Facebook wprowadzi własną kryptowalutę

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Przemysław Jankowski

CMO w Grupie iCEA. Antropolog kulturowy, dr nauk humanistycznych, wykładowca, dziennikarz technologiczny z ponad 10-lenim doświadczeniem, dawniej związany z największymi redakcjami technologicznymi... Więcej

29 maja 2019

Pogłoski na temat rzekomych planów Facebooka związanych z wprowadzeniem własnej kryptowaluty zostały potwierdzone. Ze wstępnych informacji wynika, że w niektórych krajach możliwość dokonywania płatności za pomocą cyfrowych pieniędzy o nazwie GlobalCoin pojawi się już na początku 2020 roku.

Kto skorzysta z GlobalCoin?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez BBC, wprowadzenie na rynek nowej kryptowaluty jest już pewne. Serwis podał, że właściciel Facebooka odbył na ten temat rozmowy z prezesem Banku Anglii, Markiem Carneyem, a także z Western Union oraz przedstawicielami firm Visa i Mastercard. Wiadomo też, że GlobalCoin ma być powiązana z kursem amerykańskiego dolara i będzie umożliwiała użytkownikom serwisu tanie i bezpieczne przelewy transgraniczne.

Kryptowaluta Marka Zuckerberga ma służyć przede wszystkim użytkownikom WhatsAppa i Instagrama, którzy będą mogli dzięki niej dokonywać przelewów w stworzonym na te potrzeby nowym systemie płatności online. Przedstawiciele Facebooka nie podali informacji na temat tego, kto zajmie się koordynacją całego projektu, jednak według nieoficjalnych doniesień prace ma nadzorować David Marcus – były szef PayPala. Więcej informacji na temat kryptowaluty Facebook poda w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *