Jak przekształcić profil osobisty na profil dla firm na Instagramie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

1 grudnia 2017

Aby kontakt z klientami był jeszcze łatwiejszy, w tym celu Instagram oferuje nam szereg potrzebnych do tego narzędzi. Jednym z nich jest możliwość przekształcenia profilu osobistego na profil firmowy.

Dzięki temu uzyskujemy dostęp do nowych funkcji, takich jak możliwość dodania dodatkowych danych kontaktowych (na przykład numeru telefonu, adresu e-mail, adresu firmy), statystyki, a także możliwość promowania postów.

Korzystać z profili dla firm mogą tylko firmy obecne na Instagramie i mające również stronę na Facebooku. Dzięki temu obydwa profile mogą być ze sobą połączone. Tworząc konto firmowe rezygnujemy także z opcji ustawienia konta jako „prywatne” – każdy użytkownik będzie mógł zobaczyć zawartość naszego profilu.

Przejdźmy więc do rzeczy. Jak przekształcić profil osobisty na biznesowy?

  1. Po uruchomieniu aplikacji zaloguj się na swoje prywatne konto. Przejdź do swojego profilu i kliknij ikonę koła zębatego.
  2. Znajdź i dotknij opcji „Przełącz na profil firmowy”.
  3. Wybierz opcję „Przełącz na profil firmowy” i wybierz stronę na Facebooku, z którą chcesz połączyć profil na Instagramie.
  4. Ustaw profil jako publiczny.
  5. Teraz możesz przejrzeć dane kontaktowe firmy na stronie „Skonfiguruj profil firmowy”, a po wprowadzeniu ewentualnych zmian kliknij przycisk „Gotowe”.

Pamiętaj, że profil na Instagramie możesz połączyć z tylko jedną stroną na Facebooku. Gotowe!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *