Jak korzystać z Marketplace na Facebooku?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Przemysław Jankowski

PR Konsultant w Grupie iCEA. Antropolog kulturowy, dr nauk humanistycznych, wykładowca, dziennikarz technologiczny z ponad 10-lenim doświadczeniem, dawniej związany z największymi redakcjami techno... Więcej

25 lutego 2019

Marketplace to specyficzna tablica ogłoszeń, bowiem funkcjonująca w ramach serwisu Facebook i dedykowana właśnie jego użytkownikom. Narzędzia, jakie oferuje Marketplace nie pozostawiają wątpliwości – przestrzeń ta stanowić ma konkurencję dla takich „giełd internetowych”, jak np. OLX, Allegro czy Gumtree. W jaki sposób z niej korzystać? Podpowiadamy poniżej.

Jak kupić coś w Marketplace?

Sprawa jest naprawdę prosta i wymaga zaledwie kilku czynności. Po pierwsze: należy kliknąć w zakładkę Marketplace, która znajduje się w menu, dostępnym po lewej stronie serwisu. Po drugie: należy wybrać interesujący nas przedmiot (również za pomocą kliknięcia). Po trzecie: kiedy już wiemy, co chcemy zakupić, wystarczy napisać wiadomość do sprzedającego lub zdecydować się na opcję „Zapytaj o szczegóły”, która w naszym imieniu wyśle wiadomość automatycznie. Prawda, że nie jest to skomplikowane?

Jak coś sprzedać w Marketplace?

Tutaj zadań do wykonania jest więcej, ale również są one bardzo intuicyjne. Najpierw powinniśmy wybrać opcję „Sprzedaj coś”, aby w kolejnym kroku przejść do zakładki „Przedmiot na sprzedaż”. Następnie zająć musimy się redakcją ogłoszenia, wpisując tytuł, cenę, lokalizację i wybierając kategorię przedmiotu (jego szczegółowy opis jest opcjonalny). Jeśli wszystko się uda, pozostaje już tylko dodać zdjęcia sprzedawanego produktu oraz opublikować ogłoszenie.

Jak więc widać, Facebook dba o to, aby zrzeszać jak najwięcej użytkowników, oferując im coraz bardziej zaawansowane funkcje, wcześniej charakterystyczne dla specjalistycznych witryn internetowych. To, czy pomysł ten udało się dobrze zrealizować, jest natomiast tematem na kolejny artykuł…