Jak zadbać o zwiększenie zasięgów wpisów na Facebooku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

12 kwietnia 2017

Chcemy, aby nasze wpisy docierały do jak najszerszego grona odbiorców, to jasne. Czasami niezbadane są jednak wyroki Facebooka i ni stąd, ni zowąd post, o którym byliśmy pewni, że wywoła burzę komentarzy, jest widziany przez bardzo małą grupę. Na szczęście istnieje kilka prostych trików, które pomogą nam zwiększyć zasięgi.

Co możemy sami zrobić, aby nasze facebookowe wpisy cieszyły się jak największą poczytnością? Mamy na to kilka sposobów. Uwierzcie nam, że są naprawdę skuteczne. Przecież zajmujemy się tym na co dzień!

Postaw na różnorodność

Kiedy na fanpage’u umieszczamy jedynie grafiki lub wciąż wrzucamy linki do ciekawych artykułów, może okazać się, że zasięgi zostają automatycznie obcięte. Kiedy jednak spróbujemy mieszać różne rodzaje postów, raz publikując wideo, innym razem sam tekst, a jeszcze kolejnym wrzucając ciekawą grafikę, może okazać się, że zaangażowanie obserwatorów wzrasta. Nie bój się więc bawić konwencją!

Eksperymentuj z czasem

Zauważyłeś pewnie, że to, że niektóre wpisy cieszą się bardzo dużym zasięgiem, podczas gdy przy innych jest on niewielki, zależy od godziny publikacji. Spróbuj pobawić się na swoim fanpage’u i umieszczaj posty o różnych porach dnia. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że najlepiej będzie publikować je po prostu wtedy, gdy statystycznie najwięcej osób korzysta z Facebooka.

Tymczasem okazuje się, że jeżeli zbyt wiele wpisów pojawia się w tym samym czasie, ich zasięgi często na tym cierpią – zwyczajnie nie wszystkie zmieszczą się na tablicy i nie zostaną wyświetlone potencjalnym zainteresowanym. Zobacz, która godzina daje największe zasięgi Twoim wpisom.

Zadbaj o odpowiednie grafiki

To ważne nie tylko dla zasięgów, ale i dla całego profilu na Facebooku. Pilnuj, aby zdjęcia, które będziesz umieszczać na fanpage’u, były dobrej jakości. Amatorszczyzna na pewno nie pokaże Ciebie i Twojej marki z dobrej strony. Z kolei fotografie z banków zdjęć potrafią czasami wyglądać bardzo nienaturalnie. Warto, by grafika, którą umieścisz we wpisie, wyróżniała się – oczywiście w pozytywny sposób – od tych, które widzimy na innych profilach.

Zachęcaj do aktywności

Kiedy użytkownicy Facebooka widzą zadane im w poście pytanie, udzielają odpowiedzi. Kiedy zauważają zachęcenie do zostawienia like’a pod wpisem, robią to. W ten sposób generowany jest ruch na Facebooku i post dociera do większej ilości osób. To najlepszy sposób na to, aby wzrósł zasięg wpisu, a jednocześnie cały fanpage stał się popularny i obserwowany przez szersze grono odbiorców.

Zasięgi wydają nam się czasem zbiorem dziwnie układających się liczb – z dziesiątek przechodzą nagle w tysiące i na odwrót. Odrobina starań pozwoli skutecznie je zwiększyć i porządnie rozruszać profil. To nie takie trudne!