Facebookowe Stories w wersji desktopowej

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

28 sierpnia 2017

Niektórzy z nas zauważyli, że w prawym górnym rogu desktopowej wersji Facebooka pojawiły się kółeczka z platformy Stories. Na razie do funkcji mają dostęp tylko niektórzy użytkownicy portalu, ale zapewne, jak w przypadku wprowadzania przez FB innych nowości, tak i tym razem udostępnienie tej funkcji szerszemu gronu odbiorców jest jedynie kwestią czasu.

Funkcja Stories, pozwalająca na przeglądanie unikalnych materiałów tworzonych i udostępnianych przez użytkowników, dostępna jest w wersji mobilnej Facebooka od kwietnia bieżącego roku, a na Instagramie już od połowy 2016. Co ciekawe, ostatnio liczba jej użytkowników wzrosła do ponad 250 milionów dziennie!

Za przykładem Instagrama poszedł Messenger, który udostępnia podobną funkcję pod nazwą My Day. TechCrunch poinformował o rozpoczęciu przez Facebooka testów Stories przeznaczonych dla wersji desktopowej. Swoje doniesienia serwis opiera na sygnałach od użytkownikow, którzy tę funkcję już u siebie znaleźli.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty uruchomienia funkcji dla wszystkich użytkowników tego portalu społecznościowego.

Przypomnijmy, że Stories to zdjęcia i materiały wideo tworzone samodzielnie przez użytkowników. Są dostępne przez 24 godziny, a następnie znikają i nie można odtworzyć ich ponownie.