Facebook planuje stworzyć własną telewizję. Czy plan Zuckerberga wypali?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

25 grudnia 2016

Facebook rozwija się na wszystkie sposoby – ostatnio postawił na filmy wideo. Póki co umożliwia użytkownikom transmisje live, a także ustawianie filmu zamiast zdjęcia profilowego. Okazuje się jednak, że Zuckerberg ma jeszcze więcej planów na rozwój wideo na Facebooku.

 

Pomysł na nowe medium?

 

O pomyśle tym opowiedział Business Insiderowi Ricky Van Veen, menadżer Facebooka. Wyjawił wówczas, że Facebook chciałby wykupić licencję na emisję w serwisie filmów fabularnych, dokumentów czy sportu. Podobno rozpoczęły się już negocjacje na temat ich pozyskania z partnerami medialnymi.

 

Gdzie znajdziemy wideo?

Podobno będą one do oglądania w osobnej zakładce, poświęconej tylko filmom. Niektórzy użytkownicy mobilnego Facebooka w Stanach Zjednoczonych już ją testują. Korzystając z aplikacji, widzą przycisk w menu dolnym – prowadzi on do nowej zakładki. Tam znajdują się wszystkie udostępniane na świecie filmy, w tym te, które zamieścili znajomi użytkowników.

 

Snapchat był pierwszy!

Nowy pomysł Facebooka podobny jest do tego, który wykorzystał już Snapchat, tworząc w sekcji Discover przestrzeń z filmami z BuzzFeed czy Vice.

 

Myślicie, że ten plan ma szanse na powodzenie?