Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie Shopify

Pozycjonowanie sklepu internetowego to niełatwe zadanie. Przedsiębiorcy szukają więc innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym uzyskanie widoczności w wynikach wyszukiwania będzie choć nieco mniej skomplikowane. Wielu z nich zapomina wówczas o potencjale systemów do zarządzania treścią. Jednym z takich programów jest Shopify. Jak wygląda pozycjonowanie sklepu zarządzanego za pośrednictwem tej platformy i na co zwrócić uwagę, aby proces ten przyniósł najlepsze efekty? Podpowiadamy!

Chcesz być pierwszy w Google?
Dowiedz się, jak to zrobić podczas bezpłatnej konsultacji z analitykiem SEO. Zostaw kontakt i umów się.

Czym jest Shopify?

Platforma Shopify udostępniana jest użytkownikom w ramach usługi SaaS (Software as a Service), co oznacza, że przedsiębiorca nie ma pełnych praw do danej strony, a jedynie wynajmuje od usługodawcy przestrzeń, w której prowadzi swój biznes internetowy.

Shopify to oprogramowanie, które w branży e-commerce zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z wielu korzyści, jakie oferuje prawidłowe użytkowanie tej platformy. Najważniejszą z nich jest bez wątpienia niski koszt utrzymania sklepu internetowego zarządzanego za pomocą tego systemu.

Wymieniając zalety Shopify, nie można też zapomnieć o prostej strukturze, która umożliwia łatwe i skuteczne projektowanie witryny oraz wdrażanie nowych rozwiązań. Co więcej, programiści zapewniają całodobową opiekę techniczną, jak również integrację z polskimi systemami płatności, co znacznie ułatwia prowadzenie efektywnej strategii sprzedażowej.

Warto wspomnieć, że dzięki oprogramowaniu Shopify można łatwo promować ofertę w mediach społecznościowych, co jest szczególnie ważne w branży modowej czy lifestylowej.

Shopify pozwala ponadto bezproblemowo wprowadzać wszelkie zmiany oraz dodawać nowe funkcje, co wynika z przyjaznego użytkownikowi interfejsu i prostej w obsłudze struktury platformy.

Niestety, nie ma rzeczy idealnych. Istotną wadą Shopify, która może przyczynić się do wzrostu kosztów związanych z użytkowaniem tej platformy, jest dostępność oprogramowania wyłącznie w języku angielskim. Mimo że obsługa systemu wciąż jest dość intuicyjna, może sprawić nieco problemów, szczególnie ubogim w doświadczenia techniczne przedsiębiorcom.

Na czym polega pozycjonowanie Shopify?

Pozycjonowanie Shopify polega na wpływaniu na widoczność sklepu internetowego w wyszukiwarce Google. Obejmuje on szereg działań optymalizacyjnych i technik marketingowych mających na celu dostosowanie witryny do oczekiwań potencjalnych klientów oraz skuteczne wypromowanie jej zawartości na wielu obszarach w sieci.

Pozycjonowanie stało się jedną z najczęściej wykorzystywanych współcześnie technik marketingowych. Wynika to z szeregu korzyści, jakie gwarantuje umiejętnie prowadzone SEO sklepu online. Trzeba jednak pamiętać, że spektakularne wyniki osiągną wyłącznie te marki, które wdrożą działania optymalizacyjne z trzech następujących obszarów:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO polega na budowaniu świadomości marki w sieci za pośrednictwem zoptymalizowanej pod kątem właściwych słów kluczowych treści. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich fraz przekaz dociera bowiem do docelowych odbiorców, a marka lepiej pozycjonuje się w Google.

Off-page SEO dotyczy z kolei działań promocyjnych poza obszarem sklepu online, w których największą rolę odgrywa proces link buildingu. Łącza z witryn o wysokim autorytecie w branży nie tylko poprawiają pozycję strony w wyszukiwarce Google, ale też przyciągają wielu zainteresowanych zakupem konsumentów.

Optymalizacją sklepu pod kątem technicznym nazywamy natomiast zestaw działań mających na celu dostosowanie serwisu do potrzeb i oczekiwań klientów. W ramach tego procesu ważne jest też, aby zadbać o poprawność witryny pod kątem indeksowania, gdyż ma to bezpośredni wpływ na jej pozycję w Google.

Mimo że pozycjonowanie sklepu Shopify w przypadku każdej firmy będzie wyglądało nieco inaczej, zawsze trzeba pamiętać o holistycznym podejściu do SEO i zastosowaniu technik optymalizacji treści pod kątem wszystkich wymienionych wyżej aspektów.

Dlaczego warto pozycjonować sklep Shopify?

Pozycjonowanie sklepu Shopify pozwala marce pozyskać wielu nowych klientów i znacznie zwiększyć sprzedaż. Nic więc dziwnego, że współcześni przedsiębiorcy korzystający z tej platformy coraz częściej stawiają na kompleksowe działania SEO.

Poza licznymi zaletami platformy Shopify pozycjonowanie sklepów internetowych opartych na tym programowaniu wiąże się z licznymi korzyściami gwarantującymi marce dynamiczny rozwój w Internecie. Są to:

 • lepsza widoczność na liście wyników wyszukiwania,
 • zwiększenie ruchu w sklepie internetowym,
 • dynamiczny wzrost sprzedaży,
 • większa świadomość marki w sieci,
 • większy autorytet firmy w branży,
 • wysoki zwrot z inwestycji.

Trzeba jednak zaznaczyć, że najważniejszą zaletą pozycjonowania sklepów internetowych na platformie Shopify jest nieustanny rozwój biznesu na wielu płaszczyznach. Dzięki kompatybilności z mediami społecznościowymi oraz szerokiej funkcjonalności oprogramowania można przedstawiać ofertę nowym odbiorcom, znacznie zwiększając przy tym szansę na faktyczną sprzedaż.

Warto jednak wspomnieć, że efekty pozycjonowania uwarunkowane są nie tylko rodzajem wykorzystywanych technik SEO, ale też profesjonalizmem i kompleksowością działań. Optymalizując sklep na Shopify samodzielnie, trudno uzyskać spektakularne wyniki. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji SEO, która o pozycjonowaniu sklepu na Shopify wie niemal wszystko.

Pozycjonowanie sklepu na Shopify – od czego zacząć?

Pozycjonowanie Shopify to bardzo odpowiedzialne zadanie. Aby uniknąć błędów i maksymalnie wykorzystać potencjał marketingowy danej marki, należy odpowiednio przygotować się do działań optymalizacyjnych.

Wiedząc, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu na Shopify, przedsiębiorcy starają się uzyskać maksymalnie wysoki zwrot z inwestycji przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Jednym z najlepszych sposobów okazuje się wówczas opracowanie kompleksowego planu działania, który zagwarantuje pełną skuteczność pozycjonowania Twojego sklepu Shopify oraz znacznie zmniejszy koszt jego realizacji.

Pierwszym krokiem każdej strategii marketingowej online powinno być przeprowadzenie dokładnej analizy rynku docelowego. Warto wówczas zgromadzić informacje, takie jak: preferencje, oczekiwania, potrzeby, zainteresowania, płeć, wiek czy cele konsumentów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wdrożyć działania SEO, które skutecznie zachęcą ich do odwiedzenia strony i skorzystania z jej oferty.

Kolejnym etapem jest analiza konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku branżowych rywali, a co nie przyniosło pożądanych efektów, opracowanie efektywnego planu działania będzie o wiele łatwiejsze, a ryzyko popełniania wszelkich błędów spadnie do absolutnego minimum.

W trakcie badań warto też zwrócić szczególną uwagę na wydajność strony internetowej. Kluczowe jest wówczas przeprowadzenie kompleksowego audytu SEO, który wskaże wszelkie błędy w witrynie oraz pozwoli skupić się na mało skutecznych dotychczas obszarach.

Mając już tak szeroki zbiór szczegółowych informacji na temat branży i rynku docelowego, można przystąpić do optymalizacji sklepu online. Jak powinien wyglądać ten proces, aby popularność Twojego sklepu na Shopify znacznie wzrosła?

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

Sklepy internetowe korzystające z zaawansowanych systemów CMS, do których zaliczamy platformę Shopify, są nieco łatwiejsze w optymalizacji. Wynika to w głównej mierze z szeregu przydatnych funkcjonalności, jakie oferuje swoim użytkownikom oprogramowanie Shopify. Możemy zaliczyć do nich między innymi narzędzie SEO Content Blocks czy rozbudowany panel administracyjny.

Niemniej jednak pozycjonowanie sklepu Shopify powinno uwzględniać kilka kluczowych technik optymalizacyjnych, które sprawdzą się w przypadku niemal każdej firmy z branży e-commerce. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Content marketing

Podstawą strategii marketingowej sklepów Shopify jest skuteczny content marketing. Publikacja wysokiej jakości treści na różnych obszarach w sieci rozszerza bowiem świadomość marki oraz sprawia, że ruch w serwisie znacznie wzrasta.

Najważniejszym aspektem content marketingu są odpowiednie słowa kluczowe. Można je zidentyfikować na wiele sposobów, jednak najlepszym okazuje się wykorzystanie sprawdzonych narzędzi, takich jak Ahrefs, Google Search Console czy Keyword Tool. Nie tylko zaprezentują one frazy kluczowe popularne wśród grupy docelowej, ale też przedstawią ważne dane analityczne związane z ich pozycjonowaniem. Opracowanie skutecznej strategii treści będzie wówczas o wiele łatwiejsze, a przekaz trafi do osób faktycznie nim zainteresowanych.

Branża e-commerce jest bardzo konkurencyjna. Realizując strategię content marketingu, warto więc zwrócić szczególną uwagę na frazy kluczowe long tail, które, choć nieco mniej popularne, wciąż mogą bardzo korzystnie wpływać na pozycjonowanie sklepu Shopify.

Mając już właściwe słowa kluczowe, można przystąpić do tworzenia wartościowych treści. W przypadku sklepów Shopify najlepiej sprawdzą się następujące formy contentu:

 • newsletter,
 • case study,
 • recenzje,
 • poradniki,
 • eksperckie wpisy blogowe,
 • treści wideo,
 • infografiki.

Link building

Pozycjonując witrynę e-commerce, nie można zapominać o skutecznym link buildingu. Sieć wysokiej jakości linków zwrotnych korzystnie wpływa na autorytet domeny oraz buduje ruch w sklepie Shopify, co bezpośrednio przekłada się na wyniki sprzedażowe.

Podczas realizacji strategii link buildingu trzeba jednak pamiętać, że najważniejszym aspektem profilu jest jakość pozyskiwanych łączy, a nie ich ilość. Nawet najbardziej rozbudowana sieć nie przyniesie satysfakcjonujących efektów, jeśli Google uzna ją za spam.

Warto więc skupić się na kilku sprawdzonych metodach budowania linków zwrotnych, dzięki którym świadomość marki w Internecie znacznie wzrośnie. Są to:

 • blogowanie gościnne,
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
 • sponsorowanie eventów,
 • influencer marketing.

Trzeba jednak pamiętać, że najlepszą techniką budowania linków jest naturalne pozyskiwanie łączy. Polega na tworzeniu oryginalnych treści, które zachęcają innych twórców do linkowania. Skutkuje to świetnymi wynikami konwersji oraz poprawą pozycjonowania sklepów Shopify. Warto więc zwrócić na tę metodę szczególną uwagę.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to, obok słów kluczowych i linków zwrotnych, fundamentalny składnik strategii SEO. Wydajne, profesjonalnie skomponowane strony produktowe budują bowiem autorytet marki, zwiększając przy tym zaufanie do jej usług.

W prowadzeniu e-commerce bardzo ważna jest dbałość o doświadczenia odbiorców. Usatysfakcjonowani obsługą użytkownicy znacznie częściej decydują się na zakup i konwersję, dzięki czemu wyniki sklepu Shopify osiągają pożądany poziom.

Jednym z najważniejszych aspektów optymalizacji technicznej jest poprawa szybkości ładowania sklepu Shopify. Czynnik ten bezpośrednio wpływa na decyzje zakupowe klientów, a także pozwala maksymalnie zmniejszyć współczynnik odrzuceń. Jak jednak przyspieszyć witrynę? Wystarczy pozbyć się zbędnych treści, skompresować obrazy lub zmienić usługi hostingu.

Kolejnym aspektem z zakresu optymalizacji technicznej jest dostępność serwisu na urządzeniach mobilnych. Jako że większość współczesnych konsumentów, bo aż 76%, dokonuje zakupów online za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych, każda witryna e-commerce powinna być kompleksowo zoptymalizowana pod ich kątem. Należy wówczas zwrócić szczególną uwagę na: responsywność projektu, czytelność treści, kolorystykę, układ zawartości oraz funkcjonalność przycisków call to action.

Trzeba jednak zaznaczyć, że optymalizacja mobilna i poprawa szybkości ładowania to tylko niewielki ułamek technicznego SEO. Oto kilka innych praktyk, jakie należy wdrożyć, aby pozycjonowanie Shopify przyniosło spektakularne efekty:

 • optymalizacja metadanych na stronach produktowych,
 • stworzenie przyjaznych adresów URL,
 • optymalizacja opisów produktów,
 • usprawnienie nawigacji,
 • optymalizacja zdjęć,
 • optymalizacja indeksowania uwzględniająca mapę strony.

Social media marketing

Facebook, Instagram, YouTube czy TikTok to serwisy, w których drzemie niemal nieograniczony potencjał marketingowy. Sklep na Shopify promowany za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych szybko zyskuje popularność wśród konsumentów z różnych środowisk, dzięki czemu sprzedaż znacznie wzrasta.

Aby w pełni wykorzystać moc social mediów, należy zidentyfikować serwisy, z których potencjalni klienci korzystają najczęściej oraz rozpocząć aktywną kampanię reklamową z ich udziałem. Promując sklep na Shopify za pośrednictwem mediów społecznościowych, warto ponadto skupić się na kilku szczególnie pożądanych formatach, takich jak:

 • infografiki,
 • memy,
 • wartościowe obrazy,
 • treści wideo,
 • recenzje,
 • poradniki.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Pozycjonowanie sklepu Shopify to dość wymagający proces, który dla wielu współczesnych przedsiębiorców może okazać się nie lada wyzwaniem. Aby ustabilizować pozycję swojej marki w branży e-commerce, nie wystarczy wdrożyć kilku uniwersalnych technik optymalizacyjnych. Kluczem do uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarce jest kompleksowa strategia optymalizacyjna, która obejmuje wszelkie płaszczyzny działalności danej marki online.

Przeprowadzenie szczegółowych badań, analiza rynku docelowego, wybór odpowiednich słów kluczowych, wdrożenie właściwych technik oraz bieżąca kontrola wydajności sklepu na Shopify to tylko kilka wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się właściciele e-commerce. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydują się na wsparcie profesjonalnych agencji SEO, dzięki którym pozycjonowanie sklepu internetowego przebiega sprawnie i skutecznie.

Trudność promowania marki w branży e-commerce polega też na tym, że algorytmy wyszukiwarki nieustannie się zmieniają, a konsumenci mają coraz większe oczekiwania względem obsługi internetowej. Sprostanie tak dużym wymaganiom staje się wówczas problematyczne nawet dla twórców doświadczonych w marketingu internetowym.

Pozycjonowanie Shopify – samodzielnie czy z agencją?

Jako że wiele wskaźników, na podstawie których Google szereguje wyniki wyszukiwania, nie jest nam do końca znanych, samodzielne pozycjonowanie sklepów Shopify jest dość trudnym, a czasami nawet nieskutecznym działaniem. Aby uniknąć problemów z optymalizacją stron internetowych, warto skorzystać z pomocy specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie SEO.

Agencja SEO to zespół ekspertów, dzięki którym pozycjonowanie sklepu Shopify przyniesie znacznie lepsze efekty. Trzeba bowiem pamiętać, że chociaż samodzielna optymalizacja zapewni pewne korzyści, nigdy nie zagwarantuje rezultatów, jakie oferują profesjonalni pozycjonerzy.

Warto więc skonsultować się ze specjalistami SEO i omówić szczegóły strategii, dzięki której obroty sklepu Shopify znacznie wzrosną, a marka osiągnie sukces w branży e-commerce.

FAQ dotyczące pozycjonowania sklepu Shopify

Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu na Shopify?

Pozycjonowanie sklepu na Shopify to proces, którego koszty uwarunkowane są wieloma czynnikami. Wpływa na to między innymi konkurencyjność branży czy rodzaj wykorzystywanych technik SEO. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy więc skonsultować się z profesjonalną agencją SEO.

Czy długo trzeba czekać na rezultaty pozycjonowania na Shopify?

Pozycjonowanie sklepu internetowego na Shopify to dość czasochłonny proces. Realizacja podstawowych założeń SEO wymaga ponadto niemałego zaangażowania, a pierwsze efekty działań optymalizacyjnych widoczne są z reguły po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach.

Od czego zacząć pozycjonowanie na Shopify?

Pozycjonowanie na Shopify warto zacząć od przeprowadzenia kompleksowych badań branży i rynku docelowego. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku branżowych rywali oraz znając podstawowe potrzeby potencjalnych klientów, opracowanie skutecznej strategii będzie o wiele łatwiejsze.

Jakie są korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepu internetowego to jeden z najlepszych sposobów promocji marki w branży e-commerce. Wśród najważniejszych zalet SEO wyróżniamy: dynamiczny wzrost sprzedaży, większą świadomość oferty online, dynamiczny wzrost ruchu na stronie oraz nieustanny rozwój firmy.

Sprawdź również naszą ofertę na:
Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę