Instagram Stories z nową funkcją zadawania pytań

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 lipca 2018

Wystarczy, że podczas tworzenia nowej relacji w Stories wybierzemy odpowiednią naklejkę o nazwie „Pytania” i wypełnimy pole „Zadaj mi pytanie”. Jest to miejsce, w którym powinniśmy wpisać treść zachęcającą obserwujące nas osoby do wysłania pytania. Naklejkę możemy dowolnie modyfikować, jeśli chodzi o jej kolor i umieszczenie w Stories, co jest dodatkowym elementem personalizacji.

Jeśli ktoś wyśle do nas pytanie, treść wiadomości pojawi się na liście osób, które wyświetliły relację. Pytanie to nie będzie anonimowe. Gdy chcemy odpowiedzieć na wybrane pytanie wystarczy, że klikniemy na to, które nas interesuje. W tym momencie tworzy się nowa naklejka w formie prostokąta, którą możemy zamieścić w następnej relacji. W jej górnej części zobaczymy napisaną wiadomość, a na dole anonimowe pytanie – nadawca nie będzie publiczny dla osób oglądających naszą relację.

Do tej pory funkcja ta spotkała się z pozytywnymi reakcjami użytkowników Instagrama. Dla jednych jednak minusem może być brak anonimowości pytającego, jednak dzięki temu nie pozwoli na bezkarne obrażanie innych użytkowników.

Funkcja ta ma na celu zwiększenie poziomu interakcji między użytkownikami Instagrama a influencerami. Co istotne, mogą ją wykorzystać także marki do relacji typu Q&A, aby poznać oczekiwania oraz opinie swoich obserwatorów.