DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej

8 min czytania
Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej
Kategoria Branże

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najlepszych sposobów promowania firmy w Internecie. Wysoka pozycja w wyszukiwarce Google korzystnie wpływa na świadomość marki w sieci, wpływając tym samym na przychody. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców z branży meblarskiej stawia na optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Jak powinien wyglądać ten proces i dlaczego warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy!

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie stron z branży meblarskiej?

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej to proces z zakresu marketingu internetowego polegający na zwiększaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google. Obejmuje wykorzystanie różnorodnych narzędzi reklamowych i technik optymalizacyjnych zwiększających komfort użytkowania serwisu oraz pozwalających zaprezentować jego treść szerszemu gronu odbiorców.

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej w przypadku każdej firmy wygląda nieco inaczej. Niemniej jednak proces ten powinien opierać się na trzech głównych filarach:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO polega na tworzeniu wysokiej jakości treści, które dzięki słowom kluczowym docierają do osób zainteresowanych usługami z branży meblarskiej.

Off-page SEO dotyczy z kolei działań promocyjnych podejmowanych poza obszarem strony internetowej. Zaliczamy do nich link building i social media marketing.

Praktyki z zakresu optymalizacji technicznej mają na celu zwiększenie użyteczności strony internetowej oraz ułatwienie robotom wyszukiwarki indeksowania jej zawartości.

Połączenie technik optymalizacyjnych ze wszystkich tych obszarów to najlepszy sposób na skuteczne pozycjonowanie stron z branży meblarskiej. Od czego jednak zacząć, aby uzyskać najlepsze efekty?

Sprawdź: W jaki sposób wycenić usługi SEO?

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej – od czego zacząć?

Aby pozycjonowanie stron z branży meblarskiej przyniosło najlepsze efekty, proces ten należy zacząć od przeprowadzenia kompleksowych badań rynku docelowego. Dzięki informacjom o warunkach w branży znacznie łatwiej będzie podjąć odpowiednie kroki i zrezygnować z praktyk nieprzynoszących oczekiwanych rezultatów.

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić analizę potrzeb docelowych odbiorców. Warto wówczas zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: preferencje, oczekiwania, potrzeby, problemy, wiek, płeć czy zawód potencjalnych klientów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dostosować działania promocyjne do ich wymagań, osiągając przy tym satysfakcjonujące rezultaty.

Następnie warto przeanalizować działania konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży meblarskiej oraz znając techniki, które nie przyniosły im oczekiwanych rezultatów, opracowanie skutecznego planu działania, przy uniknięciu wszelkich błędów, będzie dużo prostsze.

W ramach przygotowań do pozycjonowania stron internetowych należy też przeprowadzić kompleksowy audyt SEO. Jest to analiza strony pod kątem użyteczności, której zadaniem jest identyfikacja wszelkich błędów w witrynie oraz wskazanie obszarów niewyróżniających się docelową efektywnością. Warto wówczas wykorzystać profesjonalne narzędzia analityczne, takie jak Google Search Console, Google Analytics czy SEMrush.

Po zebraniu niezbędnych informacji o branży i rynku docelowym można przystąpić do wdrażania technik optymalizacyjnych. Na które z nich warto wówczas zwrócić szczególną uwagę?

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Skuteczne techniki optymalizacyjne

Mimo że pozycjonowanie stron z branży meblarskiej w przypadku każdej firmy będzie wyglądać nieco inaczej, istnieje kilka uniwersalnych technik, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Strategię optymalizacyjną warto oprzeć na wymienionych wcześniej filarach: on-page SEO, off-page SEO i optymalizacji technicznej. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystkie elementy wpływające na pozycjonowanie strony zostały kompleksowo zoptymalizowane, a konsumenci będą mogli cieszyć się funkcjonalną witryną. Jakie techniki warto wykorzystać, aby skutecznie zwiększyć widoczność strony z branży meblarskiej w wyszukiwarce Google?

Content marketing

Content marketing to jeden z najważniejszych aspektów pozycjonowania stron internetowych. Marketing online opiera się bowiem na tworzeniu wysokiej jakości treści, które, docierając do grona docelowych odbiorców, skutecznie zachęcają ich do odwiedzenia firmy i skorzystania z jej oferty.

Aby treść została zaprezentowana właściwym użytkownikom, należy zoptymalizować ją pod kątem popularnych na rynku docelowym słów kluczowych. Można je identyfikować na wiele sposobów, jednak specjaliści szczególnie polecają wykorzystanie profesjonalnych narzędzi analitycznych, takich jak: Google Search Console, Ahrefs, Google Analytics czy Keyword Tool. Wskażą one nie tylko skuteczne frazy kluczowe, ale też zaprezentują ważne statystyki związane z ich pozycjonowaniem, dzięki czemu opracowanie efektywnej strategii treści nie będzie żadnym problemem.

Po zidentyfikowaniu docelowych słów kluczowych można przejść do tworzenia treści. Realizując pozycjonowanie stron z branży meblarskiej, warto postawić na eksperckie artykuły, które zaprezentują użytkownikom jakość świadczonych usług. W ramach content marketingu warto tworzyć następujące formy:

 • newsletter,
 • poradniki i recenzje,
 • szkolenia,
 • treści wideo,
 • infografiki,
 • e-booki,
 • materiały do pobrania.

Link building

Linki zwrotne to kolejny, ważny czynnik z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Bezpośrednio wpływają one na autorytet domeny oraz ruch w witrynie. Ważne jest zatem, aby skupić się na sprawdzonych metodach link buildingu, pozyskując łącza ze stron o wysokiej wartości w branży. Jakie metody warto wówczas wykorzystać?

 • Blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce meblarskiej,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • influencer marketing,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych.

Realizując strategię link buildingu, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość pozyskiwanych łączy. Wszelkiego rodzaju próby oszustwa, takie jak kupowanie linków czy spamowanie łączami, nie tylko nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, ale też bardzo niekorzystnie wpływają na pozycjonowanie stron z branży meblarskiej.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to często pomijany aspekt SEO. Właściciele stron internetowych, koncentrując się na optymalizacji pod kątem właściwych słów kluczowych oraz pozyskiwaniu linków zwrotnych, nierzadko zapominają o budowaniu użyteczności swojej witryny.

Jako że funkcjonalność serwisu bezpośrednio wpływa na doświadczenia odbiorców, jest szczególnie istotna z punktu widzenia algorytmu wyszukiwarki. Warto więc kompleksowo zoptymalizować strukturę strony internetowej, aby zarówno użytkownicy, jak i roboty Google nie mieli problemów z dostępem do jej zasobów.

Oto kilka elementów, na które należy wówczas zwrócić szczególną uwagę:

 • metadane,
 • linki wewnętrzne,
 • nawigacja,
 • szybkość ładowania strony,
 • dostępność dla urządzeń mobilnych,
 • czytelność treści,
 • jakość plików multimedialnych.

Lokalne SEO

Lokalne SEO polega na optymalizacji zawartości strony pod kątem wyszukiwań lokalnych. Najważniejsze jest wówczas wykorzystanie lokalnych słów kluczowych. Podczas pozycjonowania stron z branży meblarskiej warto postawić na takie terminy, jak „meble miasto” lub „usługi meblarskie w miasto„.

W ramach pozycjonowania lokalnego warto też zoptymalizować wizytówkę Google. Umieszczając w niej najważniejsze informacje o firmie, takie jak: adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia czy recenzje, znacznie ułatwimy klientom kontakt z obsługą, zachęcając ich tym samym do skorzystania z oferty.

Dlaczego warto pozycjonować strony z branży meblarskiej?

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej to dość wymagający proces. Wielu przedsiębiorców zastanawia się więc, czy jego realizacja jest opłacalna. Trzeba wówczas pamiętać, że SEO jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania marki w Internecie. Co więcej, wdrożenie poszczególnych technik jest dość tanie, a mierzenie ich wydajności nie wymaga zbyt specjalistycznej wiedzy.

Powodem, dla którego coraz więcej właścicieli firm wybiera pozycjonowanie stron zamiast tradycyjnych środków reklamy, takich jak telewizja, radio czy prasa, jest duża rentowność tego procesu. Do najważniejszych korzyści umiejętnie wdrożonych technik optymalizacyjnych zaliczamy:

 • większą świadomość marki w sieci,
 • lepsze wyniki sprzedażowe i wyższy współczynnik konwersji,
 • większy ruch na stronie internetowej,
 • większe zaufanie do marki i świadczonych przez nią usług,
 • nieustanny rozwój biznesu zarówno w obszarze internetowym, jak i offline.
Sprawdź: Pozycjonowanie stron z ofertami pracy

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej – samodzielnie czy z agencją?

Jak widać, pozycjonowanie stron z branży meblarskiej jest dość trudne i czasochłonne. Często zdarza się więc, że przedsiębiorcy rezygnują z jego realizacji, wybierając inne metody promocji. Jest to poważny błąd, który znacznie ogranicza potencjał marketingowy danej firmy i blokuje jej rozwój w dłuższej perspektywie.

Zamiast porzucać działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych, warto skorzystać z pomocy doświadczonej agencji SEO. To zespół specjalistów, którzy dzięki szerokiej wiedzy w obszarze marketingu internetowego oraz dostępowi do specjalistycznych narzędzi optymalizacyjnych nie tylko opracują skuteczną strategię promocyjną, ale też przeprowadzą niezbędne badania, zidentyfikują opłacalne metody oraz zadbają o ich stałą wydajność.

Profesjonalne agencje SEO świadczą usługi marketingowe w niemal każdym obszarze związanym z pozycjonowaniem stron internetowych. Zaliczamy do nich:

 • pozycjonowanie stron i sklepów internetowych,
 • audyt SEO,
 • analizę konkurencji i badanie słów kluczowych,
 • optymalizację treści pod kątem właściwych fraz,
 • działania z zakresu Google Ads czy Facebook Ads,
 • pozycjonowanie lokalne,
 • bieżącą analizę efektywności podejmowanych działań.

Dzięki wsparciu ekspertów można osiągnąć znacznie więcej, niż działając w pojedynkę. Warto więc skonsultować się z wybraną agencją SEO, która poprawi pozycjonowanie stron z branży meblarskiej oraz zapewni marce spektakularne efekty w dłuższej perspektywie.

FAQ dotyczące pozycjonowania stron z branży meblarskiej

Jakie są zalety pozycjonowania stron z branży meblarskiej?

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej to świetny sposób na promowanie swojej marki w Internecie. Do najważniejszych zalet SEO zaliczamy: wzrost świadomości marki w sieci, lepsze wyniki sprzedażowe, większy ruch na stronie internetowej oraz nieustanny rozwój biznesu.

Od czego zacząć pozycjonowanie stron z branży meblarskiej?

Pozycjonowanie stron z branży meblarskiej warto zacząć od przeprowadzenia kompleksowych badań rynku docelowego. Wiedząc, czego oczekują potencjalni klienci oraz znając techniki, które sprawdziły się w przypadku konkurencyjnych marek, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania i uniknąć wszelkich błędów.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne w branży meblarskiej?

Pozycjonowanie lokalne w branży meblarskiej to dość wymagający i czasochłonny proces. Na pierwsze efekty działań SEO trzeba zwykle czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest takimi czynnikami, jak: konkurencyjność branży, trudność słów kluczowych, aktualny stan witryny czy pozycja w Google.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie portali informacyjnych
Pozycjonowanie portali informacyjnych
Coraz trudniej promować swoje treści w Internecie. Warto więc wiedzieć, jak powinno wyglądać skuteczne pozycjonowanie portali informacyjnych!
Pozycjonowanie branży edukacyjnej
Pozycjonowanie branży edukacyjnej
Pozycjonowanie firm z branży edukacyjnej to świetny sposób na promowanie usług w sieci. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, realizując ten proces!
Pozycjonowanie branży jubilerskiej
Pozycjonowanie branży jubilerskiej
Pozycjonowanie branży jubilerskiej to niełatwe zadanie. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby proces ten przyniósł satysfakcjonujące efekty!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie