DARMOWY AUDYT SEO

Przewaga agencji SEO nad programem optymalizacyjnym

6 min czytania
Przewaga agencji SEO nad programem optymalizacyjnym
Kategoria Pozycjonowanie

Automatyczne oprogramowanie może sprawiać wrażenie niezwykle wygodnej opcji prowadzącej do optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Niestety, nie jest w stanie w pełni zastąpić wykwalifikowanej agencji SEO, która dobierze działania do Twoich niepowtarzalnych potrzeb.

Rozważmy zatem, czym jest zautomatyzowane SEO i dlaczego praca z realnym zespołem ekspertów jest w stanie zapewnić Ci znacznie więcej korzyści, które opierać się będą na poprawieniu pozycjonowania Twojej strony w wyszukiwarkach.

Spis treści:

Na czym polega automatyczne SEO?

Automatyczne SEO to wykorzystanie oprogramowania, które pomaga przyspieszyć wprowadzenie strategii SEO w działalność marki. Mechanizm ten jest w stanie automatycznie wykonać niektóre zadania optymalizujące, które w przeciwnym wypadku wymagałyby pracy specjalisty. Jeśli rozumiesz z jakimi ograniczeniami wiąże się to oprogramowanie i posiadasz wiedzę na temat korzystania z niego, automatyczne SEO zdecydowanie pomoże Ci zaoszczędzić czas, byś mógł spożytkować go na działania rozwijające Twoją firmę.

Sprawdź: Techniczne SEO – jak poprawić wydajność witryny?

Dlaczego zespół jest lepszy niż program?

Działalność związana z optymalizacją treści pod kątem wyszukiwarek to bardzo wymagający i czasochłonny proces. Planowanie zadań, tworzenie contentu, audyt SEO i kontrolowanie słów kluczowych mogą się okazać niezwykle trudne dla niektórych właścicieli witryn. Dlatego też postrzegają oni oprogramowanie SEO jako doskonały wybór i często w niego inwestują, zamiast podjęcia współpracy ze specjalistycznym zespołem.

Nic nie zastąpi jednak działalności człowieka, dlatego połączenie automatycznej optymalizacji z agencją SEO jest w tej kwestii najrozsądniejszym wyborem. Poniżej przedstawiono przemawiające za tym argumenty:

Masz zespół – masz kontrolę

Jeśli zdecydujesz się oddać swoją witrynę w ręce oprogramowania SEO, ryzykujesz zastosowaniem przez niego nietrafionego schematu, co może spowodować więcej szkód niż korzyści, a Ty będziesz zmuszony do radykalnej przebudowy całej swojej strony.

Rywalizacja z konkurentami, zmiana algorytmów i nowe kroki podejmowane w związku z działalnością Twojej marki to coś, nad czym powinieneś mieć nieustanną kontrolę. Musisz sobie zatem uświadomić, że nawet najlepsze oprogramowanie SEO nie zapewni Ci przewagi nad innymi firmami. Konieczne będzie również Twoje głębokie zaangażowanie w cały proces optymalizacji. Dopiero wtedy staniesz przed szansą uzyskania najlepszej pozycji w rankingu wyszukiwarki.

Pełna kontrola nad procesem, którą zapewnia Ci agencja SEO, pozwala:

 • tworzyć treści dostosowane do oczekiwań odbiorców
 • być na bieżąco z aktualnymi trendami
 • dostosowywać się do panującej na rynku sytuacji
 • utrzymywać kontakt z odbiorcami i natychmiast odpowiadać na ich pytania
 • zapewniać jakość tworzonych treści

Oprogramowanie nie posiada doświadczenia

Jeśli dopiero wkraczasz w świat rynku internetowego i chcesz szybko pokonać konkurentów w rankingu wyników wyszukiwania, skłonienie się ku oprogramowaniu SEO może okazać się nietrafionym wyborem, gdyż wdrożenie go zajmie Ci zbyt dużo czasu.

Automatyczna optymalizacja treści pomoże Ci uczynić część elementów SEO bardziej dostępnymi dla Twojej marki. Niestety, nie jest to kluczem do sukcesu. Poza dobrym programem musisz również posiadać rozległą wiedzę na temat pozycjonowania stron, aby działania automatycznej optymalizacji rzeczywiście były skuteczne i działały na Twoją korzyść.

Doświadczona agencja SEO jest w stanie zapewnić Ci pomoc na najwyższym poziomie, i pokierować Twoimi działaniami tak, abyś jak najszybciej osiągnął wyznaczony cel. Najlepszym aspektem współpracy z zespołem SEO jest to, że jego specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą Ci zrozumieć, jak ważne są działania mające na celu optymalizację treści. Tak kompleksowej opieki z pewnością nie zapewni Ci żaden, nawet najlepiej skonstruowany program.

Agencja SEO a tworzenie linków

Jedną z wielu wad oprogramowania SEO, która jest najbardziej zauważalna przez specjalistów, jest generowanie słabych jakościowo linków. Zautomatyzowany program optymalizujący z pewnością wyróżnia się szybkością w ich tworzeniu, ale dochodzi wówczas do typowej sytuacji, kiedy to ilość przewyższa jakość.

Agencja SEO pozwoli Ci stworzyć wysokiej jakości linki do stron uważanych przez Ciebie za wartościowe i atrakcyjne dla odbiorców. Oprogramowanie nie jest w stanie prawidłowo określić, który element jest najlepszą treścią Twojej witryny. W związku z tym możliwe jest tworzenie przez niego linków do stron, które pozornie wydawać się mogą odpowiednio dopasowane do Twojego contentu. W tym przypadku wyszukiwarka szybko powiąże te strony i uzna za mało wartościowe, a Ty stracisz swój status w rankingu pozycjonowania.

Oprogramowanie może również spamować linkami zwrotnymi. W morzu takich treści z pewnością znajdą się takie, które niekorzystnie wpłyną na wizerunek Twojej marki w sieci. Warto zatem oddać się w ręce specjalistów, którzy w umiejętny sposób wpłyną na zarządzanie linkami, a Ty staniesz się cenionym uczestnikiem internetowego rynku.

Liczy się zaufanie

Jeśli posiadasz jasno określoną strategię, zaplanowane posty mogą działać z korzyścią dla Ciebie. Niestety, kilka popełnionych błędów może sprawić, że stracisz swój autorytet. Oczywistym jest fakt, że w obecnych czasach konsumenci są bardzo doświadczeni i posiadają rozległą wiedzę na rozmaite tematy. Z pewnością zauważą zatem różnicę między wpisami wygenerowanymi automatycznie, a tymi napisanymi ręcznie. Choć użycie oprogramowania optymalizującego treści może przynieść liczne korzyści, firmy stawiające pierwsze kroki w tym temacie prawdopodobnie stracą więcej niż zyskają.

Jeśli zatem chcesz stać się niepodrabialnym elementem internetowego świata, postaw na pomoc zaufanej agencji SEO, która pomoże Ci zoptymalizować swoje treści w sposób, który zachęci ich odbiorców do obcowania z Twoją marką.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Automatyczny sukces bez automatycznego SEO!

Jeśli postanowiłeś wdrożyć strategię SEO w działalność swojej marki, ale nie czujesz się wystarczająco doświadczony w tej kwestii – zaufaj specjalistom! Razem wzniesiemy Cię w rankingu wyników wyszukiwania Google, a Ty staniesz się liderem w swojej branży. Postaw na pomoc specjalistów i koniecznie skontaktuj się z nami!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Infografika wzmacniająca konwersję – jak ją przygotować i dlaczego wspomoże Twoje SEO?
Infografika wzmacniająca konwersję – jak ją przygotować i dlaczego wspomoże Twoje SEO?
Infografiki i im podobne elementy wizualne, potrafią działać niczym magnes, przyciągając do treści. Dlaczego by więc nie wykorzystać tego w SEO?
Jak nagłówek wpływa na wyszukiwanie? Tag H1 jako narzędzie w pozycjonowaniu
Jak nagłówek wpływa na wyszukiwanie? Tag H1 jako narzędzie w pozycjonowaniu
Prowadzisz firmową stronę internetową i zadbałeś o wszystko, a mimo to nie dostrzegasz zwiększonego ruchu? Odkryj rolę tagu H1 i moc nagłówków, aby pomóc wyszukiwarce.
Migracja Magento
Migracja Magento
Migracja sklepu internetowego na Magento to dość skomplikowany proces. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby przebiegł w pełni poprawnie.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę