Przewaga agencji SEO nad programem optymalizacyjnym

Przewaga agencji SEO nad programem optymalizacyjnym

Cadeau Maestro/pexels.com

Automatyczne oprogramowanie może sprawiać wrażenie niezwykle wygodnej opcji prowadzącej do optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Niestety, nie jest w stanie w pełni zastąpić wykwalifikowanej agencji SEO, która dobierze działania do Twoich niepowtarzalnych potrzeb.

Rozważmy zatem, czym jest zautomatyzowane SEO i dlaczego praca z realnym zespołem ekspertów jest w stanie zapewnić Ci znacznie więcej korzyści, które opierać się będą na poprawieniu pozycjonowania Twojej strony w wyszukiwarkach.

Na czym polega automatyczne SEO?

Automatyczne SEO to wykorzystanie oprogramowania, które pomaga przyspieszyć wprowadzenie strategii SEO w działalność marki. Mechanizm ten jest w stanie automatycznie wykonać niektóre zadania optymalizujące, które w przeciwnym wypadku wymagałyby pracy specjalisty. Jeśli rozumiesz z jakimi ograniczeniami wiąże się to oprogramowanie i posiadasz wiedzę na temat korzystania z niego, automatyczne SEO zdecydowanie pomoże Ci zaoszczędzić czas, byś mógł spożytkować go na działania rozwijające Twoją firmę.

Sprawdź: Jak śledzić swoje wyniki SEO?

Dlaczego zespół jest lepszy niż program?

Działalność związana z optymalizacją treści pod kątem wyszukiwarek to bardzo wymagający i czasochłonny proces. Planowanie zadań, tworzenie contentu, audyt SEO i kontrolowanie słów kluczowych mogą się okazać niezwykle trudne dla niektórych właścicieli witryn. Dlatego też postrzegają oni oprogramowanie SEO jako doskonały wybór i często w niego inwestują, zamiast podjęcia współpracy ze specjalistycznym zespołem.

Nic nie zastąpi jednak działalności człowieka, dlatego połączenie automatycznej optymalizacji z agencją SEO jest w tej kwestii najrozsądniejszym wyborem. Poniżej przedstawiono przemawiające za tym argumenty:

Masz zespół – masz kontrolę

Jeśli zdecydujesz się oddać swoją witrynę w ręce oprogramowania SEO, ryzykujesz zastosowaniem przez niego nietrafionego schematu, co może spowodować więcej szkód niż korzyści, a Ty będziesz zmuszony do radykalnej przebudowy całej swojej strony.

Rywalizacja z konkurentami, zmiana algorytmów i nowe kroki podejmowane w związku z działalnością Twojej marki to coś, nad czym powinieneś mieć nieustanną kontrolę. Musisz sobie zatem uświadomić, że nawet najlepsze oprogramowanie SEO nie zapewni Ci przewagi nad innymi firmami. Konieczne będzie również Twoje głębokie zaangażowanie w cały proces optymalizacji. Dopiero wtedy staniesz przed szansą uzyskania najlepszej pozycji w rankingu wyszukiwarki.

Pełna kontrola nad procesem, którą zapewnia Ci agencja SEO, pozwala:

 • tworzyć treści dostosowane do oczekiwań odbiorców
 • być na bieżąco z aktualnymi trendami
 • dostosowywać się do panującej na rynku sytuacji
 • utrzymywać kontakt z odbiorcami i natychmiast odpowiadać na ich pytania
 • zapewniać jakość tworzonych treści

Oprogramowanie nie posiada doświadczenia

Jeśli dopiero wkraczasz w świat rynku internetowego i chcesz szybko pokonać konkurentów w rankingu wyników wyszukiwania, skłonienie się ku oprogramowaniu SEO może okazać się nietrafionym wyborem, gdyż wdrożenie go zajmie Ci zbyt dużo czasu.

Automatyczna optymalizacja treści pomoże Ci uczynić część elementów SEO bardziej dostępnymi dla Twojej marki. Niestety, nie jest to kluczem do sukcesu. Poza dobrym programem musisz również posiadać rozległą wiedzę na temat pozycjonowania stron, aby działania automatycznej optymalizacji rzeczywiście były skuteczne i działały na Twoją korzyść.

Doświadczona agencja SEO jest w stanie zapewnić Ci pomoc na najwyższym poziomie, i pokierować Twoimi działaniami tak, abyś jak najszybciej osiągnął wyznaczony cel. Najlepszym aspektem współpracy z zespołem SEO jest to, że jego specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą Ci zrozumieć, jak ważne są działania mające na celu optymalizację treści. Tak kompleksowej opieki z pewnością nie zapewni Ci żaden, nawet najlepiej skonstruowany program.

Agencja SEO a tworzenie linków

Jedną z wielu wad oprogramowania SEO, która jest najbardziej zauważalna przez specjalistów, jest generowanie słabych jakościowo linków. Zautomatyzowany program optymalizujący z pewnością wyróżnia się szybkością w ich tworzeniu, ale dochodzi wówczas do typowej sytuacji, kiedy to ilość przewyższa jakość.

Agencja SEO pozwoli Ci stworzyć wysokiej jakości linki do stron uważanych przez Ciebie za wartościowe i atrakcyjne dla odbiorców. Oprogramowanie nie jest w stanie prawidłowo określić, który element jest najlepszą treścią Twojej witryny. W związku z tym możliwe jest tworzenie przez niego linków do stron, które pozornie wydawać się mogą odpowiednio dopasowane do Twojego contentu. W tym przypadku wyszukiwarka szybko powiąże te strony i uzna za mało wartościowe, a Ty stracisz swój status w rankingu pozycjonowania.

Oprogramowanie może również spamować linkami zwrotnymi. W morzu takich treści z pewnością znajdą się takie, które niekorzystnie wpłyną na wizerunek Twojej marki w sieci. Warto zatem oddać się w ręce specjalistów, którzy w umiejętny sposób wpłyną na zarządzanie linkami, a Ty staniesz się cenionym uczestnikiem internetowego rynku.

Liczy się zaufanie

Jeśli posiadasz jasno określoną strategię, zaplanowane posty mogą działać z korzyścią dla Ciebie. Niestety, kilka popełnionych błędów może sprawić, że stracisz swój autorytet. Oczywistym jest fakt, że w obecnych czasach konsumenci są bardzo doświadczeni i posiadają rozległą wiedzę na rozmaite tematy. Z pewnością zauważą zatem różnicę między wpisami wygenerowanymi automatycznie, a tymi napisanymi ręcznie. Choć użycie oprogramowania optymalizującego treści może przynieść liczne korzyści, firmy stawiające pierwsze kroki w tym temacie prawdopodobnie stracą więcej niż zyskają.

Źródło: Peter Olexa/pexels.com

Jeśli zatem chcesz stać się niepodrabialnym elementem internetowego świata, postaw na pomoc zaufanej agencji SEO, która pomoże Ci zoptymalizować swoje treści w sposób, który zachęci ich odbiorców do obcowania z Twoją marką.

Automatyczny sukces bez automatycznego SEO!

Jeśli postanowiłeś wdrożyć strategię SEO w działalność swojej marki, ale nie czujesz się wystarczająco doświadczony w tej kwestii – zaufaj specjalistom! Razem wzniesiemy Cię w rankingu wyników wyszukiwania Google, a Ty staniesz się liderem w swojej branży. Postaw na pomoc specjalistów i koniecznie skontaktuj się z nami!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Filtr ręczny – czym jest i za co możemy go otrzymać?

  Filtr ręczny – czym jest i za co możemy go otrzymać?

  Google stawia coraz większe wymogi pozycjonującym strony internetowe. W jaki sposób algorytmy strzegą zasad wyszukiwarki i czego należy się spodziewać?
  Migracja PrestaShop

  Migracja PrestaShop

  Migracja sklepu internetowego na platformę PrestaShop to dość wymagający proces. Warto więc wiedzieć, jak powinna wyglądać jego sprawna realizacja!
  Wszystko, co musisz wiedzieć o meta tagach w SEO

  Wszystko, co musisz wiedzieć o meta tagach w SEO

  Meta tagi w witrynie okazują się ważnym elementem pozycjonującym strony internetowe, więc jak je prawidłowo zastosować? Dowiesz się z tego artykułu.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę