DARMOWY AUDYT SEO

Proste techniki SEO, które musisz znać

5 min czytania
Proste techniki SEO, które musisz znać
Kategoria Pozycjonowanie

Chciałbyś skierować bezpośredni ruch z wyników wyszukiwania na Twoją stronę internetową? Niestety uzyskanie wysokiej liczby odwiedzin w witrynie to trudna walka z konkurencją. Będziesz musiał zastosować pewne techniki SEO, które sprawią, że znajdziesz się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i wyprzedzisz swoich branżowych rywali.

Niestety techniki SEO szybko ulegają zmianie, dlatego musisz być na bieżąco z nowościami w Google, aby stać się bardziej efektywnym w swoich działaniach. Poniżej przedstawiliśmy kilka działań SEO, które z pewnością przydadzą Ci się w przyszłości!

Spis treści:

Stosuj właściwe słowa kluczowe

Słowa kluczowe to główny sposób na uzyskanie większego ruchu w Twojej witrynie. Jeśli chcesz pojawiać się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania, powinieneś upewnić się, że wiesz, jakich słów kluczowych używać. Właściwe dobranie słów kluczowych jest integralną częścią SEO. Dzięki temu wyszukiwarki wiedzą, na jakie frazy pozycjonować Twoją witrynę.

Decydując, jakich słów kluczowych będziesz używać w swoich treściach, musisz zadbać przede wszystkim o to, by były one trafne i pasowały do Twojej strony. Wybierz te frazy, które aktualnie wyszukują użytkownicy. Przeprowadź odpowiednie badania, które pokażą Ci, jakie słowa kluczowe najlepiej sprawdzą się w Twojej witrynie.

Pamiętaj jednak, że upychanie słów kluczowych na siłę nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może spowodować trwałe usunięcie witryny. Uważaj, ile razy używasz danej frazy. Zbyt częste ich powtarzanie może zniechęcić również czytelników, ponieważ Twoje treści mogą przez to nie wyglądać naturalnie.

Sprawdź: Pozycjonowanie branży obuwniczej

Skup się na tytułach i opisach meta

Wyniki wyszukiwania zawierające opisy meta wraz z odpowiednim umieszczeniem słów kluczowych mają większe szanse na uzyskanie większego ruchu na stronie.

Kiedy tworzysz meta opis, upewnij się, że używasz fraz, które będą odwoływały się do Twojej grupy docelowej. Słowa kluczowe w opisie meta są niezwykle ważne, dlatego powinieneś przemyśleć, jak skonstruujesz swój opis, zanim postanowisz go opublikować. Natomiast tytuł meta przyciąga ludzi do witryny, uważaj więc na to, jakie słowa w nim umieścisz.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Spraw, aby inni chcieli udostępniać Twoje treści

Bardzo ważnym, ale często zaniedbanym sposobem na uzyskanie większej liczby organicznych wejść na stronę jest atrakcyjność treści. Powinieneś sprawić, że użytkownicy będą chcieli sami z siebie rozpowszechniać Twoje treści.

Jednym ze sposobów na tworzenie wartościowych treści jest umieszczanie w tekście cytatów, które przyciągną uwagę odbiorców i skłonią ich do refleksji. Ludzie uwielbiają udostępniać treści, z którymi się utożsamiają i które po prostu ich interesują. Staraj się więc pisać w sposób angażujący. Twoje treści powinny być odpowiedzią na problemy odbiorców, dzięki temu będą oni chcieli się dzielić Twoją stroną z innymi.

Sprawdź: Co oznacza pozycjonowanie szerokie?

Stosuj linki wewnętrzne oraz zewnętrzne

Istnieją dwie metody linkowania, tzn. linki wewnętrzne na stronie oraz zewnętrzne, czyli poza stroną. Linki wewnętrzne prowadzą odbiorców do innych stron w Twojej witrynie, podczas gdy linki zwrotne kierują do innych witryn znajdujących się poza Twoją własną. Tworząc linki do innych stron, powinieneś używać odpowiednich słów kluczowych.

Kiedy będziesz budować sieć linków, musisz mieć na uwadzę, że ważniejsze jest, aby umieścić link do jednej wiarygodnej witryny internetowej niż do kilku mniej znanych stron. Jakość źródeł, do których prowadzisz, jest ważniejsza niż ich liczba, ponieważ pozwala zapewnić znacznie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, aby na bieżąco analizować zastosowane linki i sprawdzać, czy nie są uszkodzone, ponieważ mogłoby to zaszkodzić Twojej witrynie.

Stosuj odpowiednie narzędzia SEO

Korzystanie z narzędzi SEO pomaga w usprawnieniu działań na Twojej stronie. Narzędzia SEO pozwolą sprawdzić, co dobrze działa w Twojej witrynie, a co wymaga poprawy oraz co możesz zrobić w kierunku zoptymalizowania zawartości strony. Jednym z takich narzędzi może być Google Analytics, które poinformuje Cię o znajdujących się w Twojej witrynie stronach, które wywierają najlepsze wrażenie na odbiorcach. Dowiesz się, jakie nagłówki i tytuły ludzie chętniej klikają i zastosujesz tę wiedzę podczas tworzenia swoich treści.

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek to nie tylko uzyskanie wyższej pozycji rankingowej, ale również dbałość o pozytywne wrażenia użytkowników. Dzięki narzędziom SEO będziesz wiedział, co należy zmienić, aby poprawić popularność i dostępność swojej witryny.

Sprawdź: Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat SEO, SMM, SEM i SMO

Zoptymalizuj swoje treści pod kątem SEO

Ważne jest, aby poinformować Google, że regularnie aktualizujesz swoją witrynę. Aby znaleźć się na wysokiej pozycji w rankingach, strona musi być ciągle aktywna. Twoje treści blogowe powinny być dłuższe, bardziej opisowe i zawierać więcej obrazów oraz filmów, aby poprawić wrażenia użytkownika. Wpis, który ma tylko 200 słów, nie przynosi żadnej wartości, ponieważ nie jest nawet wystarczająco długi, aby umieścić w nim odpowiednie słowa kluczowe.

Staraj się być na bieżąco z aktualnymi trendami w swojej branży. Aktualizuj starą treść w witrynie, ponieważ im częściej będziesz to robić, tym bardziej prawdopodobne jest, że Twoja witryna zdobędzie wyższą pozycję w rankingu SERP.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, w jaki sposób zaktualizować swoją stronę internetową pod kątem SEO. Skoncentruj się na odpowiednich słowach kluczowych, zachęć ludzi do udostępniania Twoich treści, umieść odpowiednie linki do strony, a także skorzystaj z narzędzi SEO, a z pewnością osiągniesz wymarzony sukces w swojej branży!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy warto korzystać z narzędzia Google Moja Firma?
Czy warto korzystać z narzędzia Google Moja Firma?
Zawsze zastanawiałeś się, jak działają wizytówki Google i jak je tworzyć? Teraz możesz dowiedzieć się wszystkiego na ich temat!
Co to jest Google Bomb? Jak wpływa na pozycjonowanie?
Co to jest Google Bomb? Jak wpływa na pozycjonowanie?
Niejeden właściciel e-sklepu marzy o znalezieniu się w TOP10 wyników wyszukiwania Google. Niektórzy idą na skróty, decydując się na nieetyczne praktyki.
Zestawienie najlepszych wtyczek SEO do przeglądarki
Zestawienie najlepszych wtyczek SEO do przeglądarki
Optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek zakłada kompleksowe działanie zgodnie z zasadami SEO. Jakie narzędzia skutecznie wspomogą pozycjonowanie?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę