Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie stron Joomla

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najlepszych sposobów promowania marki w sieci. Na ranking witryny wpływają różne czynniki, takie jak słowa kluczowe czy linki zwrotne. Wielu właścicieli firm zapomina jednak, że wybrany system zarządzania treścią również odgrywa istotną rolę w procesie optymalizacji stron WWW. W tym artykule omówimy zatem jeden z najpopularniejszych CMS, jakim jest Joomla. Dlaczego warto go wykorzystać i jak skutecznie pozycjonować witryny stworzone na tej platformie? Sprawdźmy!

Chcesz być pierwszy w Google?
Dowiedz się, jak to zrobić podczas bezpłatnej konsultacji z analitykiem SEO. Zostaw kontakt i umów się.

Czym jest Joomla?

Joomla to jeden z najchętniej wybieranych systemów zarządzania treścią. Wielu właścicieli stron internetowych sądzi jednak, że narzędzie to niczym nie różni się od innych platform CMS. Nic bardziej mylnego. Joomla jest niezwykle wydajnym oprogramowaniem, którego użytkowanie wymaga szerokiej wiedzy i bogatego doświadczenia z zakresu projektowania witryn. Trzeba bowiem pamiętać, że pełne wykorzystanie potencjału CMS Joomla oraz wprowadzanie wszelkich modyfikacji możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem ingerencji w kod źródłowy, co może sprawić problem wielu początkującym designerom. Dlaczego zatem platforma cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem?

Popularność tego systemu wynika z wielu korzyści, jakie gwarantują poszczególne funkcje oprogramowania i przydatne wtyczki. Jedną z nich jest bez wątpienia bezpłatny dostęp do pakietu OpenSource, który umożliwia użytkownikom dowolną modyfikację kodu. Co więcej, proces instalacji CMS Joomla przebiega szybko i bezproblemowo, a niezwykle szeroki wybór funkcji oraz wtyczek pozwala w dowolny sposób projektować strony i optymalizować ich zawartość.

Warto też wspomnieć, że Joomla ma szerokie grono doświadczonych użytkowników, którzy chętnie oferują pomoc na wielu forach internetowych. Zaawansowany panel administracyjny gwarantuje jednak intuicyjny wybór niezbędnych funkcji, dzięki którym projektowanie witryny z reguły nie sprawia żadnych problemów.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy CMS nie zapewni stronie spektakularnych wyników. Przedsiębiorcy coraz częściej stawiają więc na różnego rodzaju techniki marketingowe, chcąc zwiększyć konwersję i pozyskać nowych odbiorców. Jedną z takich metod jest pozycjonowanie.

Na czym polega pozycjonowanie Joomla?

Pozycjonowanie Joomla to złożony proces budowania widoczności strony bazującej na tym systemie w Internecie. Opiera się on na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi optymalizacyjnych i technik marketingowych, których celem jest zwiększenie użyteczności serwisu oraz dotarcie do wielu nowych odbiorców. Mimo że w przypadku każdej firmy pozycjonowanie stron będzie wyglądać nieco inaczej, niemal wszystkie strategie optymalizacyjne skupiają się na trzech obszarach:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacja techniczna.

On-page SEO to zestaw działań opierających się w głównej mierze na tworzeniu treści i optymalizacji strony pod kątem odpowiednich słów kluczowych. Dzięki temu przekaz marki dociera do osób, które są nim faktycznie zainteresowane, a witryna internetowa osiąga dobrą widoczność w wynikach wyszukiwania Google.

Off-page SEO dotyczy z kolei procesów marketingowych zachodzących poza obszarem strony internetowej. Do najważniejszych metod zaliczamy wówczas budowanie sieci linków zwrotnych z witryn o wysokim autorytecie w branży.

Optymalizacja techniczna ma natomiast na celu maksymalne udoskonalenie użyteczności strony głównej i każdej podstrony, aby odbiorcy nie mieli żadnych problemów z podejmowaniem zamierzonych działań, a wyszukiwarki mogły sprawnie indeksować zawartość serwisu.

Od czego zacząć pozycjonowanie stron Joomla?

Aby poprawić widoczność strony w wyszukiwarce Google, konieczne jest zastosowanie kilku skutecznych technik SEO Joomla. Opracowanie dobrej strategii marketingowej nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Należy bowiem dobrać właściwe słowa kluczowe i wykorzystać rozwiązania, które spotkają się z zainteresowaniem grupy docelowej. Przydatne okazać się więc może przeprowadzenie kilku kompleksowych badań.

Pierwszym z nich powinna być analiza potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów. Znając podstawowe wymagania docelowych odbiorców, znacznie łatwiej będzie zidentyfikować metody nawiązywania z nimi trwałych relacji. Warto wówczas ustalić, czym interesuje się rynek docelowy, w jakim wieku są jego przedstawiciele, czego szukają w sieci i jakie miejsca online najczęściej odwiedzają.

Ważna jest również analiza konkurencji. Pozwala określić, jakie techniki marketingowe sprawdzają się w danej branży, a jakie nie przynoszą pożądanych efektów. Dzięki temu znacznie łatwiej opracować skuteczny plan SEO, unikając przy tym błędów.

Podczas pozycjonowania stron Joomla należy też skoncentrować się na doświadczeniach odbiorców. Przed wdrożeniem jakiejkolwiek techniki SEO warto więc przeprowadzić dokładny audyt witryny, na podstawie którego wykryte zostaną wszelkie niedociągnięcia, a likwidacja ewentualnych błędów okaże się o wiele łatwiejsza.

Z tak szeroką bazą informacji na temat branży i rynku docelowego można zacząć budować widoczność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Jak powinna wyglądać optymalizacja Joomla? Sprawdźmy!

Skuteczne pozycjonowanie strony Joomla

Pozycjonowanie stron Joomla to dość skomplikowany proces. Stale rosnąca konkurencyjność branży marketingu internetowego, nierzadko wygórowane oczekiwania konsumentów oraz dynamiczny postęp technologiczny sprawiają, że optymalizacja strony nie jest wcale taka prosta.

Wykorzystując przystępne w obsłudze narzędzia Google oraz wdrażając sprawdzone techniki SEO, można jednak znacznie uskutecznić ten proces i sprawić, że przyniesie wiele długotrwałych efektów. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Słowa kluczowe

Optymalizując stronę Joomla, należy zwrócić szczególną uwagę na treść. Najważniejsze jest wówczas wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych, dzięki którym oferta trafi do osób, które jej faktycznie poszukują.

Skuteczne frazy zidentyfikować można na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest jednak skorzystanie z kilku sprawdzonych narzędzi SEO, takich jak Ahrefs, Google Search Console czy Keyword Tool. Wskażą one nie tylko popularne wśród docelowych odbiorców terminy, ale też zaprezentują ich konkurencyjność i inne, ważne statystyki. Dzięki nim, przeprowadzając optymalizację strony na CMS Joomla, z pewnością unikniemy problemów.

Link building

Linki zwrotne są bardzo ważnym czynnikiem rankingowym, który bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie stron, nawet tych najniższego rzędu. Algorytm Google dokładnie analizuje bowiem jakość wszystkich łączy, przypisując witrynie odpowiednie miejsce w wynikach wyszukiwania Google.

Optymalizując stronę opartą na CMS Joomla, trzeba pamiętać, że najważniejszym aspektem link buildingu jest jakość, a nie ilość pozyskiwanych łączy. Warto więc dokładnie zweryfikować wiarygodność każdego źródła oraz pozbyć się małowartościowych łączy ze swojej strony internetowej.

Gdzie jednak szukać skutecznych linków? Oto kilka sprawdzonych metod:

 • blogowanie gościnne;
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych;
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych;
 • aktywność w mediach społecznościowych;
 • influencer marketing;
 • sponsorowanie eventów.

Optymalizacja techniczna

Sprawdzone wtyczki, takie jak Easy Frontend SEO, umożliwiają łatwe wdrażanie wielu istotnych technik optymalizacyjnych na stronach opartych na CMS Joomla. Dzięki temu można sprawnie udoskonalić treść na danej podstronie, poprawiając przy tym doświadczenia potencjalnych klientów.

Jednym z najważniejszych aspektów każdej strony internetowej jest szybkość ładowania jej zawartości. Warto więc pozbyć się zbędnych treści, skompresować obrazy lub usprawnić projekt za pomocą modułu GZIP, aby maksymalnie przyspieszyć jej otwieranie.

Istotny jest również projekt zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Jako że większość współczesnych użytkowników wyszukuje informacje w sieci za ich pośrednictwem, każda witryna powinna być funkcjonalna zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i smartfonach czy tabletach.

Przeprowadzając optymalizację strony pod kątem technicznym, warto zadbać o wiele innych elementów. Oto najważniejsze z nich:

 • czytelność treści;
 • jakość obrazów i innych plików multimedialnych;
 • automatyczne generowanie treści niezbędnych użytkownikom podczas korzystania z serwisu;
 • odpowiednie title tagi i meta description;
 • przyjazne adresy URL;
 • intuicyjność nawigacji.

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Wdrażanie działań pod kątem pozycjonowania Twojej strony jest świetnym sposobem na rozwój biznesu online. Tworzenie treści odpowiadających na najczęściej zadawane pytania przez docelowych odbiorców, budowanie linków kanonicznych czy optymalizacja SEO korzystnie wpływają na widoczność witryny w wyszukiwarce Google, przekładając się tym samym na uzyskanie takich efektów, jak:

 • wyższy współczynnik klikalności;
 • większy ruch na stronie opartej na CMS Joomla;
 • stale rosnące zainteresowanie firmą i jej ofertą;
 • większa świadomość marki na wielu obszarach w Google;
 • wysoki zwrot z inwestycji w działania SEO Joomla;
 • wyższy współczynnik konwersji.

Odpowiednio zoptymalizowana strona Joomla stale generuje ruch i korzystnie wpływa na wizerunek marki w sieci. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli firm decyduje się na strategię marketingową opartą na działaniach SEO.

Pozycjonowanie strony Joomla – samodzielnie czy z agencją?

Pozycjonowanie Joomla to dość wymagający proces. Przeprowadzenie niezbędnych badań, wybór właściwych technik SEO oraz opracowanie skutecznej strategii to działania, które wykraczają poza umiejętności wielu przedsiębiorców. Z pomocą przychodzą jednak specjaliści.

Agencja SEO to zespół ekspertów, którzy kompleksowo zadbają o widoczność strony w Google, gwarantując tym samym dynamiczny rozwój biznesu w sieci i stały napływ nowych klientów. Dzięki wsparciu specjalistów SEO pozycjonowanie sklepu oraz każdej innej strony z pewnością przyniesie zamierzone efekty, a marka osiągnie sukces w swojej branży.

FAQ dotyczące pozycjonowania stron Joomla

Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu na Joomla?

Pozycjonowanie sklepu na Joomla to proces, którego koszty zależne są od aspektów, takich jak: konkurencyjność branży, rodzaj wykorzystywanych technik optymalizacyjnych, trudność słów kluczowych czy bieżący stan witryny. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy skonsultować się ze specjalistami SEO.

Czy długo trzeba czekać na rezultaty pozycjonowania na Joomla?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo trwa pozycjonowanie stron Joomla. Czas ten uwarunkowany jest bowiem konkurencyjnością branży, aktualną pozycją witryny w wyszukiwarce czy trudnością słów kluczowych. Na pierwsze efekty z reguły trzeba jednak czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Od czego zacząć pozycjonowanie na Joomla?

Pozycjonowanie stron Joomla warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań branży i rynku docelowego. Wiedząc, czego oczekują potencjalni klienci oraz znając skuteczne techniki, które sprawdziły się w przypadku innych marek w branży, znacznie łatwiej będzie opracować plan SEO i uniknąć niepożądanych błędów.

Jakie są korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego?

Pozycjonowanie stron internetowych może okazać się kluczem do sukcesu wielu przedsiębiorstw. Umiejętnie opracowany plan SEO gwarantuje bowiem efekty, takie jak: większa świadomość marki, lepsze wyniki sprzedażowe, dynamicznie rosnący ruch w witrynie oraz nieustanny rozwój firmy w Internecie.

Sprawdź również naszą ofertę na:
Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę