SKUTECZNA AGENCJA SEO
E-COMMERCE 360

Czym jest pozycjonowanie zagraniczne?

W czasach ogólnej globalizacji granice między państwami oraz odległość stają się coraz łatwiejsze do pokonania. Szczególnie proste jest to, jeśli chodzi o internet. Domeny WWW dostępne są w każdym miejscu na całym świecie, co pozwala na prowadzenie międzynarodowego biznesu. Z tego względu coraz częstszą praktyką, w przypadku dużych firm, jest tworzenie stron internetowych w kilku wersjach językowych. Jednakże chęci i posiadanie strony po angielsku lub niemiecku to nie wszystko. Aby dotrzeć do zagranicznych klientów, warto zainwestować w pozycjonowanie stron za granicą. Dzięki działaniom SEO polskie firmy mogą rozwijać swoją działalność na rynki sąsiednich państwa oraz osiągać na nich zamierzone efekty dzięki lepszemu dotarciu do większej liczby potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie zagraniczne powinno być kompleksowe i bardzo dopracowane, aby przyniosło oczekiwane efekty.

Podstawową kwestią jest przeprowadzenie audytu SEO dopasowanego do różnych realiów państw, w których ma działać firma. Pozycjoner za pomocą Google Search Console oraz innych narzędzi do analizy SEO powinien sprawdzić indeksowanie stron, ich pozycję w wyszukiwarce, dopasowywanie się do urządzeń mobilnych, obecność duplikatów i pod wielu innymi kątami, aby uzyskać pełen obraz domeny. Wtedy należy przejść do optymalizacji strony pod kątem kodu oraz jej struktury, a także zapewnienie odpowiednich treści w języku polskim oraz w języku kraju, na który firma chce zacząć ekspansję. Należy zadbać o odpowiednie natężenie słów kluczowych w każdym z języków, które umożliwią skuteczne pozycjonowanie strony i podniesienie jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron - klucz do sukcesu firmy nie tylko w Polsce

Profesjonalne pozycjonowanie zagraniczne pozwoli Ci osiągnąć satysfakcjonującą pozycję w wynikach wyszukiwania w Anglii, Danii lub w innym kraju, w którym zdecydujesz się rozpocząć swoją działalność. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to zadanie dość skomplikowane i wymagające znajomości specjalistycznych narzędzi oraz ogromnej wiedzy z zakresu pozycjonowania i optymalizacji domen WWW. Aby pozycjonowanie zagraniczne przyniosło oczekiwane efekty, należy dokonać analizy strony zarówno pod kątem wyszukiwarki w Polsce, jak i w państwie, w którym firma chce rozpocząć sprzedaż swoich usług lub produktów. Dlatego też rozpoczynają np. pozycjonowanie UK lub w Danii należy koniecznie najpierw przeprowadzić audyt SEO strony pod tym kątem, aby mieć podstawy do zaplanowania skutecznej kampanii.

Chcąc poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania poza Polską, należy odpowiednio się do tego przygotować. Analiza SEO z wykorzystaniem takich narzędzi, jak na przykład Google Search Console, Ahrefs czy PageSpeed Insights oraz innych profesjonalnych programów, które pozwolą przeprowadzić profesjonalną optymalizację zagranicznej wersji strony. Bardzo ważną kwestią jest również określenie profilu i preferencji potencjalnego klienta. Na tej podstawie należy dobrać słowa kluczowe w taki sposób, aby pozycjonowanie za granicą było skuteczne i efektywne. Musi być również dopasowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań samej firmy. Kampanie powinny być przemyślane, frazy idealnie dopasowane do oferty, a wszelkie zmiany wprowadzane w strukturze strony powinny odpowiadać algorytmom wyszukiwarki.

Postaw na rozwój z pomocą specjalistów

Coraz więcej nowoczesnych firm polskich decyduje się na ekspansję na rynki zagraniczne. Trzeba jednak pamiętać, że osiągnięcie pozycji lidera w branży w Polsce nie musi się równać z wysoką pozycją w wynikach wyszukiwarek za granicą. Wchodząc na zupełnie nowy rynek i rozpoczynając działalność w obcym państwie, musisz konkurować z zupełnie innymi firmami niż w Polsce. Dlatego też pozycjonowanie za granicą wymaga wrócenia do podstaw i wykonania ponownej analizy branży i konkurencji oraz oceny potencjału wykorzystywanych fraz i rozwiązań SEO, a także optymalizacji strony pod nowe wymagania. Zadanie to nie jest łatwe i wymaga znajomości specyfikacji danego rynku. Aby mieć pewność, że obędzie się bez problemów, warto zdecydować się na usługi profesjonalistów z renomowanej agencji SEO.

Pozycjoner z doświadczeniem będzie wiedział, jak z bardzo niskiej pozycji początkowej wskoczyć wyżej w wynikach wyszukiwania. Przeprowadzi on analizę firmy oraz rynku i branży. Przyglądając się stronie, oceni czynniki one-site oraz off-site pod kątem działań na wybrany przez Ciebie rynek, np. Brytyjski lub w Danii. Na podstawie wyciągniętych informacji będzie gotów do przygotowania skutecznej kampanii, która na pewno przyczyni się do sukcesu Twojej firmy. Optymalizacja kodu i struktury, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, dobór odpowiednich fraz i optymalizacja tekstu na stronie – to tylko część z działań, jakie może wykonać dla firm z różnych branż profesjonalna agencja SEO.

Zaufaj najlepszym - zgłoś się do nas już teraz

Agencja SEO Grupa iCEA to profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje pozycjonowanie stron w Polsce i zagraniczne na naprawdę wysokim poziomie. Od ponad dekady zajmujemy się tą tematyką. Z początkowo niewielkiej firmy udało nam się rozrosnąć do naprawdę dużej agencji, w której zatrudniamy ponad 100 osób. Dokładamy wszelkich starań, aby podobny sukces przytrafił się przedsiębiorstwom, z którymi współpracujemy. Dla firm, które zdecydują się na pozycjonowanie za granicą, przygotowaliśmy specjalną ofertę, dopasowaną do potrzeb różnych rynków oraz do konkretnej branży. Marketing internetowy w naszym wydaniu to usługi na najwyższym poziomie oraz dopracowana, jedyna w swoim rodzaju oferta.

Jeśli interesuje Cię fachowe pozycjonowanie zagraniczne stron oraz sklepów internetowych, to już teraz skontaktuj się z naszym działem handlowym i poznaj naszą ofertę. Z nami pozycjonowanie za granicą będzie skuteczne i profesjonalne. Mamy do tego odpowiednie narzędzia, sprawdzonych profesjonalistów z branży SEO oraz ogromne zasoby wiedzy i doświadczenia. Zadbaj o sukces swojej strony internetowej razem z nami i wykorzystaj pozycjonowanie stron do osiągnięcia znacznie większego udziału na nowym rynku. Optymalizacja stron, słowa kluczowe oraz zmiany techniczne to klucz do wysokiej pozycji w wynikach organicznych za granicą.

Pozycjonowanie tylko z pomocą agencji SEO

Pamiętaj, że pozycjonowanie stron za granicą wymaga doświadczenia i znajomości tajników branży SEO na bardzo wysokim poziomie. O tyle, o ile pozycjonowanie lokalne czy pozycjonowanie na Polskę strony internetowej jest trudne i czasochłonne, tak trzeba się liczyć, że pozycjonowanie na rynki zagraniczne będzie jeszcze bardziej złożonym procesem. Podjęcie się tego tematu przez amatora może poskutkować nałożeniem filtrów na domenę co, zamiast poprawić pozycję strony w wyszukiwarce sprawi, że nie będzie ona w ogóle widoczna. Zdjęcie filtrów i skuteczne pozycjonowanie strony internetowej, która została źle oceniona przez boty, jest niezwykle trudne. Dlatego, zamiast ryzykować warto powierzyć strony internetowe oraz sklepy sprawdzonej agencji SEO, takiej jak Grupa iCEA. Dla nas zarówno pozycjonowanie w Polsce, jak i pozycjonowanie zagraniczne to chleb powszedni i mamy w tym temacie ogromne doświadczenie.