Instagram na wzór Snapchata – już niebawem nowe funkcje aplikacji

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

29 listopada 2016

Instagram kontra Snapchat

W kwietniu 2012 roku serwis został wykupiony przez markę Facebook za około 1 mld USD i przez długi okres sprawował funkcję niekwestionowanego lidera w swojej kategorii. Jednak ponad rok temu świat oszalał na punkcie Snapchata – aplikacji do wysyłania zdjęć oraz filmów, które wkrótce po ich wyświetleniu znikały. Takie rozwiązanie miało służyć ograniczeniu wykorzystania pamięci smartfona przez dane aplikacji. Po drugie, Snapchat doskonale wpisuje się w trendy najpopularniejsze zwłaszcza wśród młodych użytkowników w wieku 21-30 lat, którzy upodobali sobie przesyłanie selfie.

Instagram Stories

Tak duża popularność serwisu nie mogła umknąć uwadze Marka Zuckerberga, który w pierwszej kolejności próbował wykupić serwis za ogromną kwotę 3 mld dolarów, a gdy to się nie udało, postanowił go skopiować, czego efektem są pokaźne zmiany na Instagramie. Od sierpnia bieżącego roku, użytkownicy Instagrama mogą korzystać z funkcji Stories, która nie tylko z nazwy jest podobna do Snapchat My Story.

Funkcja live w Instagram Stories

To jednak nie wszystko! Osoby zarządzające projektem Instagram chcą przenieść kolejne dwie funkcje Snapchata do swojej aplikacji, dzięki którym użytkownicy Instagrama będą mogli dzielić się ze znajomymi każdą chwilą przy pomocy filmów na żywo w Instagram Stories oraz znikających zdjęć i filmów dla prywatnych i grupowych konwersacji w Instagram Direct.

Informacja o zmianach w aplikacji pojawiła się 21 listopada bieżącego roku na oficjalnym blogu. W artykule można przeczytać, że nowe funkcje na chwilę obecną pozostają fazie testów, a dla szerokiego grona użytkowników zostaną udostępnione w ciągu kilku najbliższych tygodni.