DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami

10 min czytania
Pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami
Kategoria Branże

Promocja internetowa jest niezwykle skuteczna, ale też dość trudna. Na właścicieli firm chcących wyróżnić swoją ofertę w sieci czyha wiele problemów i trudności wywodzących się głównie z konkurencyjności branży oraz stale rosnących oczekiwań klientów. Aby zdobyć popularność w Internecie, trzeba więc wykorzystać sprawdzone techniki i zdobyć zaufanie odbiorców. Najlepszym na to sposobem jest pozycjonowanie stron. W tym artykule omówimy, jak powinno to wyglądać w przypadku sklepu z oświetleniem i lampami.

Spis treści:

Sklepy z oświetleniem i lampami w Polsce

Przed właścicielami sklepów z oświetleniem i lampami stoi wiele wyzwań. Jeśli prowadzisz taki biznes, z pewnością wiesz, jak trudno konkurować z marketami budowlanymi i meblowymi, które w swojej ofercie także mają oświetlenie. Nie mniejsza konkurencja wyróżnia też lokalny rynek, gdzie nie brakuje sklepów internetowych i stacjonarnych zajmujących się sprzedażą lamp. Do trudności w tym obszarze zaliczyć można także zaciętą rywalizację cenową. W warunkach stale rosnącej inflacji ważne, aby zaoferować klientom atrakcyjne promocje, nie narażając przy tym strategii sprzedażowej.

Warto też wspomnieć, że sklepy z oświetleniem i lampami mają dość rozbudowany asortyment, w związku z czym promocja wymaga przygotowania oryginalnych treści do każdej oferty. Na uwagę zasługuje fakt, iż lampy i produkty oświetleniowe są podatne na uszkodzenia (stłuczenia), w związku z czym klienci wahają się co do korzystania ze sklepów internetowych w obawie o jakość wysyłki. W kontekście sklepów online istnieje też problem w dokładnym przedstawieniu specyfikacji danego produktu. Użytkownik, który nie jest w stanie obejrzeć go fizycznie i poznać jego funkcji, jest znacznie mniej skłonny do zakupu.

Najlepszym sposobem na sprostanie tym przeciwnościom i skuteczne wypromowanie sklepu z oświetleniem w Internecie jest pozycjonowanie stron sklepów online. Sprawdź, jak proces ten powinien wyglądać w przypadku przedsiębiorstw oferujących sprzedaż lamp!

 sponsorowane wyniki w wyszukiwarce Google na frazę

Sprawdź: Pozycjonowanie branży obuwniczej

Kilka słów o pozycjonowaniu sklepów z oświetleniem

Pozycjonowanie to dość złożony proces z zakresu marketingu cyfrowego, mający na celu zwiększenie widoczności strony lub sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google. Polega on na wdrażaniu różnorodnych technik optymalizacyjnych i działań reklamowych, które dotyczą zarówno wnętrza witryny, jak i obszaru poza nią. W związku z tym możemy wyróżnić następujące obszary pozycjonowania:

 • on-page SEO – działania związane z tworzeniem treści i optymalizacją stron pod kątem słów kluczowych popularnych w branży;
 • off-page SEO – procesy promocyjne realizowane poza obszarem witryny, takie jak link building czy social media marketing;
 • optymalizacja techniczna – techniki z zakresu udoskonalania strony lub sklepu w kontekście UX, czyli doświadczeń użytkowników.

Ważne jest, aby dobrać techniki optymalizacyjne do indywidualnych potrzeb danej marki. Konieczne jest wówczas uwzględnienie oczekiwań rynku docelowego, działalności konkurencji czy aktualnej sytuacji rynkowej. Jak jednak proces ten odnieść do promocji sklepów z oświetleniem i lampami?

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak zwiększyć widoczność sklepu z lampami w Google?

Trudno wskazać uniwersalny zestaw działań, który sprawdzi się w przypadku każdej firmy oferującej produkty z zakresu oświetlenia i lamp. Niemniej jednak istnieje kilka ważnych technik, które powinny znaleźć się w każdej strategii optymalizacyjnej. Dzięki nim zdobędziesz informacje na temat rynku docelowego, wypromujesz markę w sieci oraz zyskasz zaufanie potencjalnych klientów.

Analiza rynku

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań optymalizacyjnych musisz przeprowadzić dokładną analizę rynku docelowego. Może Ci się wydawać, że znasz swoich odbiorców. Pamiętaj jednak, że sytuacja w niemal każdej branży dynamicznie się zmienia. Aby więc pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami przyniosło oczekiwane efekty, zwróć uwagę na kluczowe informacje o potencjalnych klientach. Są to między innymi: potrzeby, oczekiwania, zainteresowania, preferencje, problemy czy cechy demograficzne, takie jak wiek i płeć.

Uwzględnij również działania konkurencyjnych marek. Nie chodzi tu o naśladowanie strategii innych firm, lecz o analizę skuteczności wykorzystywanych przez nich narzędzi. Wiedząc, co sprawdziło się w ich przypadku, a co nie przyniosło oczekiwanych efektów, unikniesz błędów i w pełni wykorzystasz potencjał swojego biznesu.

Link building

Linki zwrotne są nieodłącznym elementem każdej strategii optymalizacyjnej. Choć wykorzystywane w zakresie SEO techniki nieustannie się zmieniają, link building zawsze będzie kluczowym aspektem pozycjonowania stron. Skup się więc na pozyskiwaniu wartościowych łączy z witryn o wysokim autorytecie w branży. W tym celu wykorzystaj jedną z najlepszych technik, jaką jest naturalne budowanie linków. Polega ona na tworzeniu wartościowych treści, które bezpośrednio zachęcają innych twórców do linkowania. Niestety, stale rosnąca konkurencyjność rynku sprawia, że ta metoda często okazuje się niewystarczająca. Warto wówczas wdrożyć kilka innych praktyk link buildingu. Są to:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce oświetlenia lamp czy aranżacji wnętrz,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych.

Content marketing

Nie ma dobrej promocji bez skutecznych treści. Aspektem, na którym powinieneś skupić się podczas realizacji strategii opartej na pozycjonowaniu, jest content marketing. Dzięki wartościowym treściom możesz dotrzeć do osób zainteresowanych Twoją marką i produktami, które oferujesz oraz zwiększyć jej popularność na rynku. Pamiętaj, że na podstawie contentu konsumenci oceniają profesjonalizm Twojej firmy i jakość świadczonych usług. Tworząc treści, szczególnie zadbaj więc o ich poprawność, oryginalność i merytoryczność. Wykorzystaj też popularne w branży słowa kluczowe, dzięki którym przekaz dotrze do osób, które są nim faktycznie zainteresowane, a pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami będzie skuteczne. Trafne frazy możesz zidentyfikować za pomocą narzędzi: Senuto, Google Search Console, Ahrefs czy Keyword Tool.

 frazy kluczowe w narzędziu Senuto

Aby wypromować swój sklep z oświetleniem, skup się też na dostosowaniu form treści do aktualnych zainteresowań konsumentów. Skuteczne mogą okazać się takie narzędzia, jak: newsletter z aktualnymi promocjami, wpisy blogowe dotyczące bieżących trendów w zakresie oświetlenia wnętrz, recenzje popularnych typów lamp czy instrukcje montażu. Użytkownicy uwielbiają proste, zrozumiałe teksty, dzięki którym mogą łatwiej zidentyfikować najlepszy produkt i poznać jego charakterystykę, dlatego na takich właśnie publikacjach powinieneś skupić się najbardziej.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna jest ważna nie tylko w kontekście budowania zaufania do marki, ale też lepszego pozycjonowania strony w Google. Dzięki niej roboty indeksujące są w stanie dokładniej określić znaczenie treści w witrynie oraz przypisać jej wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Poprawna struktura serwisu sprzyja też generowaniu konwersji oraz zachęca do ponownych odwiedzin. Jeśli więc chcesz przyciągnąć nowych klientów, zwiększyć sprzedaż i poprawić swój autorytet w branży, podczas optymalizacji zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • szybkość ładowania strony,
 • dostępność dla urządzeń mobilnych,
 • czytelność treści,
 • jakość zdjęć,
 • trafność opisów produktów,
 • poprawność metadanych,
 • gęstość słów kluczowych.
Sprawdź: SEO dla zaawansowanych, czyli stań się ekspertem w swoich działaniach

Lokalne SEO – promocja sklepu w najbliższej okolicy

Lokalne pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami to świetny sposób na promocję firm ukierunkowanych na pozyskiwanie klientów z najbliższej okolicy. Jeśli prowadzisz sklep stacjonarny i chcesz zwiększyć swoją popularność na danym obszarze geograficznym oraz uzyskać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe, to lokalne SEO będzie strzałem w dziesiątkę. Przedstawiamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wypromujesz swój biznes w danym mieście.

Wizytówka Google

Wizytówka Google to jeden z najważniejszych aspektów pozycjonowania lokalnego. Dzięki niej Twoi klienci będą mogli łatwo skontaktować się z firmą oraz zdobyć informacje na jej temat. W wizytówce powinny znaleźć się takie dane, jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia, opis działalności czy recenzje klientów.

Lokalne frazy

Dzięki lokalnym frazom Twoja oferta zyska popularność w najbliższej okolicy. Wykorzystaj więc takie terminy, jak „lampy miasto” czy „sklep z oświetleniem miasto„, a każdy, kto chce skorzystać z Twoich usług, z pewnością łatwo znajdzie Cię wśród innych sklepów w okolicy.

Mapy Google

Aby dopełnić lokalne pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami, udostępnij dokładny adres swojej firmy w Mapach Google. Dzięki temu każdy, kto chce odwiedzić Twój sklep, nie będzie miał problemów ze zlokalizowaniem jego położenia, a obroty biznesu znacznie wzrosną.

 wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google na frazę sklep z oświetleniem i lampami

Pozycjonowanie sklepu z oświetleniem – dlaczego warto?

Marketing składa się z wielu aspektów. Możesz promować swoje produkty i usługi zarówno za pomocą tradycyjnych metod, takich jak przekaz radiowy, telewizyjny czy reklama zewnętrzna, ale też wykorzystywać innowacyjne działania z zakresu promocji cyfrowej. Pojawia się jednak pytanie: dlaczego pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami jest tak skuteczne?

Powodów, dla których warto zdecydować się na realizację tego procesu, jest wiele. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim korzyści wynikające ze specyfiki marketingu cyfrowego. Mowa tu o możliwości bieżącej analizy efektywności podejmowanych działań oraz dostępie do wdrażania ewentualnych poprawek na każdym etapie strategii. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać potencjał swojego biznesu oraz ograniczyć wydatki na reklamę do absolutnego minimum.

Wiele zalet pozycjonowania sklepów internetowych wynika też bezpośrednio z charakterystyki tego procesu. Do najważniejszych zalet SEO zaliczamy:

 • wyższą pozycję w wyszukiwarce Google,
 • większą świadomość marki,
 • lepsze wyniki sprzedażowe,
 • wyższy współczynnik konwersji,
 • wzrost autorytetu marki w branży,
 • większe zaufanie do świadczonych usług,
 • dynamiczny rozwój w sieci i offline.

Pozycjonować można zarówno sklepy internetowe, jak i strony firmowe stacjonarnych biznesów. Niezależnie od specyfiki branży, w której działasz, SEO jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zysków oraz pozyskanie nowych klientów. Jeśli więc prowadzisz sklep z oświetleniem i lampami, postaw na skuteczne SEO, a z pewnością osiągniesz sukces.

Sprawdź: Jakie moduły dla PrestaShop pomogą w pozycjonowaniu?

Czy samodzielne SEO jest opłacalne?

Żyjemy w rzeczywistości, w której od jednej osoby wymaga się specjalizacji w wielu dziedzinach. Sytuacje, w których przedsiębiorca jest w stanie zarządzać firmą, pomnażać zyski, budować nowe rynki zbytu i jednocześnie skutecznie promować swoją markę, możemy jednak zobaczyć tylko w filmach. Oczywiście samodzielne pozycjonowanie sklepów z oświetleniem i lampami zawsze jest lepsze niż brak działań SEO. Niemniej jednak jeśli zdecydujesz się na optymalizację na własną rękę, nie spodziewaj się spektakularnych efektów. Algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, oczekiwania konsumentów rosną, a postęp technologiczny zmusza do stosowania innowacyjnych rozwiązań. Pomoc doświadczonych ekspertów jest więc nieocenionym wsparciem Twojego biznesu, dzięki któremu możesz znacznie łatwiej osiągnąć swoje cele.

Specjaliści z agencji SEO pomogą Ci przeprowadzić dokładne badania rynku, zidentyfikować skuteczne techniki oraz opracować strategię, dzięki której poprawisz swoją pozycję w wyszukiwarce. Jeśli więc chcesz wypromować swój sklep z oświetleniem w Internecie, a także zwiększyć sprzedaż, skonsultuj się ze specjalistami i omów szczegóły strategii ukierunkowanej na wysokie pozycjonowanie w Google.

FAQ dotyczące pozycjonowania sklepu z oświetleniem i lampami

Jakie są zalety pozycjonowania sklepu z oświetleniem i lampami?

Istnieje wiele zalet pozycjonowania sklepu z oświetleniem i lampami. Do najważniejszych zaliczamy: wzrost autorytetu marki w branży, lepsze wyniki sprzedażowe, stały napływ nowych klientów, większe zaufanie do firmy i świadczonych przez nią usług oraz, co najważniejsze, wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Od czego zacząć pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami?

Proces pozycjonowania sklepu z oświetleniem i lampami powinien być dostosowany do bieżącej sytuacji rynkowej oraz warunków w branży. Aby więc uniknąć wszelkich problemów, należy przeprowadzić dokładne badania mające na celu identyfikację oczekiwań potencjalnych klientów oraz ustalenie skutecznych technik SEO.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne sklepu z oświetleniem i lampami?

Decydując się na lokalne pozycjonowanie sklepu z oświetleniem i lampami, musisz wiedzieć, że pierwsze efekty SEO nie pojawiają się od razu. Zwykle trzeba na nie czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest takimi czynnikami, jak konkurencyjność rynku, bieżąca pozycja w Google, aktualny stan witryny czy trudność słów kluczowych.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie branży nieruchomości
Pozycjonowanie branży nieruchomości
Promowanie marki w sieci to klucz do sukcesu wielu współczesnych firm. Warto więc wiedzieć, na czym polega pozycjonowanie branży nieruchomości!
Pozycjonowanie restauracji
Pozycjonowanie restauracji
Odpowiednio opracowany plan promocyjny okazać się może kluczem do sukcesu każdej marki. Warto więc wiedzieć, jak pozycjonować restaurację w Google!
Pozycjonowanie branży ślubnej
Pozycjonowanie branży ślubnej
Organizacja przyjęć weselnych to usługa wymagająca odpowiedniej promocji. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie pozycjonować stronę w branży ślubnej!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę