DARMOWY AUDYT SEO

Problemy wynikające z posiadania niskiej jakości treści

5 min czytania
Problemy wynikające z posiadania niskiej jakości treści
Kategoria Content

Mimo tak prężnego rozwoju branży SEO wielu twórców wciąż uważa, że sukces wynika z ilości treści na stronach internetowych. Oczywiście jest to istotnym czynnikiem, jednak najważniejszą cechą skutecznego contentu jest jakość publikacji. Nawet największa baza treści nie będzie się równać z kilkoma wartościowymi artykułami, które mogą wznieść witrynę na sam szczyt SERP.

Spis treści:

Znaczenie treści w content marketingu

Celem każdego właściciela strony internetowej powinno być dostarczenie odbiorcom dokładnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Publikowanie przydatnych, interesujących informacji nie tylko zwiększa ruch w witrynie, ale też pokazuje wyszukiwarkom, że zasługuje ona na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania. Jeśli zadbasz o jakość swoich publikacji, użytkownicy z chęcią będą je udostępniać, dzięki czemu popularność Twojej marki w sieci znacznie wzrośnie.

Głównym celem skutecznego content marketingu jest angażowanie odbiorców i skłanianie ich do podejmowania określonych działań, co skutkuje lepszymi wynikami witryny i poszerzaniem świadomości marki.

Jak widać, jakość treści jest najważniejsza i zawsze powinna stanowić priorytet każdego twórcy.

Sprawdź: “Content is King”. Jak zacząć pisać bloga?

Konsekwencje wynikające z posiadania niskiej jakości treści

Niskiej jakości treści, które nie niosą żadnej wartości czy przesłania edukacyjnego, mogą sprawić, że zaufanie do Twojej marki drastycznie spadnie. Pamiętaj, że użytkownicy biorą pod uwagę Twoje zaangażowanie w prowadzenie kampanii content marketingowej. Jeśli więc uznają, że zbagatelizowałeś ich potrzeby, z pewnością zrezygnują z interakcji z Twoją witryną. Brak dbałości o wartościowe publikacje może bowiem sprawiać wrażenie, że standardy te obejmują także świadczone przez Ciebie usługi. Posiadanie niskiej jakości treści może więc prowadzić nie tylko do utraty odbiorców, ale też rzeczywistych spadków wyników sprzedażowych, czego z pewnością wolałbyś uniknąć.

Zwróć też uwagę na strategię słów kluczowych, gdyż to właśnie one warunkują wyświetlanie się w rankingu SERP. Jeśli więc zależy Ci na budowaniu swojej obecności w sieci, zadbaj o spójność tematu treści z wykorzystywanymi frazami, co pozytywnie wpłynie na wrażenia użytkowników i poprawi pozycjonowanie witryny. Pamiętaj też, że użycie niewłaściwych słów kluczowym może i zapewni Ci ruch na stronie internetowej, ale nie przyniesie ekonomicznych efektów. Zwiększy współczynnik odrzuceń, przez co stracisz uznanie wyszukiwarek.

Weź również pod uwagę fakt, że Google doskonale radzi sobie z ocenianiem wartości treści, dlatego nie będzie miał żadnych problemów z identyfikacją niskiej jakości contentu. Jednym z najważniejszych czynników rankingowych jest właśnie współczynnik odrzuceń, którego wzrost powoduje między innymi użycie niewłaściwych słów kluczowych czy publikowanie mało angażujących treści. Jeśli więc nie zadbasz o te elementy, możesz pożegnać się z wysoką pozycją w SERP.

Wysokiej jakości treści cechuje edukacyjność i uwzględnienie oczekiwań i preferencji użytkowników. Jeśli odbiorcy uznają, że celem Twoich artykułów jest wyłącznie nakłonienie ich do podjęcia określonych działań, szybko opuszczą witrynę, co spowoduje spadek w rankingu wyszukiwarki. Pamiętaj więc, aby jako priorytet postawić sobie potrzeby klientów, dzięki czemu zdobędziesz ich zaufanie i poprawisz współczynnik konwersji.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Typowe błędy w content marketingu

Stawianie na ilość, nie jakość

Pamiętaj, że lepiej mieć 10 stron z wysokiej jakości zawartością, niż 200 wypełnionych mało wartościową treścią. Nie tylko poprawisz w ten sposób pozycjonowanie witryny, ale też zyskasz zaufanie odbiorców.

Nieuwzględnianie potrzeb odbiorców

Przed podjęciem jakichkolwiek działań musisz dokładnie ustalić potrzeby i preferencje grupy docelowych odbiorców, dzięki czemu stworzysz treści, które rzeczywiście będą chcieli przeczytać.

Kopiowanie treści

Powielanie skutecznych treści konkurencyjnych marek może zrujnować wszystkie Twoje dotychczasowe osiągnięcia. Pamiętaj, że to, co przynosi korzyści innej witrynie, u Ciebie może się zupełnie nie sprawdzić, nie wspominając już o karach, jakie Google nakłada na strony duplikujące zawartość.

Sprawdź: Jakie cechy ma wysokiej jakości zawartość stron internetowych?

Z czego wynika posiadanie niskiej jakości treści?

Niezrozumienie publiczności

Częstym błędem popełnianym przez właścicieli witryn jest brak zainteresowania grupą docelowych odbiorców. Aby stworzyć wysokiej jakości treści, musisz dowiedzieć się, czego potrzebują Twoi klienci, czym się interesują, jak spędzają wolny czas i czego oczekują od Twojej marki. Dzięki tej wiedzy nie tylko stworzysz angażujące treści, ale też zidentyfikujesz miejsca, w których ich publikacja przyniesie najlepsze efekty.

Brak umiejętności

Nie każdy ma dar pisania i nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się, gdy Twoja twórczość nie przynosi pożądanych efektów, a Ty nie wyciągasz wniosków i kontynuujesz swoją strategię. Brak skuteczności content marketingu może doprowadzić do nieodwracalnych szkód, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty. Rozważ więc zatrudnienie profesjonalnego copywritera. Wesprze Twoje działania i zajmie się tworzeniem angażujących treści, które poprawią wyniki osiągane przez markę.

Podsumowanie

Wysokiej jakości treści to podstawa każdej strategii content marketingu. Jeśli więc chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał swojej marki, zastosuj wyżej wymienione wskazówki, przeprowadź dokładne badania, stwórz atrakcyjną zawartość lub skorzystaj z pomocy specjalisty, a z pewnością osiągniesz sukces! Pamiętaj, że odbiorcy są najważniejsi i to właśnie ich potrzeby powinny być uwzględnione podczas publikowania artykułów. Nie czekaj – zoptymalizuj swoją strategię content marketingu już dziś!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?
Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?
Czym charakteryzuje się treść wysokiej jakości? Jak naprawić starą i aktualną zawartość? Odpowiedzi poznasz w naszym artykule. Czytaj dalej!
Content Marketing – jaką rolę odgrywa w e-commerce?
Content Marketing – jaką rolę odgrywa w e-commerce?
Content is king. Dowiedz się jak ważny w e-commerce jest content marketing.
Podstawy pozycjonowania – od czego zacząć, by uzyskać najlepsze efekty? Etap I: dobór fraz kluczowych i planowanie treści
Podstawy pozycjonowania – od czego zacząć, by uzyskać najlepsze efekty? Etap I: dobór fraz kluczowych i planowanie treści
Podstawy SEO są niezbędne, jeśli chcesz być widoczny w sieci. Dziś podpowiadamy, jak tworzyć dobre treści i w jaki sposób zdefiniować słowa kluczowe, by klienci trafili właśnie do Ciebie.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę