DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie SOTE – od czego zacząć?

Pozycjonowanie SOTE – od czego zacząć?

MART PRODUCTION/pexels.com

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najlepszych sposobów na promowanie marki w Internecie. Wysoka pozycja w wyszukiwarce niesie za sobą wiele istotnych dla rozwoju biznesu korzyści, takich jak wzrost liczby klientów czy lepsze wyniki sprzedażowe. Trzeba jednak pamiętać, że witryny oparte na różnych platformach powinny być nieco inaczej zoptymalizowane. Na czym więc polega pozycjonowanie SOTE i od czego zacząć, aby proces ten przyniósł spektakularne efekty?

Co to jest SOTE?

SOTE to oprogramowanie przeznaczone do zarządzania sklepami internetowymi, oparte na modelu SaaS. Oznacza to, że usługa udostępniana jest użytkownikom w chmurze, którą dostawca regularnie rozwija i aktualizuje. Dzięki temu wszystkie funkcje dostosowane są do bieżących warunków, a prowadzenie e-commerce jest znacznie łatwiejsze.

SOTE to platforma przeznaczona głównie dla małych i średnich sklepów internetowych. Nie udostępnia ona bowiem integracji z hurtowniami, w związku z czym trudno byłoby prowadzić na niej rozbudowane serwisy.

Decydując się na wykorzystanie tej platformy, warto mieć na uwadze jej kilka podstawowych zalet. Są to:

 • darmowy okres próbny,
 • funkcjonalność w języku polskim,
 • łatwość obsługi,
 • integracja z wieloma serwisami zewnętrznymi,
 • wiele szablonów i modułów do wyboru,
 • możliwość prowadzenia sprzedaży międzynarodowej.

Wykorzystanie oprogramowania SOTE może przynieść marce wiele korzyści. Trzeba jednak pamiętać, że bez odpowiednich działań optymalizacyjnych sklep internetowy nigdy nie uzyska widoczności w wyszukiwarce, przez co zwiększanie sprzedaży nie będzie możliwe. Jak zatem powinno wyglądać pozycjonowanie SOTE?

Sprawdź: Pozycjonowanie usług finansowych

Pozycjonowanie SOTE – na czym polega?

Pozycjonowanie SOTE polega na budowaniu widoczności sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania Google. Proces ten opiera się na wykorzystywaniu różnorodnych technik optymalizacyjnych i narzędzi marketingowych, dzięki którym wzrasta użyteczność strony, a jej przekaz trafia do szerokiego grona odbiorców.

Mimo że pozycjonowanie SOTE w przypadku każdej marki będzie wyglądać nieco inaczej, skuteczna strategia optymalizacyjna powinna obejmować techniki z następujących obszarów:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO polega na tworzeniu wysokiej jakości treści zoptymalizowanych pod kątem odpowiednich słów kluczowych. Dzięki nim content dociera do właściwych odbiorców i skutecznie zachęca ich do zakupu.

Off-page SEO dotyczy z kolei działań promocyjnych poza obszarem strony internetowej, takich jak social media marketing czy link building.

Optymalizacja techniczna składa się natomiast z zabiegów mających na celu zwiększenie użyteczności strony internetowej oraz zbudowanie pozytywnych doświadczeń użytkowników.

Od czego zacząć pozycjonowanie sklepu SOTE?

Pozycjonowanie SOTE to dość wymagający i skomplikowany proces, którego skuteczność zależy nie tylko od rodzaju wykorzystanych technik optymalizacyjnych, ale też poziomu przygotowań przed ich wdrożeniem. Aby więc uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji, zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż, należy zacząć od przeprowadzenia szczegółowych badań rynku.

Pierwszym z nich powinna być kompleksowa analiza potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów. Warto też zidentyfikować ich zainteresowania oraz najważniejsze cechy demograficzne. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie opracować skuteczną strategię, a przy tym uniknąć błędów, które mogłyby zakłócić proces pozycjonowania.

W ramach przygotowań należy też przeprowadzić szczegółową analizę konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku branżowych rywali, a co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, ryzyko popełnienia ewentualnych błędów spadnie do absolutnego minimum. Koszty wdrożenia strategii ulegną też znacznemu zmniejszeniu.

Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie SOTE to przede wszystkim optymalizacja sklepu internetowego. Warto więc przeprowadzić kompleksowy audyt SEO, czyli analizę witryny pod kątem użyteczności. Takie badanie wskaże bowiem wszelkie niedociągnięcia oraz wyznaczy obszary wymagające szczególnej uwagi.

Audyt SEO nie jest jednak łatwym działaniem. Aby trafnie ocenić efekty analizy sklepu internetowego, warto skonsultować się z profesjonalną agencją SEO, dzięki której znacznie łatwiej będzie wdrożyć korzystne zmiany i zwiększyć wydajność serwisu.

Po takich przygotowaniach pozycjonowanie SOTE z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, a dany e-commerce zwiększy swój udział w internetowym rynku.

Sprawdź: Pozycjonowanie siłowni i klubów fitness

Skuteczne techniki SEO

Podczas pozycjonowania sklepu internetowego na SOTE należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj technik optymalizacyjnych. Nawet najlepiej przeprowadzone badania nie przyniosą bowiem pożądanych efektów, jeśli ich wyniki zostaną nieprawidłowo wykorzystane.

Jakie praktyki warto więc wdrożyć do planu działania, aby pozycjonowanie SOTE zapewniło marce wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania Google? Oto najważniejsze z nich:

 • optymalizacja treści pod kątem odpowiednich słów kluczowych,
 • link building,
 • optymalizacja czasu ładowania strony,
 • skuteczny content marketing,
 • dostosowanie projektu do urządzeń mobilnych,
 • optymalizacja meta danych,
 • opracowanie intuicyjnej nawigacji w serwisie,
 • dbałość o aspekty wizualne,
 • optymalizacja zdjęć i innych plików multimedialnych,
 • dbałość o czytelność treści,
 • optymalizacja struktury linków wewnętrznych.

Dzięki zastosowaniu wymienionych wyżej technik pozycjonowanie SOTE z pewnością będzie skuteczne. Warto jednak wybierać wyłącznie sprawdzone i uczciwe metody. Google szybko zidentyfikuje bowiem próby oszustwa, co może spowodować spadek widoczności w rankingu.

Pozycjonowanie SOTE – dlaczego warto?

Pozycjonowanie SOTE to świetny sposób na promowanie sklepów internetowych zarządzanych za pośrednictwem tej platformy. Umiejętnie opracowana strategia pozwala nie tylko zaoszczędzić wiele środków finansowych, ale też osiągnąć efekty, jakie trudno byłoby uzyskać za pomocą innych metod marketingowych. Jakie są najważniejsze zalety pozycjonowania SOTE?

 • Dynamiczny wzrost sprzedaży i wyższy współczynnik konwersji,
 • większy ruch w witrynie,
 • większe zaufanie do marki i świadczonych przez nią usług,
 • nieustanny rozwój biznesu na wielu obszarach online,
 • większa świadomość marki w Internecie.

Pozycjonowanie SOTE to świetny sposób na rozwijanie e-commerce. Niestety, jest dość czasochłonny, a wdrożenie większości czynności optymalizacyjnych wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności z zakresu SEO. Nic więc dziwnego, że właściciele sklepów internetowych coraz częściej decydują się na współpracę z profesjonalnymi agencjami SEO. Dzięki nim pozycjonowanie jest nie tylko łatwiejsze, ale też gwarantuje efekty niemożliwe do osiągnięcia poprzez samodzielne działanie.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 1

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Nadążać za Google’em, czyli przewodnik po aktualizacjach algorytmów
  Nadążać za Google’em, czyli przewodnik po aktualizacjach algorytmów
  Jak zrozumieć wyszukiwarkę internetową? Czym są algorytmy Google oraz dlaczego należy śledzić aktualizacje wprowadzane przez wyszukiwarki? Czytaj dalej.
  Filtr ręczny – czym jest i za co możemy go otrzymać?
  Filtr ręczny – czym jest i za co możemy go otrzymać?
  Google stawia coraz większe wymogi pozycjonującym strony internetowe. W jaki sposób algorytmy strzegą zasad wyszukiwarki i czego należy się spodziewać?
  Jak znaleźć się na szczycie lokalnych wyników wyszukiwania w Google?
  Jak znaleźć się na szczycie lokalnych wyników wyszukiwania w Google?
  Stosuj się do tych zaleceń, a z pewnością osiągniesz swój zamierzony cel.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę