DARMOWY AUDYT SEO

SEO dla firm B2B: moc benefitów od agencji pozycjonującej

5 min czytania
SEO dla firm B2B: moc benefitów od agencji pozycjonującej
Kategoria Pozycjonowanie

Wielu biznesmenów prowadzących działalności typu B2B dąży do tego, by zaistnieć w świadomości swoich potencjalnych klientów. W tym zadaniu dużym wsparciem okazuje się SEO wywierające wpływ na wyniki sprzedażowe w dalszej perspektywie czasowej. Praktyki z zakresu pozycjonowania mogą wydawać się skomplikowane zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców.

W sporządzeniu wstępnej strategii w funkcjonowaniu firmy świadczącej tego rodzaju usługi niezwykle pomocne okazują się zatrudnione agencje SEO. Dla osób, które niekoniecznie widzą sens nawiązania tego rodzaju współpracy, przygotowaliśmy listę benefitów. Nie wierzysz? Przeczytaj, co możesz zyskać już teraz!

Spis treści:

B2B: nowatorsko, czyli jak?

Zanim przejdziemy do korzyści wynikających z nawiązywania współpracy ze sztabem specjalistów z obszaru SEO, wyjaśnimy, na czym polega innowacyjne podejście do sprzedaży B2B. Podobnie jak w innych typach prowadzonych działalności dużą wagę przywiązuje się do zdefiniowania profilu potencjalnego klienta. To nic innego, jak próba odpowiedzi na pytania dotyczące potrzeb konsumenta oraz oczekiwań rynkowych. Kolejnym zadaniem jest wyodrębnienie tych grup, które są szczególnie zainteresowane ofertą Twojej firmy oraz wyszukaniem sposobu, aby zatrzymać ich na dłużej. W tej sytuacji pomocną dłoń wyciąga SEO, które stanowi instrument dotarcia do najbardziej pożądanych grup odbiorców.

Nowością jest stała współpraca między działami marketingu i sprzedaży. Kontakt powinien przebiegać w sposób niezwykle płynny, sprawny, a specjaliści powinni reagować w sposób natychmiastowy na pojawiające się zmiany. Choć teraz większość firm przechodzi do świata Internetu, nie sposób pominąć fundamentów dobrze prosperującego przedsiębiorstwa typu B2B.

Sprawdź: Wskaźniki SEO poza stroną – na jakie zwrócić uwagę?

Jak znaleźć się w TOP 10 Google?

Proste pytanie, prosta odpowiedź. Wszystko jest możliwe dzięki pozycjonowaniu. Aby nie napotkać po drodze trudności i komplikacji w procesie SEO, wybierz agencję marketingową, za pośrednictwem której poprawisz swoją pozycję w rankingu. Dlaczego uplasowanie się na konkretnym miejscu w wyszukiwarce jest tak ważne? Współczesny konsument ceni sobie wygodę i lubi sięgać po rozwiązania, które ma w zasięgu ręki. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że szybciej kliknie link do Twojej witryny znajdującej się na szczycie listy wyszukiwań niż w sytuacji, w której będzie musiał poświęcić większy nakład czasu, aby znaleźć się na prowadzonej przez Ciebie stronie.

Im wyższa pozycja, tym wyższy autorytet. Choć nie powinno oceniać się po okładce, wielu konsumentów notorycznie tak robi. Znajdujesz się na pierwszym miejscu w rankingu wyszukiwarki? W takim razie na pewno masz dobrej jakości ofertę, ponieważ jesteś rozpoznawalny w sieci. Taki tok myślenia jest dość powszechny i to kolejny dowód na to, że pozycjonowanie jest nieodłącznym elementem w kształtowaniu popularności własnej marki.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Doświadczenie = sukces

Oszczędzanie na SEO to totalny bezsens, mimo że wielu osobom taki pomysł niejednokrotnie wpadł do głowy. Agencje SEO posiadają długoletnie doświadczenie, wiedzą, jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz na bieżąco śledzą trendy, które z roku na roku ulegają modyfikacjom. Dysponują narzędziami i technikami, których nazewnictwo może budzić w Tobie obawy czy dezorientację. Wciąż upierasz się, że wiesz więcej? Gwarantujemy, że nikt lepiej nie zatroszczy się o planowanie i wdrażanie strategii z obszaru pozycjonowania, jak zespół ekspertów.

Odpowiedz sobie na pytanie: jakie masz doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych i czy jesteś w stanie opracować plan strategii SEO, aby uzyskać w przyszłości wymierne korzyści? Pamiętaj, inwestując we współpracę ze specjalistami, wpływasz na przyszłe wyniki sprzedażowe swojej firmy.

Sprawdź: Myślisz, że wiesz wszystko o SEO? Oto 5 nieoczywistych wskazówek, które ułatwią Ci pracę!

Możesz uczestniczyć w procesie pozycjonowania

To nie wygląda tak, że powierzając prowadzenie strony internetowej swojego sklepu w inne ręce, przestajesz mieć kontrolę nad działaniami w jej obrębie. Właściwie masz dostęp do szczegółowych raportów z pracy, którą wykonują specjaliści z zakresu pozycjonowania. Możesz utwierdzić się w przekonaniu, że wszystko idzie po Twojej myśli, a nawet wykorzystać dane do działań w innym segmencie prowadzonej działalności. Przykładowo, dzięki praktykom SEO uzyskujesz wgląd w pytania zadawane przez potencjalnych klientów i możesz tworzyć przekazy w odpowiedzi na potrzeby w nich zawarte.

SEO: nie wydasz milionów

Możesz zainwestować w szereg obszarów z zakresu marketingu, ale nie znajdziesz konkurenta równego SEO. Wierz nam bądź nie, ale prawidłowo wdrożone działania z obszaru pozycjonowania przynoszą niezwykłe efekty w rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Jeżeli żądasz natychmiastowych rezultatów, zmień podejście. Każdy marketer powie, że proces optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek składa się z wielu etapów, wymaga czasu i jest strategią długoterminową. Pewnie zadasz sobie pytanie, czy warto czekać? Otóż, tak. Nad pozycją prowadzonej przez Ciebie witryny pracują profesjonaliści, którzy znają taktyki i złe nawyki w obszarze SEO.

Sprawdź: SEO dla zaawansowanych, czyli stań się ekspertem w swoich działaniach

Możesz bardziej się rozwijać

Zawierzając firmę agencji SEO, zyskujesz więcej czasu, który możesz poświęcić na pracę nad innymi segmentami Twojego przedsiębiorstwa. Wszystko idzie w dobrym kierunku – poszerzenia działalności w skali krajowej, a nawet globalnej.

Posiadasz budżet, który umożliwia inwestycję w zatrudnienie ekspertów z obszaru marketingu? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ profesjonalne podejście do zarządzanej witryny internetowej to krok naprzód w budowaniu branżowego imperium. Zrób research, przeprowadź wywiad i podejmij rozsądną decyzję. Zacznij współpracę z agencją SEO już teraz!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Link building a kary Google – na co warto uważać?
Link building a kary Google – na co warto uważać?
Jak stworzyć odpowiedni link building, aby nie narazić się wyszukiwarce Google? Jakich praktyk Black Hat SEO należy się wystrzegać? Musisz to wiedzieć.
Czy SEO jest potrzebne podczas udostępniania obrazów na stronie internetowej?
Czy SEO jest potrzebne podczas udostępniania obrazów na stronie internetowej?
Zawsze dodajesz grafiki na swoją stronę internetową i nigdy nie zastanawiałeś się, czy ma to w sobie jakiś cel? Dowiedz się, jak prawidłowo udostępniać ją w swojej witrynie!
Jak prawidłowo napisać meta opis na stronie internetowej?
Jak prawidłowo napisać meta opis na stronie internetowej?
Stworzenie dobrego opisu meta może być ciężkim zadaniem. Aby Ci je ułatwić, w naszym artykule wyjaśniamy, czym jest i jak pisać meta opis strony.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie