Google wyjaśnia, jak działają fragmenty z odpowiedzią (polecane fragmenty) w wyszukiwarce

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

2 lutego 2018

Na pewno kiedyś już spotkaliście się z sytuacją, gdy podczas wyszukiwania w Google wyświetla się dłuższy fragment tekstu z podstrony – nazywamy to „polecanym fragmentem”.

Polecane fragmenty są to krótkie, wyróżnione fragmenty wyświetlane u góry strony wyników wyszukiwania Google, które pojawiają się w odpowiedzi na niektóre zapytania. Google wyjaśnia kiedy, gdzie i dlaczego udostępniane są polecane fragmenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Google informuje nas, że fragmenty opisów wyświetlane są wtedy, gdy Google uzna, że format ten pomoże użytkownikowi łatwiej odkryć to, czego właśnie szuka. Dzięki opisowi użytkownik nie będzie musiał wchodzić na daną stronę i czytać całego artykułu w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane pytanie. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które korzystają z urządzeń mobilnych. Fragmenty z odpowiedzią pojawiają się również w wyszukiwaniu głosowym, ponieważ coraz więcej osób wykonuje zapytania głosowe właśnie z poziomu urządzeń mobilnych.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *