieco inaczej. Niemniej jednak możemy wyróżnić kilka uniwersalnych praktyk optymalizacyjnych, dzięki którym strona internetowa zyska szansę na sukces. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Content marketing

Content marketing to jeden z najważniejszych elementów każdej strategii marketingowej. Promowanie marki za pośrednictwem wartościowych treści jest bowiem nie tylko tanie, ale też wyjątkowo skuteczne.

Aby jednak maksymalnie wykorzystać potencjał tej strategii, należy zoptymalizować treści pod kątem właściwych słów kluczowych. Dzięki nim przekaz dotrze do potencjalnych klientów, a strona uzyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Frazy kluczowe można zidentyfikować na wiele sposobów. Specjaliści SEO szczególnie polecają zastosowanie profesjonalnych narzędzi analitycznych, takich jak: Google Search Console, Ahrefs, Google Analytics czy Keyword Tool. Wskazują one bowiem nie tylko popularne na rynku docelowym słowa kluczowe, ale też prezentują ważne statystyki związane z ich pozycjonowaniem, dzięki czemu realizacja założeń SEO jest o wiele łatwiejsza.

Po zidentyfikowaniu docelowych słów kluczowych można przejść do tworzenia treści. Realizując pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych, warto postawić na wysokiej jakości publikacje, takie jak:

 • newsletter,
 • oryginalne wpisy blogowe,
 • treści wideo,
 • infografiki,
 • kursy i szkolenia,
 • poradniki i recenzje.

Link building

Linki zwrotne to bardzo ważne czynnik rankingowy, który bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych. Ważne jest zatem, aby regularnie rozszerzać sieć łączy, pozyskując linki z witryn o wysokim autorytecie w branży.

W link buildingu najważniejsze jest opieranie się wyłącznie na sprawdzonych i uczciwych metodach. Wszelkiego rodzaju podstępne praktyki mające na celu oszukanie algorytmów Google nie tylko nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, ale też narażą stronę internetową na poważne spadki w rankingu wyszukiwarki.

Jakie techniki warto więc wykorzystać, aby zbudować skuteczny profil linków zwrotnych? Oto najważniejsze z nich:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce samochodowej,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
 • aktywność w social mediach.

Dzięki tym praktykom każdy fan motoryzacji z pewnością znajdzie daną stronę internetową, a prawdopodobieństwo zakupu auta znacznie wzrośnie.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna polega na zwiększaniu użyteczności strony internetowej tak, aby zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki nie mieli problemów z eksplorowaniem jej zawartości.

Do najważniejszych technik w tym aspekcie zaliczamy optymalizację czasu ładowania. Jako że współcześni użytkownicy są coraz mniej cierpliwi, jeśli witryna nie otworzy się w ciągu kilku sekund, szanse na konwersję znacznie spadną. Aby przyspieszyć serwis, wystarczy pozbyć się zbędnych treści, skompresować obrazy lub zmienić usługi hostingu.

Kolejną, ważną praktyką z zakresu technicznego SEO jest optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych. Jako że większość współczesnych użytkowników korzysta z Internetu z poziomu swoich telefonów komórkowych, każda witryna powinna uwzględniać ich funkcjonalność. Warto wówczas zadbać o takie aspekty, jak: responsywność, czytelność, struktura treści, nawigacja oraz użyteczność przycisków call to action.

Lokalne SEO

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych powinno w głównej mierze skupiać się na lokalnym SEO. Dzięki zastosowaniu technik ukierunkowanych na daną lokalizację geograficzną znacznie łatwiej będzie bowiem pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Ważne jest wówczas, aby zoptymalizować treści pod kątem lokalnych słów kluczowych. Doskonale sprawdzą się wówczas frazy uwzględniające nazwę danego miasta, takie jak „komis samochodowy miasto” czy „salon samochodowy w miasto„.

W ramach lokalnego SEO warto też zoptymalizować wizytówkę Google. Umieszczając w niej najważniejsze informacje o firmie, takie jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia czy recenzje, można znacznie zwiększyć zaufanie potencjalnych klientów oraz ułatwić im kontakt z obsługą.

Nie można też zapominać o udostępnieniu dokładnej lokalizacji salonu w Mapach Google. Dzięki temu każdy konsument zainteresowany zakupem samochodu nie będzie miał problemów z dojazdem do danego komisu.

Sprawdź: Jak wybrać najlepszą firmę marketingu internetowego?

Dlaczego warto pozycjonować salony i komisy samochodowe?

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych to świetny sposób na promocję swojego biznesu wśród lokalnych odbiorców. Wdrożenie kompleksowego planu SEO niesie za sobą wiele kluczowych dla rozwoju firmy korzyści, które mogą być mierzone w ujęciu długofalowym. Nic więc dziwnego, że właściciele tego typu przedsiębiorstw coraz częściej stawiają nam marketing internetowy, rezygnując tym samym z tradycyjnych środków reklamy, takich jak prasa, telewizja czy radio.

Decydując się na pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych, warto znać podstawowe korzyści tego procesu. Są to:

 • lepsza widoczność w wynikach wyszukiwania Google,
 • wyższy współczynnik konwersji i lepsze wyniki sprzedażowe,
 • większa świadomość marki w Internecie,
 • dynamiczny wzrost ruchu na stronie internetowej,
 • większe zaufanie do marki i świadczonych przez nią usług,
 • nieustanny rozwój biznesu na arenie lokalnej.

Jak widać, pozycjonowanie stron internetowych to świetny sposób na pozyskiwanie nowych klientów oraz zwiększanie sprzedaży. Jeśli więc prowadzisz salon lub komis samochodowy i chcesz zwiększyć swoje dochody, koniecznie postaw na SEO.

Pojawia się jednak pytanie: czy samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest opłacalna?

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych – samodzielnie czy z agencją?

Pozycjonowanie to dość trudny proces. Obejmuje bowiem nie tylko wdrożenie sprawdzonych technik optymalizacyjnych, ale też przeprowadzenie niezbędnych badań, opracowanie skutecznego planu działania oraz trafną analizę uzyskanych efektów. Właściciele firm coraz częściej decydują się więc na skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji SEO.

Agencję interaktywną tworzy szereg specjalistów z różnych dziedzin, takich jak pozycjonowanie, Google Ads, programowanie czy User Experience. Podejmując współpracę z ekspertami, otrzymujesz więc kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji strategii marketingowej.

Specjaliści w agencji SEO, dysponując obszerną wiedzą, specjalistycznymi umiejętnościami oraz dostępem do profesjonalnych narzędzi, zapewnią holistyczne podejście do promowania marki w Internecie. Najważniejsze usługi oferowane przez ekspertów to:

 • pozycjonowanie lokalne,
 • analiza słów kluczowych,
 • badanie rynku docelowego,
 • analiza konkurencji,
 • optymalizacja pod kątem UX,
 • content marketing,
 • płatne kampanie reklamowe typu Google Ads czy Facebook Ads,
 • bieżąca analiza efektywności podejmowanych działań.

Mimo że samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest możliwa i przynosi pewne korzyści, nigdy nie zapewni efektów, jakie gwarantuje zespół wykwalifikowanych specjalistów. Postaw więc na pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych z pomocą agencji SEO, gdyż jest to najlepszy sposób na zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

FAQ dotyczące pozycjonowania salonów i komisów samochodowych

Jakie są zalety pozycjonowania salonów i komisów samochodowych?

Pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych to świetny sposób na promowanie swojej firmy wśród lokalnych odbiorców. Do najważniejszych zalet tego procesu zaliczamy między innymi wzrost świadomości marki, lepsze wyniki sprzedażowe oraz stały wzrost zaufania do świadczonych usług.

Od czego zacząć pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych?

Aby pozycjonowanie salonów i komisów samochodowych przyniosło oczekiwane rezultaty, realizację tego procesu należy rozpocząć od przeprowadzenia szczegółowych badań rynku. Wiedząc, czego oczekują potencjalni klienci oraz znając skuteczne techniki wykorzystywane przez konkurencyjne marki, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne salonów i komisów samochodowych?

Pozycjonowanie lokalne salonów i komisów samochodowych to dość wymagający i czasochłonny proces. Jako że opiera się on na przeprowadzeniu dokładnych badań, opracowaniu skutecznego planu działania oraz wdrożeniu sprawdzonych technik optymalizacyjnych, na pierwsze efekty działań SEO trzeba czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie firm sprzątających
Pozycjonowanie firm sprzątających
Pozycjonowanie firm sprzątających to nie lada wyzwanie. Warto więc wiedzieć, od czego zacząć i jakie metody wykorzystać, aby proces ten był skuteczny.
Pozycjonowanie branży budowlanej
Pozycjonowanie branży budowlanej
Pozycjonowanie branży budowlanej to dość trudne zadanie. Podpowiemy Ci zatem, jakie techniki wykorzystać, aby proces ten był naprawdę skuteczny.
Pozycjonowanie stron z branży muzycznej w Internecie
Pozycjonowanie stron z branży muzycznej w Internecie
Pozycjonowanie branży muzycznej może być kluczem do sukcesu Twojego biznesu. Podpowiemy Ci, na czym polega i dlaczego warto je wykorzystać!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie