Rodzaje marketingu internetowego – który jest najlepszy?

Rodzaje marketingu internetowego – który jest najlepszy?

Yan Krukov/pexels.com

Jeśli dopiero zaczynasz swoje działania dotyczące marketingu w Internecie, pewnie jesteś niezwykle zdezorientowany wyszukaną terminologią i innymi technicznymi aspektami procesów polegających na promowaniu treści w sieci. Łatwo można się w tym zgubić. Śledzenie wyników kampanii jest najlepszą miarą jej skuteczności i pozwala podejmować dobre decyzje biznesowe. Warto zatem uzupełnić swoją wiedzę o informacje obejmujące wszystkie rodzaje digital marketingu.

Rodzaje marketingu internetowego, które powinieneś znać:

 • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)
 • Marketing w wyszukiwarkach (SEM)
 • Content marketing
 • Reklama Pay Per Click (PPC)
 • Marketing w mediach społecznościowych (SMM)

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO)

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to najważniejszy sposób promowania treści w internecie, który jest wykorzystywany przez większość współczesnych firm. Proces ten pomaga tak dostosować zawartość stron internetowych, by zyskała uznanie wyszukiwarek i znalazła się na szczycie wyników wyszukiwań w Google. SEO obejmuje na przykład szeregowanie słów kluczowych czy optymalizację linków, dzięki czemu Twoja strona zwiększa konwersję, a Ty stajesz się “widoczny” dla odbiorców i zyskujesz popularność w sieci.

Z obserwacji współczesnych użytkowników wynika, że najczęściej wyświetlaną stroną jest ta, która zajmuje najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Zadbaj więc o dobrą strategię marketingu. Weź jednak pod uwagę, że wyników optymalizacji nie uzyskasz z dnia na dzień. Są to długoterminowe działania, ale zdecydowanie warto je zastosować, gdyż przyniosą równie trwałe efekty.

Do najważniejszych zalet SEO należy niewątpliwie zaliczyć możliwość dotarcia do nowych odbiorców, generowanie zwiększonego ruchu na stronie, poprawę pozycji strony w wyszukiwarce i szansę na stanie się liderem wśród najpopularniejszych marek w internecie.

Marketing w wyszukiwarkach (SEM)

SEM, znany jako marketing w wyszukiwarkach, to najszybszy i najbardziej opłacalny sposób promowania marki na niezwykle konkurencyjnym w obecnych czasach rynku. SEM jest w ogólnym znaczeniu formą marketingu, która polega na zwiększeniu widoczności stron internetowych na liście wyników wyszukiwania poprzez zastosowanie płatnych reklam, w szczególności PPC.

Najbardziej korzystną opcją dla Twojej firmy będzie, gdy zastosujesz zarówno SEO, jak i SEM, gdyż oba te sposoby doskonale ze sobą współgrają.

Dzięki SEM zwiększysz ruch w swojej witrynie, przez co poprawisz jej pozycjonowanie. Wypromujesz również swoją markę na szeroką skalę i dotrzesz do szerokiego grona odbiorców. Monitorowanie reklam PPC pozwoli Ci poznać szczegóły dotyczące skuteczności Twojego marketingu, przez co zastosujesz konieczne zmiany aby maksymalnie obniżyć koszty i zwiększyć zyski.

Content marketing

Wysokiej jakości treści to najważniejszy element, który zachęca odbiorców do odwiedzania Twojej strony. Jeśli myślisz, że estetyczny wygląd witryny oraz mnogość kolorów i obrazów są w stanie zagwarantować Ci sukces – jesteś w błędzie. Dla użytkownika najważniejsza jest wartościowa treść, ponieważ to właśnie ona zawiera odpowiedzi na pytania zadane przez odbiorcę. Content marketing polega zatem na dostarczeniu adresatom wysokiej jakości informacji w formie na przykład blogów, wskazówek i wpisów wzbogaconych o obrazy czy filmy, które będą stanowiły dodatkowy obiekt zainteresowania.

Do zalet tego typu marketingu zaliczyć można uzyskanie wyższej pozycji w wyszukiwarce i zwiększonego ruchu na stronie oraz zdobycie autorytetu wśród użytkowników i wyszukiwarek.

Pay-per-click

Pay per click to popularna forma płatnej reklamy w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing. Stanowi szybki sposób na promowanie marki, który przynosi natychmiastowe efekty. Google Ads to przykład platformy, za pomocą której możesz reklamować swoje produkty i usługi. Nazwa tego typu marketingu odnosi się do tego, że płacisz za każdym razem, gdy użytkownik kliknie w Twoją reklamę. Koszt może różnić się w zależności od użytych słów kluczowych, dlatego musisz umiejętnie zoptymalizować treść promującą Twój produkt. Dzięki temu zmniejszysz koszt kliknięcia i zwiększysz wynikające z niego korzyści.

Reklamy PPC są najlepszym sposobem na pozycjonowanie bardziej konkurencyjnych słów kluczowych. Ponadto ta forma marketingu internetowego zwiększa ruch na Twojej stronie i wspomaga sprzedaż oraz pozwala Ci na stałe kontrolowanie skuteczności swoich działań, dzięki czemu na bieżąco możesz dokonywać istotnych zmian.

Marketing w mediach społecznościowych (SMM)


Źródło: /pixabay.com

Marketing w mediach społecznościowych promuje Twoje treści za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter czy Facebook. Możesz tam umieszczać płatne reklamy, które zachęcą użytkowników do odwiedzenia Twojej strony i skorzystania z jej usług. Platformy społecznościowe to miejsce gromadzenia się wielu osób, które stać się mogą Twoimi klientami. Zadbaj więc, by Twoja firma posiadała konta w takich miejscach. Zyskasz dzięki temu nowych odbiorców, zwiększysz ruch w swojej witrynie, wygenerujesz wyższy współczynnik konwersji i stworzysz grupę lojalnych klientów.

Podsumowanie

Istnieje wiele innych rodzajów marketingu internetowego, takich jak e-mail marketing,Google Adwords czy afiliacje. Musisz znaleźć sposób reklamowania się, który sprosta Twoim oczekiwaniom i przyniesie interesujące Cię wyniki.

Jeśli masz problem z określeniem, który z nich będzie najlepszy dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami! Z chęcią pomożemy Ci stać się liderem w branży i uzyskać efekty, na które zasługuje Twoja marka!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 1
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Skąd wiedzieć, że strategia marketingowa przynosi korzyści?

  Skąd wiedzieć, że strategia marketingowa przynosi korzyści?

  Zastanawiałeś się zawsze, jakie podjąć działania, aby Twoja strona internetowa funkcjonowała z korzyścią dla Ciebie? Może już czas poznać te tajniki?
  Najlepsza nazwa kanału YouTube – jaką wybrać i dlaczego jest tak ważna?

  Najlepsza nazwa kanału YouTube – jaką wybrać i dlaczego jest tak ważna?

  Chcesz zmienić nazwę kanału YouTube, ale nie wiesz jak? Dobrze trafiłeś! W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.
  Jak lokalne recenzje wpływają na Twoją markę?

  Jak lokalne recenzje wpływają na Twoją markę?

  Zastanawiałeś się kiedyś, czy recenzje na temat Twojej firmy mają sens? Dowiesz się tego z naszego artykułu.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.