Irytujące wpisy od znajomego? Zablokuj je!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

22 września 2017

Z jakiegoś powodu jednak tego nie robiliśmy i… dziwnego rodzaju treści nadal pojawiały się na naszej tablicy. Facebook przychodzi z pomocą i właśnie testuje opcję mającą na celu tymczasowe blokowanie wpisów od znajomych.

Mowa o funkcji Snooze. Dzięki niej, możemy blokować pojawianie się w naszym newsfeedzie wpisów od konkretnych znajomych. Jeżeli uznamy, że pewne treści są dla nas z jakiegoś powodu irytujące lub zbyt nachalne, w łatwy sposób będziemy mogli je ukryć. Co ważne, zrobimy to bez usuwania tej osoby z grona znajomych. To chyba bezpieczne rozwiązanie, prawda? 😉

Jako pierwszy o testach funkcji Snooze poinformował serwis Techcrunch, który zauważył ją na niektórych kontach użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Prowadzenie testów potwierdził w swojej wypowiedzi rzecznik Facebooka.

Snooze umożliwi zastosowanie opcji tymczasowego blokowania treści od wybranych znajomych zarówno prywatnym użytkownikom, jak i stronom oraz grupom. Wpisy znajomego będzie można zablokować na 24 godziny, 7 dni lub 30 dni. Jak podkreślił rzecznik Facebooka, aplikacja Snooze ma na celu dostarczanie użytkownikom treści, które są najbardziej odpowiednie do ich zainteresowań, i zminimalizowanie ryzyka całkowitego usunięcia danej osoby z grona znajomych. W tej sytuacji Snooze wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nie wiadomo jednak, kiedy funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Facebooka.