Nowy indeks mobilny Google

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

22 listopada 2016

Jak można przeczytać na blogu Google:

“Although our search index will continue to be a single index of websites and apps, our algorithms will eventually primarily use the mobile version of a site’s content to rank pages from that site, to understand structured data, and to show snippets from those pages in our results.”

Jakie zmiany wprowadzi indeks mobilny?

Google wciąż będzie posiadać jeden indeks zawierający spis stron oraz aplikacji zindeksowanych przez wyszukiwarkę. Największą zmianą jest traktowanie zawartości mobilnej priorytetowo. Należy zwrócić szczególną uwagę czy dane strukturalne wersji mobilnej odczytywane są prawidłowo. Można to zweryfikować za pomocą narzędzia udostępnionego przez Google:

https://search.google.com/structured-data/testing-tool

Indeks mobilny jest kolejnym krokiem firmy Google na drodze do celu jakim jest sieć przyjazna urządzeniom mobilnym. Jak można przeczytać na blogu na dzień dzisiejszy większość użytkowników korzysta z wyszukiwarki z urządzeń mobilnych.

Prace nad algorytmem trwają

Jeżeli posiadasz stronę responsywną dopasowaną do wielu urządzeń nie musisz wykonywać dodatkowych działań związanych z optymalizacją dla indeksu mobilnego. Zmiany w algorytmie będą testowane przez najbliższe miesiące. Google zapowiedziało, że poinformuje nas na swoim blogu o postępie prac.

“We’ll continue to carefully experiment over the coming months on a small scale and we’ll ramp up this change when we’re confident that we have a great user experience.”

“W nadchodzących miesiącach będziemy ostrożnie eksperymentować i poinformujemy was o wszystkich zmianach kiedy będziemy mieli pewność, że uzyskaliśmy świetną wygodę użytkownika.”

Link do oryginalnego posta na blogu Google: https://webmasters.googleblog.com/2016/11/mobile-first-indexing.html

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *