Jak założyć wydarzenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

1 września 2017

Szkolenie firmowe, koncert w okolicy, a może wspólne oglądanie filmów na miejskim rynku? Istnieje wiele powodów, dla których możesz utworzyć wydarzenie, zarówno jako osoba prywatna, jak i jako strona. 

W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak w kilku prostych krokach można założyć wydarzenie i poinformować o nim znajomych.

Jak założyć wydarzenie?

  1. Kliknij na opcję “Wydarzenia”, która znajduje się w menu lewej części Twoich aktualności.
  2. Następnie kliknij opcję “Utwórz” znajdującą się w prawym górnym rogu.
  3. Jeżeli chcesz, aby Twoje wydarzenie było prywatne, zaznacz opcję “Utwórz wydarzenie prywatne”. Jeżeli wydarzenie ma być publiczne, kliknij opcję “Utwórz wydarzenie publiczne”. W przypadku wydarzenia publicznego, organizatorem możesz być Ty lub strona, którą zarządzasz. Co ważne, ustawienia prywatności można określić tylko na początku. Po utworzeniu wydarzenia nie możemy zmienić tych ustawień.
  4. Kolejny krok, to uzupełnienie wydarzenia o podstawowe elementy, takie jak zdjęcie wydarzenia, nazwa, lokalizacja, godzina rozpoczęcia i zakończenia, a także dokładny opis wydarzenia. Jeżeli przewidziane są bilety, można również w odpowiednim polu dodać informację o miejscu ich zakupu.
  5. Jeżeli współorganizatorów wydarzenia jest kilku, również możesz ich określić (strona lub osoba prywatna).
    Kolejnym istotnym elementem, który musisz określić, jest to, czy posty w wydarzeniu możesz dodawać wyłącznie Ty (jako organizator), czy też może to robić każdy z gości, po uprzedniej weryfikacji przez organizatora lub dowolnie.
  6. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych informacji należy kliknąć przycisk “Utwórz”.
  7. Na gotowej stronie wydarzenia możesz zapraszać gości, udostępniać ważne informacje, a także edytować szczegóły wydarzenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Jak promować wydarzenie?

Facebook udostępnia kilka opcji promocji wydarzenia. Do podstawowej należy zaproszenie do wydarzenia znajomych.

W tym celu należy przejść do wydarzenia i kliknąć opcję “Zaproś znajomych” albo też “Wyślij wiadomość do znajomych”. Z rozwijanej listy Twoich znajomych możesz wybrać, kogo konkretnie chcesz zaprosić do udziału w wydarzeniu.

Wydarzenie możesz też udostępnić na swojej tablicy. Aby to zrobić, należy kliknąć opcję “Udostępnij”, znajdującą się pod zdjęciem w tle. W ten sposób wydarzenie zobaczą na swoich tablicach Twoi znajomi.

Podobnie jak to jest w przypadku poszczególnych wpisów i całych fanpage’ów, wydarzenie może być przez Ciebie promowane. Wydarzenie promowane staje się reklamą utworzoną w celu rozpowszechnienia informacji o wydarzeniu. Dzięki niej możesz skierować wydarzenie do osób, które wprost wskażesz w ustawieniach grupy docelowej na podstawie płci, wieku, lokalizacji czy zainteresowań.

Teraz nie pozostaje Ci już nic innego, jak utworzyć swoje pierwsze wydarzenie na Facebooku i obserwować, jak grono zainteresowanych z dnia na dzień rośnie!