Facebook walczy o uwagę nastolatków. Trwają testy nowej platformy

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Przemysław Jankowski

PR Konsultant w Grupie iCEA. Antropolog kulturowy, dr nauk humanistycznych, wykładowca, dziennikarz technologiczny z ponad 10-lenim doświadczeniem, dawniej związany z największymi redakcjami techno... Więcej

24 stycznia 2019

Aplikacja nosi roboczą nazwę Lol i, jak potwierdził Facebook w rozmowie z serwisem TechCrunch, obecnie jest w fazie testów. Jaka ma być funkcja nowego produktu firmy Zuckerberga? Według podanych przez Facebooka informacji, Lol ma być przede wszystkim źródłem zabawnych filmików, memów, GIF-ów i przygotowanych przez twórców aplikacji żartów – pranków. Platforma będzie podzielona na na kategorie, jak „Fails”, „Animals” czy „Pranks”. Będzie też zawierać zakładkę „For You”, w której użytkownicy znajdą propozycje, które najbardziej przypadną im do gustu.

Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie Lol miałby być dostępny dla internautów. Możliwe, że stanie się samodzielną platoformą, jednak rozważana jest także opcja, by stał się rozszerzeniem jednej z istniejących już aplikacji. Do momentu, w którym produkt trafi na rynek, jednak długa droga. Obecnie trwaja testy beta, w którym biorą udział nastolatkowie z amerykańskich szkół.