Trust Flow / Domain Rating

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

28 kwietnia 2020

Wyrażona punktowa, mierzona w skali od 0 do 100, wartość określająca autorytet domeny na podstawie ilości i jakości linków kierujących do danej domeny. Trust Flow jest pojęciem używanym przez MajesticSEO, z kolei Ahrefs operuje pojęciem Domain Rating – oba pojęcia odnoszą się do tego samego zagadnienia, jednak obliczane są wg innego algorytmu. Zostały wprowadzone po to, by w prosty, matematyczny i logiczny sposób określić siłę domeny (wypadkowa).

Uwaga! TF jako TF, czy DR jako DR, nie są czynnikiem rankingowym! Google zwraca uwagę na linki przychodzące, jednak ocenia je wg swojego własnego algorytmu, który w jakimś stopniu jest pewnie podobny do algorytmu używanego przez MajesticSEO czy Ahrefs, ale nie jest to dokładnie ten sam algorytm, stąd też ww. czynniki nie mają znaczenia przy ustalaniu rankingów. Pozwalają one na ocenę “jakości” domeny i często wysokie współczynniki TF czy DR korelują z dobrymi wynikami w serpach, jednak nie możemy traktować ich jako jedynego wyznacznika.