Instagram wprowadza zmiany w odtwarzaniu filmów

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

4 października 2017

Funkcja automatycznego odtwarzania dźwięku w filmach już od jakiegoś czasu pojawia się w mediach społecznościowych, jednak przez większość użytkowników nie jest specjalnie lubiana. Tym bardziej dziwi fakt, że podobne funkcje, choć w nieco innej formie, w aplikacji mobilnej wdrażane są właśnie na Instagramie. Wprowadzane są one jednak stopniowo i prawdopodobnie nie są jeszcze dostępne u wszystkich użytkowników. Na czym będą te zmiany polegać?

Dotychczas przeglądając najnowsze posty, w momencie, gdy natrafialiśmy na wideo, dźwięk był domyślnie wyciszony. By uruchomić go ze ścieżką dźwiękową, musieliśmy dotknąć posta z nagraniem. Teraz gdy wykonamy tę czynność, aplikacja to zapamięta i wszystkie kolejne filmiki będą automatycznie odtwarzane z dźwiękiem. Na szczęście nie jest to trwała zmiana i zamknięcie, a następnie ponowne uruchomienie aplikacji spowoduje, że dźwięk nie będzie odtwarzany, dopóki znów nie klikniemy filmiku. Jeżeli po ponownym otwarciu Instagrama nie dotkniemy żadnego wideo, wszystkie pozostałe również będą wyciszone.

Już teraz możemy się domyślać, że wprowadzane zmiany nie spotkają się z wielkim entuzjazmem ze strony użytkowników aplikacji. Choć konieczność każdorazowego uruchamiania dźwięku w filmikach nie jest optymalnym rozwiązaniem, to jednak wydaje się opcją dużo bardziej praktyczną niż nowa funkcja zaproponowana przez twórców IG.

Podobno to nie koniec rewolucji na Instagramie – nieoficjalnie mówi się również o zmianach w wyglądzie strony profilowej.