Google udostępnia nowe narzędzia – Mobile Scorecard & Impact Calculator

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

5 marca 2018

W poniedziałek, 26 lutego 2018 na Mobile World Congress w Barcelonie, Google zaprezentowało narzędzia Mobile Scorecard & Impact Calculator przedstawiające, jak duży wpływ na wyświetlanie strony ma mobilny page speed.

Pierwsze narzędzie pozwala na porównanie prędkości działania pojedynczej strony na tle konkurencji na urządzeniach mobilnych. Drugie narzędzie pozwala oszacować wpływ przyspieszenia działania strony na zwiększenie potencjalnych przychodów.

Google chce tym samym zachęcić właścicieli sklepów internetowych i serwisów internetowych do poprawienia oraz przyspieszenia działania tych serwisów na urządzeniach mobilnych. Oba narzędzia mają na celu zwizualizowanie specjalistom od marketingu, jak duży wpływ ma prędkość działania na urządzeniach mobilnych i pomóc w zwiększeniu udziału w wynikach wyszukiwań naturalnych.

Mobile Scorecard

Narzędzie Mobile Scorecard pobiera dane z Raportu zadowolenia użytkowników Chrome, aby porównać szybkość wielu witryn na urządzeniach mobilnych. Jest to ta sama baza, której używa narzędzie PageSpeed Insights od stycznia 2018 roku. Aktualnie narzędzie umożliwia monitorowanie prędkości działania stron w 12 krajach.

Według zaleceń Google aby strona była zaliczana jako użyteczna, czas ładowania powinien wynosić poniżej pięciu sekund na urządzeniach mobilnych średniej klasy z połączeniem 3G, a na na połączeniu 4G ten czas powinien wynosić maksymalnie 3 sekundy.

Impact Calculator

Impact Calculator pozwala na przedstawienie wielkości dochodu z konwersji, który jest tracony z powodu małej prędkości ładowania na urządzeniach mobilnych.

Kalkulator wpływu konwersji oparty jest na danych z raportu State of Online Retail Performance z kwietnia 2017 r., z których wynika, że każda sekunda opóźnienia ładowania strony w witrynie detalicznej może zaszkodzić konwersjom nawet o 20 procent.

Obydwa narzędzia dostępne są tutaj.

Źródło: https://searchengineland.com/google-releases-mobile-scorecard-impact-calculator-tools-illustrate-importance-mobile-page-speed-293021