Google Analytics

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

2 lutego 2018

Google Analytics to darmowe narzędzie udostępniane przez Google, które pozwala na zapoznanie się ze szczegółowymi statystykami naszej strony.

Aby korzystać z Google Analytics wymagane jest posiadanie konta w serwisie Google. Instalacja dodatku polega na dodaniu fragmentu kodu javascript do każdej strony swojego serwisu.

W GA możemy znaleźć m.in. takie informacje, jak: w jakich godzinach i dniach nasza strona jest najczęściej odwiedzana, z jakiego źródła pozyskujemy ruch, ilu użytkowników aktualnie przegląda naszą stronę, z jakiego regionu pochodzą, jakie strony odwiedzają, z jakich urządzeń korzystają itp. Dzięki dostępowi do takich informacji możemy wyciągnąć odpowiednie wnioski i spróbować poprawić np. liczbę odwiedzin naszej strony i zastanowić się, jak „zatrzymać” użytkowników naszej www na dłużej.