Facebook dorobi się nowych okienek?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lutego 2017

Programiści Facebooka zaczęli testować nowy sposób wyświetlania powiadomień o postach opublikowanych przez znajomych. Mają one pojawiać się u dołu strony, obok okienek czatu. Okienka nie będą wyłącznie powiadomieniami: będą posiadać typowe dla postów opcje reagowania, komentowania i udostępniania.

Po co ta zmiana?

Nowa opcja ma umożliwić jednoczesne uczestniczenie w konwersacjach na temat wybranych postów oraz swobodne przeglądanie facebookowego feeda. Czat pozostaje bez zmian, dlatego tak naprawdę można będzie robić trzy rzeczy naraz: przeglądać nowości, brać udział w dyskusji pod wybranymi postami i rozmawiać z przyjaciółmi.

Czy to ma szansę przetrwać?

Facebook słynie z prób „uszczęśliwiania” swoich użytkowników na siłę poprzez wprowadzanie, usuwanie lub zmienianie funkcjonalności mniej więcej w tym samym momencie, w którym wszyscy właśnie zdążyli się przyzwyczaić do poprzedniej rewolucyjnej zmiany. Wiele jednak wskazuje na to, że tym razem nowa opcja rzeczywiście odpowiada na realne potrzeby i uwagi facebookowej społeczności.

Okna mają pojawiać się, gdy ktoś skomentuje nasz post, odpowie na nasz komentarz albo oznaczy nas, co oznacza, że zniknie konieczność stałego przełączania się między widokiem feeda a postem, pod którym toczy się dyskusja. Jak dotąd wrażenia testerów wydają się w znacznej większości pozytywne, wygląda więc na to, że już niedługo nowa funkcjonalność stanie się dostępna dla ogółu użytkowników Facebooka.